Spausdinti

Naujienos

2017 10 12 | Naujienos

M. Nedzinskas: visos išrūšiuotos atliekos surenkamos tinkamai

Rūšiuoji pakuočių atliekas? O kam? Juk jos vis tiek pilamos į bendrą šiukšliavežį, kur susimaišo su mišriomis komunalinėmis atliekomis – tokius ir panašius pasisakymus, deja, bet vis dar tenka girdėti iš Lietuvos gyventojų, kurie tiki iš lūpų į lūpas skleidžiamu gandu apie išrūšiuotų atliekų pylimą  į vieną bendrą automobilio talpą. Plačiau apie tai video reportaže.

Šalies gyventojų apklausa, kurią šiais metais Aplinkos ministerijos užsakymu rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „RAIT“, parodė, kad beveik pusė šalies gyventojų rūšiuoja atliekas.

2017 10 09 | Naujienos

AKCIJA PRATĘSIAMA!

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras pratęsia nuo 2017 m. vasario 6 d. iki rugsėjo 30 d. vykdytą  akciją iki š. m. lapkričio 30 dienos.
Gyventojai, atvežę nenaudojamos stambios, pilnos komplektacijos elektros ir elektroninės įrangos (stambius namų apyvokos prietaisus: pasenusias virykles, skalbimo mašinas, šaldytuvus, mikrobangų krosneles, televizorius, indaplovės, elektriniai radiatoriai, kompiuteriai ir kt.), nemokamai gaus žaliųjų atliekų komposto. Jo kiekis vienam gyventojui bus nustatomas pagal atvežtų elektros ir elektroninės įrangos atliekų svorį. Už 1 kg elektros ir elektroninės įrangos atliekų bus skiriama 5 kg  žaliųjų atliekų komposto.

2017 10 08 | Naujienos

Svarbi informacija ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS vietinės rinkliavos mokėtojams

Informuojame, kad nuo 2017 m. liepos 1 d. pasikeitus vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą apmokėjimo tvarkai, PASIKEITĖ ĮMOKOS GAVĖJAS:

Gavėjas: Alytaus rajono savivaldybės administracija.

Gavėjo kodas: 188718528.

Įmoką priimančios įstaigos: AB „Swedbank“ - LT677300010129461064; AB Lietuvos paštas; MAXIMA prekybos centrai; UAB "Perlo paslaugos"; UAB "Lietuvos spauda" Vilniaus agentūra.

2017 10 05 | Naujienos

„Rudens spalvos 2017“ Prienuose

Rugsėjo 30 d. Prienų miesto Laisvės aikštėje vyko tradicinė mugė „Rudens spalvos 2017“. Čia vyko Prienų krašto seniūnijų bendruomenių varžytuvės, kiemelių pristatymai, tautodailės ir amatų mugė, meno kolektyvų koncertas, savo veiklą pristatė įstaigos ir organizacijos.

Šiais metais, pirmąjį kartą šioje mugėje, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro atstovai kvietė mugės dalyvius užeiti susipažinti su įmonės vykdoma veikla, o atsakius į užduotą klausimą apie atliekų tvarkymą ir gauti suvenyrą. 

2017 10 05 | Naujienos

Austrų delegacijos vertinimas: ARATC patenka į geriausiųjų dešimtuką

„Ši įmonė patenka į geriausių mūsų aplankytų dešimtuką ir tikrai yra ne jo gale, o viduryje“, - tokiais įspūdžiais po apsilankymo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro technologijų miestelyje Takniškių kaime dalijosi Austrijos savivaldybių ir savivaldybių atliekų tvarkymo įmonių bei asociacijų atstovai iš 22 savivaldybių ir jų asociacijų.
Daugiau kaip 40 žmonių delegacija, vadovaujama Žemutinės Austrijos asociacijos prezidento Antono Kasserio ir asociacijos direktoriaus Christiano Becko, apžiūrėjo visą komunalinių atliekų tvarkymo procesą, labiausia domėdamiesi mechaninio rūšiavimo ir ypač biologinio apdorojimo įrenginiais ir elektros energijos gamyba.

2017 10 04 | Naujienos

A. Reipas: "Nėra gero atliekų apmokestinimo, yra tik priimtinas visuomenei"

„Nei daugybės mokslinių tyrimų duomenys, nei įvairių šalių patirtis nerodo, kad atliekų apmokestinimo būdas daro įtaką žmonių rūšiavimo įgūdžiams. Jie priklauso nuo visuomenės švietimo, sąmoningumo, sudarytų galimybių rūšiuoti ir žinojimo, kad išrūšiuotos atliekos bus perdirbtos“, - konferencijoje-diskusijų forume „Atliekų tvarkymas 2017“ vykusioje diskusijoje sakė Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo asociacijos prezidentas, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas. 

2017 09 21 | Naujienos

Eksperimentas prie konteinerių: budint prižiūrėtojams atliekų sumažėjo

Pirmieji Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) vykdomo eksperimento rezultatai nustebino. Atliekų konteinerių aikštelėse, kuriose nuo rugpjūčio pradžios budi prižiūrėtojai, surenkamų mišrių komunalinių atliekų kiekis sumažėjo beveik tris kartus, o pakuočių rūšiavimo varpus teko papildomai išvežti dėl pagerėjusio rūšiavimo.

2017 09 12 | Naujienos

Alytiškiai rūšiuoja, nors ir mitais daugelis dar tiki

Tradicinė rūšiavimo pamoka, keliaujanti po Alytaus regiono savivaldybių šventes, savaitgalį surengta Alytaus Jaunimo parke vykusios Grikių šventės metu. Į ją susirinkę įvairaus amžiaus alytiškiai ne tik domėjosi, kas vyksta rūšiavimo palapinėje, bet ir dėstė savo požiūrį apie atliekų tvarkymo sistemą, dalindamiesi ir pasiūlymais, ir kritika. Labai aktyviai į testo klausimus atsakinėję alytiškiai prisipažino vis dar tikintys kai kuriais mitais apie atliekų tvarkymą.

2017 09 11 | Naujienos

Vien rūšiuoti nepakanka – svarbu tai daryti teisingai

Šiandien daugeliui mūsų pakuočių atliekų rūšiavimas jau tapo įprastu dalyku ir neatsiejama kasdienės veiklos dalis. Jau nieko nebestebina tai, kad rūšiuojant pakuočių atliekas, prisidedama prie švarios ir gražios aplinkos išsaugojimo, gamtinių išteklių taupymo, miškų ir naudingų žaliavų tausojimo. Plačiau apie tai, kaip reikia teisingai rūšiuoti pakuočių atliekas papasakos aktoriai – Audrius Bružas ir Martynas Nedzinskas linksmame kampanijos „Prisijunk prie rūšiuojančios ir galvojančios bendruomenės“ video reportaže.

2017 09 05 | Naujienos

Galiūnų varžybose Birštone sukurtas naujas galiūnas - robotas Robis

Kol tradicinėse Birštone vykusiose Galiūnų varžybose rungtyniavo stipriausi šalies vyrai, palapinėje įsikūrę rūšiavimo pamokos „mokytojai“ ir „mokiniai“ pasitelkę išmonę sukūrė dar vieną galiūną - robotą  Robį. Ir nors jis su tikrais galiūnais į varžybas nevažinės, vienišas tikrai nesijaus – edukacijoje dalyvavę vaikai sukūrė daugybę žaislų, kurie neabejotinai taps Robio draugais, nes visi jie pagaminti iš antrinių žaliavų.