Spausdinti

Konteinerių pastatymas, keitimas individualioms namų valdoms

Atnaujinta: 2018-10-31

Atliekų turėtojas pastebėjęs, kad jo turimas individualus mišrių komunalinių, pakuočių, stiklo ar maisto atliekų konteineris yra:Individualių valdų konteineriai

  • sulūžęs,
  • suskilęs,
  • sudegęs,
  • dėl kitos priežasties netinkamas naudoti,
  • pavogtas,
  • per mažos/didelės talpos (tik mišrių komunalinių atliekų konteineriams),
  • atsirado naujas objektas, kuriam dar nepriskirtas konteineris,

raštu arba žodžiu turi kreiptis į Alytaus regioninį atliekų tvarkymo centrą  ir informuoti, jog jam reikia naujo konteinerio.
Kontaktai: Vilniaus g. 31, Alytus, el. p.  info@alytausratc.lt, tel. (8 315) 72842.

Būtina pateikti šią informaciją: vardas, pavardė, adresas, kokio ir dėl kokios priežasties konteinerio reikia, telefono numeris.

Informaciją apie konteinerio pakeitimą/pastatymą, galima pateikti užpildžius specialią elektroninę formą, kurią galite rasti čia.

Susidėvėję, netinkami naudoti, pavogti ar sudegę individualūs mišrių komunalinių, pakuočių ir stiklo atliekų konteineriai gyventojams keičiami nemokamai į tą pačią talpą.

Jei atliekų turėtojas dažnai (daugiau nei du kartus) kreipiasi dėl netinkamo naudoti ar pavogto konteinerio, naujo konteinerio pastatymo išlaidas (konteinerio įsigijimas ir pristatymas - apie 60 Eur be PVM) jis turės kompensuoti savo lėšomis.

Svarbu: Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro turėtus kompostavimo konteinerius (7 500 vnt.) nemokamai išdalino miestų ir miestelių gyventojams. Todėl gyventojai, pageidaujantys turėti kompostavimo konteinerį, turi jį įsigyti patys savo lėšomis.

Atliekų turėtojai gali naudotis tik Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras duotu mišrių komunalinių ar rūšiavimo konteineriu.

Individualių valdų turėtojams, kurie turi mažų vaikų ar slaugomą ligonį, yra galimybė gauti papildomą mišrių komunalinių atliekų konteinerį, kitu atveju individualioms namų valdoms statoma po vieną mišrių komunalinių, pakuočių ir stiklo konteinerį. Jei atliekos netelpa į konteinerius, jas reikia kaupti maišuose, kurie pagal grafiką bus paimti kartu su atliekomis iš konteinerio.

Galimos individualių konteinerių talpos: žalios arba juodos spalvos mišrių komunalinių atliekų konteineris – 120 arba 240 l talpos; mėlynos spalvos pakuočių (plastikas, popierius, metalas) atliekų konteineris – 240 l talpos; žalios spalvos stiklo konteineris – 120 l talpos; rudos spalvos maisto atliekų konteineris – 120 l talpos.

Mišrių komunalinių atliekų konteineriai turi būti su pritvirtintais konteinerių žymekliais (baltas lipdukas su 10 skaitmenų kodu), informaciniu lipduku, kuriuos lupinėti ar kitaip pažeidinėti yra draudžiama.

Individualius konteinerius turi plauti ir (ar) dezinfekuoti patys atliekų turėtojai.

Atliekų turėtojai į konteinerį turi mesti tik nurodytas atliekas, saugoti ir kitaip prižiūrėti jam priskirtą konteinerį.

Jei konteineryje yra netinkamos atliekos ar ant jo prikabintas įspėjimas „NETUŠTINTI“, atliekų surinkėjas neištuštins konteinerio. Atliekos bus paimtos sekančiais kartais pagal grafiką, kai konteineryje bus tinkamos atliekos.

Sunkiai privažiuojamoms namų valdoms (kurios randasi toliau kaip 200 m nuo kelio, kuriuo organizuojamas atliekų surinkimas) statomi bendro naudojimo mišrių komunalinių atliekų ir rūšiavimo konteineriai.