Spausdinti

Kompostavimo aikštelė balandį dirbs ir šeštadieniais

Paskelbta: 2017-04-05

Balandis – intensyvaus žemės paruošimo pavasario darbams metas, kai žemė ne tik purenama, bet ir tręšiama. O vienas geriausių pasirinkimų – tręšimui naudoti natūralias trąšas, kompostą. Alytaus rajone, Takniškių kaime esančioje kompostavimo aikštelėje jo galima įsigyti jau ir šeštadieniais.

Visą balandžio mėnesį ši aikštelė dirbs kiekvieną šeštadienį nuo 8 iki 17 valandos. Tad norintiems gauti komposto žemei patręšti bus daug patogiau.

Šioje, kaip ir kitose Alytaus regiono atliekų tvarkymui priklausančiose žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėse, komposto galima gauti ir nemokamai.

Tokią galimybę turi tie, kas į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles pristato nenaudojamos stambios, pilnai sukomplektuotos elektros ir elektroninės įrangos atliekas: senas virykles, skalbimo mašinas, šaldytuvus, mikrobangų krosneles, televizorius, indaploves, elektrinius radiatorius, kompiuterius ir kt. bei į kompostavimo aikštelę ar didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę pristačius žaliųjų atliekų: lapų, žolės, šakų, apgedusių vaisių ar daržovių ir kt.

Pristatę tokias atliekas į aikšteles, nepamirškite pasiimti atliekų pridavimą patvirtinančio dokumento, kurį išduoda aikštelės darbuotojas.

Už kiekvieną atvežtą elektros ir elektroninės įrangos atliekų kilogramą skiriama 5 kilogramai žaliųjų atliekų  komposto, o už atvežtus  tris  kilogramus žaliųjų atliekų –  1 kilogramas komposto, kurį galima pasiimti bet kurioje regione esančioje žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje.

Alytaus regiono savivaldybių daugiabučių namų savininkų bendrijoms jų teritorijos aplinkos tvarkymui per kalendorinius metus nemokamai skiriama 3 tonos, viešųjų įstaigų aplinkos tvarkymui – 5 tonos žaliųjų atliekų komposto. Bendrijų ir viešųjų įstaigų atstovai, norintys atsiimti kompostą, privalo turėti įstaigos vadovo pasirašytą prašymą.

Neturintys galimybės gauti nemokamo komposto jo visuomet gali įsigyti Alytaus regione veikiančiose žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėse. Vienos tonos kaina – 13,03 Eur, 30 l maišelio kaina- 1,3 Eur/vnt.

Tiek įsigijus komposto, tiek gavus jo nemokamai, transportavimu reikia pasirūpinti patiems – aikštelės transportavimo paslaugos neteikia.

Ir gyventojams, ir bendrijoms žemės tręšimui naudoti dalijamas bei parduodamas kompostas yra pagamintas iš žaliųjų atliekų, atgabentų į šių atliekų kompostavimo aikšteles. Kiekvienos pagaminto komposto partijos mėginiai yra tiriami Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Agrocheminių tyrimų laboratorijoje ir jų rezultatai patvirtina, kad iš žaliųjų atliekų pagamintas kompostas yra kokybiška natūrali trąša, puikiai pakeičianti chemines trąšas.