Spausdinti

Pakuočių sektoriaus lyderiai

Atnaujinta: 2018-01-18

Konkursą nuo 2016 m. organizuoja VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacija su partneriais, kurio tikslas viešinti gerąją patirtį, skatinti inovatyviai, kūrybiškai ir atsakingai pakuočių atliekų tvarkymo sistemoje veikiančias verslo įmones, įstaigas, vertinti geriausius pasiekimus ir išskirtinę veiklą bei apie tai informuoti visuomenę.  Tai didžiausias pakuočių sektoriaus renginys, skirtas įmonėms, kurios susiduria su pakuote skirtingais etapais: nuo dizaino ir medžiagų parinkimo, panaudojimo pakavimo procese, rinkodaros sprendimų iki atliekų tvarkymo.

2017 m. kategorijoje „Gyventojus rūšiuoti paskatinusi iniciatyva“ ARATC įgyvendinta aplinkosauginė iniciatyva, rengiant rūšiavimo pamokas bei antrinių žaliavų panaudojimo edukacijas, vėl sulaukė įvertinimo ir užėmė antrą vietą.
Šių metų liepos - rugsėjo mėnesiais regiono savivaldybėse vykusių švenčių metu organizavo atliekų rūšiavimo pamokas su pakuočių ir antrinių žaliavų panaudojimo edukacijomis. Jos sulaukė didelio švenčių dalyvių susidomėjimo, ypač noriai akcijoje dalyvavo vaikai. Iš viso pakuočių atliekų rūšiavimo pamokose ir edukacijose dalyvavo apie 500 dalyvių, kurie atsakinėjo  į testo klausimus, dalyvavo rūšiavimo pamokose bei kūrė žaislus ir kitus daiktus antrinių žaliavų panaudojimo edukacijose.
Pagrindinis akcijos tikslas – gerinti bendravimą ir abipusį supratimą su atliekų turėtojais bei paneigti mitus, kurie mažina gyventojų motyvaciją rūšiuoti.
Panašios akcijos Alytaus regione rengiamos jau kelintus metus iš eilės. Nuolat bendraujant su atliekų  turėtojais, diskutuojant, padedant rasti atsakymus į jiems svarbius klausimus, pastebima, kad mažėja gyventojų neigiamas nusiteikimas ir didėja jų pozityvus požiūris į rūšiavimą.
Pirmoji vieta atiteko Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui, kurio darbuotojai regiono vaikų darželiams įteikė alytiškės autorės Aldonos Zinkevičiūtės sukurtą ekologinių pasakų knygą „Kontis ir Tvarkius“. 
Šios knygos leidybą parėmė Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija.

 

2016 m. UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras savivaldybių ir regioninių atliekų tvarkymo centrų  dalyvių grupėje laimėjo III vietą kategorijoje - gyventojus rūšiuoti paskatinusi iniciatyva: nuo 2015 m. kiekvienoje Alytaus regiono savivaldybėje bendruomenės švenčių metu yra organizuojamos pakuočių atliekų rūšiavimo varžybos, kurių metu tikrinami gyventojų rūšiavimo įgūdžiai, aiškinama kaip tai teisingai daryti.