Spausdinti

Konteinerių pastatymas, keitimas įmonėms

Atnaujinta: 2018-06-19

Įmonėms nemokamai duodami tik mišrių komunalinių konteineriai.

Įmonės konteinerių aikštelė

Konteinerius pakuotėms, antrinėms žaliavoms, gamybinėms atliekoms jos turi įsigyti pačios.

Įmonės išrūšiuotas atliekas gali patys pristatyti į jų tvarkymo vietas arba pagal sudarytas sutartis su atliekų vežėjais/tvarkytojais šias atliekas perduoti šių atliekų tvarkytojams.

Sutartyse gali būti numatyta galimybė gauti konteinerius ar kitas rūšiavimo priemone (maišus, dėžės ir kt.)s išrūšiuotoms atliekoms. 

Atliekų turėtojas pastebėjęs, kad jo turimas mišrių komunalinių konteineris yra:

  • sulūžęs,
  • suskilęs,
  • sudegęs,
  • dėl kitos priežasties netinkamas naudoti,
  • pavogtas,
  • per mažos/didelės talpos,
  • atsirado naujas objektas, kuriam dar nepriskirtas konteineris,


raštu arba žodžiu turi kreiptis į Alytaus regioninį atliekų tvarkymo centrą (Vilniaus g. 31, Alytus, el. p. info@alytausratc.lt, tel. 8 315) 72842) ir informuoti, jog jam reikia naujo konteinerio.

Būtina pateikti šią informaciją: vardas, pavardė, adresas, kokio ir dėl kokios priežasties konteinerio reikia, telefono numeris.

Informaciją apie konteinerio pakeitimą/pastatymą, galima pateikti ir užpildžius specialią elektroninę formą, kurią galite rasti čia.

Jei atliekų turėtojas dažnai (daugiau nei du kartus) kreipiasi dėl netinkamo naudoti ar pavogto konteinerio, naujo konteinerio pastatymo išlaidas (konteinerio įsigijimas ir pristatymas – apie 60 - 150 Eur be PVM) jis turės kompensuoti savo lėšomis

Atliekų turėtojai gali naudotis tik Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras duotu mišrių komunalinių konteineriu.

Galimos mišrių komunalinių atliekų konteinerių talpos: 120 l, 240 l, 1 100 l talpa (žalia arba juoda spalva).

Mišrių komunalinių atliekų konteineriai turi būti su pritvirtintais konteinerių žymekliais (baltas lipdukas su 10 skaitmenų kodu), informaciniu lipduku, kuriuos lupinėti ar kitaip pažeidinėti yra draudžiama.

Įmonės mišrių komunalinių atliekų ir kitų atliekų konteinerius turi plauti ir (ar) dezinfekuoti pačios.

Jeigu įmonei reikalinga konteinerių aikštelė, ji ją turi įsirengti savo lėšomis.

Atliekų turėtojai į konteinerį turi mesti tik nurodytas atliekas, saugoti ir kitaip prižiūrėti jam priskirtą konteinerį.

Jei konteineryje yra netinkamos atliekos ar ant jo prikabintas įspėjimas „NETUŠTINTI“, atliekų surinkėjas neištuštins konteinerio. Atliekos bus paimtos sekančiais kartais pagal grafiką, kai konteineryje bus tinkamos atliekos.