Spausdinti

Inertinių atliekų apdorojimo aikštelė

Atnaujinta: 2020-08-17

Inertinių atliekų apdorojimo aikštelė su asbesto šalinimo sekcija įrengta Alytaus regioninio nepavojingų atliekų sąvartyno teritorijoje. Statybinių atliekų aikštelėje – inertinių atliekų sąvartyne, kurios plotas 12100 m2, priimamos statybinės bei inertinės atliekos, įskaitant asbesto turinčias statybines atliekas. Į sąvartyną priimamos tik nepavojingos statybinės atliekos, inertinės bei asbesto turinčios atliekos.
 
Inertinių atliekų apdorojimo aikštelė su asbesto šalinimo sekcija, (Takniškių k., Alytaus r.)
Inertinių atliekų apdorojimo aikštelė su asbesto šalinimo sekcija, 2017 (Takniškių k., Alytaus r.)
Atliekų priėmimo tvarka šioje aikštelėje pateikta čia.
 
Tinkamos perdirbti statybinės (inertinės) atliekos (betono, plytų, čerpių atliekos ir kt.) sandėliuojamos atskirose krūvose ir periodiškai smulkinamos (apdorojamos) mobiliu mechaniniu trupintuvu. Trupinimo įrenginyje įrengta dulkių drėkinimo ir nusodinimo sistema, kuria naudojantis, pavyksta išvengti jų patekimo į aplinką.
 
Inertinių nepavojingų statybinių atliekų frakcija (įvairių frakcijų antrinė skalda) panaudojama sąvartyne (kelių įrengimui, taisymui, atliekų tarpiniams sluoksniams) arba realizuojama kaip antrinė žaliava, jeigu susidaro dideli jos kiekiai.
 
Inertinių atliekų apdorojimo aikštelė su asbesto šalinimo sekcija, (Takniškių k., Alytaus r.)
Inertinių atliekų apdorojimo aikštelė su asbesto šalinimo sekcija, 2017 (Takniškių k., Alytaus r.)
Atliekoms su asbestu inertinių atliekų apdorojimo aikštelėje yra skirta speciali šalinimo zona. Ji pažymėta įspėjamaisiais užrašais. Ne didesnės kaip 3-4 metrų aukščio maišų su asbestu rietuvės yra užpilamos ne mažesniu kaip vieno metro storio grunto sluoksniu. Į sąvartyną priimamos tik sandariai plastikinėje taroje (dvigubuose polietileno maišuose) supakuotos ir atitinkamai paženklintos asbesto turinčios atliekos. Jei iškrovimo metu aptinkamos pažeistos pakuotės, t.y. asbesto plaušeliai yra atviri, jie yra sudrėkinami ir sudedami į dvigubus polietileninius maišus bei pažymimi etiketėmis nurodančiomis, kad maiše yra asbestas.
 
Sietyne atrūšiuojamas lakuotais, dažytais, impregnuotais paviršiais medis – jis šalinamas nepavojingų atliekų sąvartyne; švarus medis atiduodamas į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, kur susmulkinamas ir parduodamas kaip biokuras.