Spausdinti

Naujienos

2020 06 02 | Naujienos

Kur dėti maisto atliekas, jei neturi jų konteinerio?

Vieni lengviau, kiti sunkiau, bet visi pratinamės naudotis maisto atliekų konteineriais. Iš pradžių nedraugiškai sutikti, jie tampa vis labiau naudojami: tie, kas bent sykį pabando rūšiuoti maisto atliekas, to daryti jau nesiliauja – nauji įpročiai atsiranda pakankamai greitai. Juolab, pamačius, kad ir aplinkiniai rūšiuoja.

Pagiriamojo žodžio už maisto atliekų rūšiavimą nusipelno Alytaus miesto individualių namų gyventojai – nuo praėjusių metų vidurio jie maisto atliekas rūšiuoja kaip tikri europiečiai, ištuštinimui ištraukdami po 2500-2600 konteinerių.

2020 06 02 | Naujienos

Pradeda veikti naujos atliekų konteinerių aikštelės. Būkime tvarkingi!

Nuo birželio 1 dienos Alytuje pradeda veikti daugiau kaip 70 eksploatacijai paruoštų naujų atliekų konteinerių aikštelių, įrengtų prie Alytaus daugiabučių namų.  

Gyventojai gali naudotis ir atliekos bus surenkamos iš tų aikštelių, kurios yra visiškai sutvarkytos, prie jų įrengti informaciniai stendai, nebevyksta jokie darbai, yra patraukti senieji konteineriai.

2020 05 25 | Naujienos

Atliekos iš Alytaus daugiabučių netrukus keliaus į naujus konteinerius

Nuo birželio 1 dienos pradedami aptarnauti nauji pusiau požeminiai ir antžeminiai konteineriai, įrengti prie Alytaus miesto daugiabučių namų. Juos, kaip ir iki šiol, aptarnaus bendrovė „Ekonovus“, o alytiškiai, prie kurių namų jau yra įrengtos naujos konteinerių aikštelės, galės naudotis moderniais ir patogiais konteineriais.

Šiuo metu jau įrengta ir eksploatacijai paruošta daugiau kaip 60 konteinerinių aikštelių. Jų skaičius kasdien auga – naujos aikštelės intensyviai įrenginėjamos visose tam numatytose vietose.

2020 05 14 | Naujienos

Pavojingas radinys sąvartyne – stumdant atliekas aptiktas sprogmuo

Gegužės 13-oios popietę Alytaus rajone Takniškių kaime esančiame Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) technologijų parke buvo įvestas planas „Skydas“ – čia budėjo policijos pareigūnai, buvo iškviesti išminuotojai.

Jų pagalbos prireikė aptikus sprogmenį - seną artilerijos sviedinį. Jis buvo pastebėtas buldozeriu stumdant sąvartyno kaupo atliekas.

2020 05 14 | Naujienos

Mūsų gyvenimo vaizdai. Ką kaimynai pagalvos?!

Gintui patinka žiūrėti pro langą.  O kai atšyla oras, jis mėgsta ir į kiemą išėjęs pasižvalgyti. Ne tik savo valdas apžiūri – ir tai, kas už tvoros, kaimyno kieme dedasi, mato. Susitikę ir vienu kitu žodžiu persimeta – artimai nesibičiuliauja, bet ir nesipyksta. Tokia kaimynystė – pati geriausia. 

Šnektelėjo Gintas su kaimynu ir aną šeštadienį. Prieš gerą mėnesį tai buvo - vėlyvą rytmetį, kaip įprastai savaitgaliais, iš namo šiukšles išnešė.

2020 05 05 | Naujienos

Seni daiktai – naujos galimybės. Atraskime jas kartu!

Gyvename daugybės daiktų apsuptyje – vienus išmetame, kitus perkame.  Tačiau visame pasaulyje vis labiau populiarėja įvairi veikla, susijusi su naudotų  daiktų pakartotiniu naudojimu, juos taisant, atnaujinant, kuriant naujus produktus ir atrandant  naujas verslo galimybes.

2020 04 29 | Naujienos

Mūsų gyvenimo vaizdai. Nepasišiukšlinkime...

„Išnešk šiukšles“, - aną vakarą daugiabutyje gyvenanti Kristina paprašė savo vyro Giedriaus. Jis neprieštaravo – vis proga, nors ir trumpam išeiti iš buto. Ištraukė pilnutėlį maišelį su šiukšlėmis, spustelėjo atliekas, kad galėtų jį užrišti. Indelio nuo jogurto briauna prapjovė maišelį, iš jo pradėjo kristi bulvių lupenos.

2020 04 27 | Naujienos

„TikoTiks“ kviečia nuotoliniu būdu mokytis naudingų dalykų

Karantinas - geriausias metas mokytis rūšiuoti. Daug laiko praleisdami namuose galime bent mažą dalį jo skirti rūšiavimui, o reikiamų žinių galima įgyti ir nuotoliniu būdu – tokią galimybę suteikia  Alytaus regiono aplinkosauginio ugdymo ir pakartotinio daiktų naudojimo centras „TikoTiks“.