Spausdinti

Konteinerių pastatymo, keitimo tvarka daugiabučiams, sodų, garažų bendrijoms, sunkiai privažiuojamoms namų valdoms

Atnaujinta: 2018-06-20

Daugiabučiams, sodų, garažų bendrijoms statomi bendro naudojimo 1 100 l talpos mišrių komunalinių atliekų ir rūšiavimo konteineriai (varpeliai).

Sunkiai privažiuojamų teritorijų konteinerių aikštelėSunkiai privažiuojamoms namų valdoms (kurios randasi toliau kaip 200 m nuo kelio, kuriuo organizuojamas atliekų surinkimas) statomi bendro naudojimo mišrių komunalinių atliekų ir rūšiavimo konteineriai: 1 100 l talpos mišrių komunalinių atliekų konteineriai, 1 100 l talpos popieriui plastikui, metalui skirti konteineriai ir 240 l talpos stiklo konteineriai.

Pastovia konteinerių priežiūra ir remontu rūpinasi atliekas vežanti įmonė, kuri privalo reguliariai plauti ir dezinfekuoti bendro naudojimo mišrių komunalinių atliekų ir rūšiavimo konteinerius vadovaudamasis higienos reikalavimais ir savivaldybės nustatyta tvarka, bet ne rečiau kaip kartą per ketvirtį šiltuoju metų laiku.

Konteineriai keičiami naujais atliekų vežėjams pastebėjus ar gyventojams pranešus, jo bendro naudojimo mišrių komunalinių atliekų ir rūšiavimo konteineriai yra sudegę ar kitaip netinkami naudoti.

Daugiabučių antžeminių konteinerių aikštelė

Papildomi konteineriai daugiabučiams, sodų ir garažų bendrijoms, sunkiai privažiuojamoms valdoms statomi gyventojams pranešus ar ARATC, atliekų vežėjų darbuotojams pastebėjus, jog mišrios komunalinės, stiklo, popieriaus, plastiko atliekos netelpa į joms skirtus konteinerius.

Informaciją apie konteinerių pastatymą/keitima galima pateikti raštu arba žodžiu turi kreiptis į Alytaus regioninį atliekų tvarkymo centrą  adresu Vilniaus g. 31, Alytus, el. p.  info@alytausratc.lt, tel. (8 315) 72842.

Būtina pateikti šią informaciją: vardas, pavardė, adresas, kokio ir dėl kokios priežasties konteinerio reikia, telefono numeris.

Informaciją apie konteinerio pakeitimą/pastatymą, galima pateikti užpildžius specialią elektroninę formą, kurią galite rasti čia.

Konteinerių aikštelėms vietą parenka ir jų įrengimu rūpinasi savivaldybė.

Mišrių komunalinių atliekų konteineriai turi būti su pritvirtintais konteinerių žymekliais (baltas lipdukas su 10 skaitmenų kodu), informaciniu lipduku, kuriuos lupinėti ar kitaip pažeidinėti yra draudžiama.

Į šiuos konteinerius turi būti metamos tik tinkamos atliekos, negalima mesti ar šalia palikti senų baldų, statybinių, remonto atliekų, naudotų padangų, kitų didelių gabaritų atliekų, Šios atliekos turi būti pristatytos į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.