Spausdinti

Naujienos

2017 06 22 | Naujienos

Seni baldai prie konteinerių: gėda vienam, negražu visiems

Vasara – intensyvus namų atnaujinimo metas. Įsigiję naujų daiktų, senus kai kas atiduoda kitiems, bet daugelis linkę juos išmesti. O išmesti, žinoma, galima, tik ne visur. Didelių daiktų, kurie netelpa į atliekų konteinerius, tikrai negalima palikti prie jų, nors paliekančių vis dar atsiranda.
„Kiekvienoje Alytaus regiono savivaldybėje yra įrengtos stambiųjų ir kitų atliekų surinkimo aikštelės. Jose stambiosios atliekos: seni baldai, kilimai, radiatoriai ir kiti daiktai iš gyventojų yra priimami nemokamai“

2017 06 14 | Naujienos

ARATC direktorius vadovavo KTU magistrinių darbų vertinimui

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas buvo pakviestas vadovauti komisijai, vertinusiai Kauno technologijos Universiteto (KTU) magistrantų, baigusių Aplinkosaugos inžinerijos bei Aplinkos apsaugos vadybos ir švaresnės gamybos studijų programas, vertinimo komisijai.
„Tai buvo visiškai nauja gyvenimo patirtis ir tikrai sudėtingas darbas“, - prisipažino A. Reipas, kurio vadovaujama 12 asmenų komisija vertino 24 magistrų darbus. 

2017 06 14 | Naujienos

Druskininkuose pasikeitė rinkliavos mokėjimo tvarka

Nuo šių metų balandžio 1 dienos Druskininkų savivaldybėje pasikeitė rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mokėjimo tvarka.
Praėjusiais metais Vyriausybė patvirtino visoms savivaldybėms vienodas taisykles, kuriose numatytas pagrindinis reikalavimas – 2017 m. savivaldybės privalėjo patvirtinti diferencijuotas rinkliavas už atliekų surinkimą ir tvarkymą, nustatant pastoviuosius bei kintamuosius kaštus.

2017 05 23 | Naujienos

Kur kreiptis dėl lengvatų už atliekų tvarkymą?

Daugelis atliekų turėtojų, mokėdami vietinę rinkliavą už atliekų tvarkymą, gali pasinaudoti ir naudojasi įvairiomis jiems priklausančiomis lengvatomis. Kokiais atvejais ir kokio dydžio lengvatos gali būti taikomos, nustato savivaldybių tarybos.
Teisę į numatytas lengvatas patvirtinančius dokumentus gyventojai kartu su prašymu turi pristatyti į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą.
„Prašymus ir pažymas gyventojai gali atnešti, gali atsiųsti juos paprastu ar elektroniniu paštu“, -

2017 05 12 | Naujienos

Mokyklose ir darželiuose - naujos dėžės rūšiavimui

Alytaus regiono švietimo ir ugdymo įstaigose nuo šiol atliekas rūšiuoti bus dar paprasčiau – joms baigiama išdalinti atliekų rūšiavimui patalpų viduje skirtos dėžės. Spalvotų dėžių, skirtų stiklo, popieriaus ir plastiko atliekoms, komplektus vaikų darželiams ir mokykloms skyrė VšĮ „Žaliasis taškas“ įgyvendindamas 2017 metų visuomenės švietimo ir informavimo pakuočių atliekų tvarkymo  klausimais programos priemones. 

2017 05 08 | Naujienos

Atliekų tvarkymas 2016-aisiais: dalis visuomenės jau yra pasiekusi vakarietišką lygį

Nepasišiukšlinome. Taip vienu žodžiu galima apibūdinti Alytaus regiono atliekų tvarkymo situaciją per praėjusius 2016 metus. Susumuoti jų rezultatai rodo įvykusį esminį  visuomenės požiūrio į atliekų tvarkymą lūžį. „Dalis visuomenės jau yra pasiekusi vakarietišką lygį“, – pastebi  Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas. 

2017 05 02 | Naujienos

„Patrankų“ šūviai sąvartyne baido paukščius ir gimdo legendas

Alytaus rajone Takniškių kaime esančiame nepavojingų atliekų sąvartyne kas kelios savaitės nuaidi patrankų šūvius primenantys garsai. Taip specialiu prietaisu su garsiniu užtaisu baidomi sąvartyne gausiai besiburiuojantys paukščiai, tačiau šiuos garsus girdintys gyventojai sukuria ir savų versijų.
Kartais jos būna labai netikėtos.

2017 04 06 | Naujienos

Padangų pamiškėje palikti nepavyko

Pagunda senas padangas išmesti pamiškėje ar kitoje neleistinoje vietoje kai kuriems žmonėms kyla kone kiekvieną pavasarį. Tiesa, taip besielgiančių mažėja, bet vis dar pasitaiko, nors po to tenka raudonuoti ir viską sutvarkyti.

2017 04 05 | Naujienos

Kompostavimo aikštelė balandį dirbs ir šeštadieniais

Balandis – intensyvaus žemės paruošimo pavasario darbams metas, kai žemė ne tik purenama, bet ir tręšiama. O vienas geriausių pasirinkimų – tręšimui naudoti natūralias trąšas, kompostą.

2017 04 03 | Naujienos

Mainai: už nereikalingas atliekas galima gauti reikalingų trąšų

Už nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą bei žaliąsias atliekas, atvežtas į specialias atliekų surinkimo aikšteles, – nemokamas kompostas.