Spausdinti

Naujienos

2018 03 12 | Naujienos

Teisingai nurodytas įmonės adresas – pačios įmonės reikalas

Pasikeitus įmonės adresui ir kitiems kontaktiniams duomenims, įmonės turėtų nedelsdamos atnaujinti šiuos duomenis Juridinių duomenų registre. Atsakingai besielgiančios įmonės apie tai informuoja ne tik partnerius, bet ir paslaugų teikėjus, taip išvengdamos sumaišties ir nemalonumų dėl nepasiekusių ir laiku neapmokėtų sąskaitų.
 

2018 03 05 | Naujienos

Vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimai siunčiami vieną kartą per metus

Nuo šių metų vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimai už komunalinių atliekų surinkimą Alytaus regiono gyventojams yra siunčiami vieną kartą per metus. Anksčiau atliekų turėtojai juos gaudavo du kartus per metus.

Pasak Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Rinkliavų administravimo padalinio vadovo  Povilo Turčinavičiaus, pranešimo siuntimo dažnumas sumažintas, siekiant mažinti pranešimų spausdinimo ir siuntimo išlaidas.

2018 02 08 | Naujienos

Pasikeitė vietinės rinkliavos už atliekas įmokų gavėjai ir sąskaitos

Nuo šių metų vasario 1 dienos pasikeitė vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą įmokos gavėjai ir atsiskaitomosios sąskaitos. Įmokų gavėjais tampa regiono savivaldybių administracijos ir įmokos bus mokamos tiesiogiai į jų sąskaitas.

2018 02 07 | Naujienos

Prienuose ir Birštone – naujos atliekų rūšiavimo aikštelės

Prienų rajono ir Birštono savivaldybėse pradedamas įgyvendinti projektas, kurio metu bus įrengtos arba atnaujintos 63 konteinerinės aikštelės su rūšiuojamųjų atliekų surinkimui skirtais antžeminiais, pusiau požeminiais ir požeminiais konteineriais. Šiose aikštelėse bus įrengti ir maisto atliekoms skirti konteineriai, o dešimčiai aikštelių dar teks ir vienas tekstilės atliekų konteineris. 

2018 02 06 | Naujienos

Konteineriuose prie kapinių randama net automobilių dalių

Alytaus rajono seniūnai pastebi, kad gyventojai pažeidžia atliekų tvarkymo taisykles, į konteinerius pilama statybinės, buitinės ir kitos netinkamos atliekos.
„Atsiranda neatsakingų žmonių, kurie į konteinerius prie kapinių supila buitines ir statybines šiukšles, plastikinių automobilių dalių liekanas“, – sako Miroslavo seniūnas Vytautas Sinkevičius,

2018 02 06 | Naujienos

Vėl startuoja Nacionalinė "Žalioji olimpiada"

Praėjusių metų pavasarį startavęs ir visą Lietuvą apkeliavęs ekologinis projektas Nacionalinė  „Žalioji olimpiada“ skirtas vyresnių klasių moksleiviams, šiandien vėl kviečia Lietuvos švietimo įstaigas keisti savo bendruomenės požiūrį į vartojimą, rūšiavimą ir antrinį atliekų panaudojimą.
Pirmą kartą organizuotoje Nacionalinėje „Žaliojoje olimpiadoje“ 2017 metais dalyvavo per 28 tūkst. šalies moksleivių, kuriems vos per mėnesį savo mokyklose pavyko išrūšiuoti beveik 40 tūkst. kg atliekų.

2018 01 23 | Naujienos

ARATC vadovas vaikus kvietė būti tvarkos ambasadoriais

„Visi jūs galite būti pačiais šauniausiais teisingo ir atsakingo atliekų tvarkymo ambasadoriais, ne tik patys jas rūšiuodami, tvarkydami, bet ir įtikindami tą daryti savo tėvus“, - sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas, dalyvavęs Lazdijų rajono savivaldybės bibliotekoje vykusiame ekologinių pasakos knygos „Kontis ir Tvarkius“ pristatyme bei susitikime su jos autore, žurnaliste Aldona Zinkevičiūte-Jankauskiene.

2018 01 17 | Naujienos

Aikštelėse budint prižiūrėtojams mieste sumažėjo konteinerių ir atliekų

Alytaus mieste praėjusių metų rudenį vykdytas eksperimentas, kai problematiškiausiose bendro naudojimo konteinerių aikštelėse prie daugiabučių namų budėjo prižiūrėtojai, ne tik kontroliavę, bet ir patarinėję gyventojams, kaip ir kodėl rūšiuoti komunalines atliekas, davė neįtikėtinų rezultatų.
Per praėjusius metus Alytaus mieste surinkta 320 tonų komunalinių atliekų mažiau nei 2016 metais. 

2018 01 15 | Naujienos

Regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija: tvarkant pakuočių atliekas būtinos ryžtingos permainos

Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija (LRATCA) yra įsitikinusi, kad ligšiolinė ydinga pakuočių atliekų tvarkymo sistema turi būti ryžtingai keičiama. Nesąžiningas pakuočių tvarkymas daro didžiulę žalą visuomenei, o iš gamintojų importuotojų surinktais pinigais turėtų būti padengti gyventojų patirti nuostoliai.

2018 01 10 | Naujienos

Į Alytaus regioną jau atkeliavo konteineriai maisto atliekoms

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC) jau įsigijo beveik 6 tūkstančius specialių konteinerių, skirtų maisto atliekoms. Šie konteineriai bus išdalinti miestuose gyvenantiems individualių namų savininkams.
„Esame pirmasis regionas Lietuvoje, įdiegiantis atskirą maisto atliekų surinkimo sistemą.