Spausdinti

Naujienos

2018 10 17 | Naujienos

Maisto atliekų surinkimas prasidėjo – pirmieji startavo Druskininkai

Druskininkų savivaldybė žengė dar vieną žingsnį į priekį atliekų rūšiavimo srityje – ji pirmoji Lietuvoje pasiruošė ir pradėjo atskirai surinkinėti gyventojų išrūšiuotas maisto atliekas.
„Maisto atliekų rūšiavimas ne tik padės sumažinti sąvartyne šalinamų mišrių atliekų kiekį, bet ir leis užtikrinti, kad rinkliava už atliekų tvarkymą nebrangtų“,-

2018 10 10 | Naujienos

Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymas!

Lietuvoje kasmet išardoma apie 50 – 60 tūtkst. tonų eksploatuoti netinkamų transporto priemonių, iš kurių apie 30% susidaro rinkoje vertės neturinčio plastiko, gumos stiklo ir kitų automobilių dalių, kurios patenka į buitinių atliekų sąvartynus, pamiškes ir nuošalesnes vietas. Gamintojų ir Importuotojų asociacija (GIA) bendradarbiaujanti su eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo asociacijas (ENTPT) sukūrė efektyvią ENTPT tvarkymo sistemą.

2018 10 09 | Naujienos

Alytiškiai jau išmoko nepasimesti atliekų gausybėje

Atliekų aplink mus – daugybė. Bet alytiškiai jau išmoko nepasimesti jų gausoje. Tiesa, pasitikslinti, kur ką mesti, vis dar tenka. Tą galėjo padaryti ir tradicinės šventės „Dzūkų turtai“ lankytojai  - Alytuje vykusiame renginyje jų laukė į visus klausimus pasiruošę atsakyti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) specialistai ir mažiesiems šventės dalyviams skirta viešosios įstaigos „Pakuočių tvarkymo organizacija“ rengiama Spalvų edukacija.

2018 10 02 | Naujienos

Atliekų rūšiavimas – nauja šeimų tradicija

Daugelyje šeimų atliekų rūšiavimas tampa nauja šiuolaikiška tradicija. Dažniausiai atliekų rūšiavimo iniciatoriais šeimose tampa vaikai, apie rūšiavimo idėjas dažniausia išgirstantys darželiuose ir mokyklose vykstančių užsiėmimų bei įvairių renginių metu.
Tačiau rūšiavimas nesvetimas ir atžalas auginantiems tėvams, kuriems tai jau yra neatskiriama kasdienybės dalis.

2018 10 02 | Naujienos

Naujos atliekų konteinerių aikštelės: kur jos atsiras?

Alytuje jau prasidėjo naujų atliekų konteinerių aikštelių projektavimo darbai.  128 komunalinių atliekų konteinerių aikštelės prie daugiabučių namų bus įrengtos pagal parengtą ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintą jų išdėstymo schemą.
Kai kurios aikštelės liks tose pačiose vietose, kur ir buvo, tik bus rekonstruotos. Ten, kur nėra galimybės palikti aikštelių toje pačioje vietoje, jos bus naikinamos ir įrengiamos naujos. 

2018 09 24 | Naujienos

Dėl viešojo aukciono skelbimo

UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras skelbia viešąjį aukcioną parduoti:
1. Pavadinimas: Kompostas.
2. Pagaminimo metai: 2018 metai.
3. Komposto laboratorinių tyrimo rezultatai: tyrimų protokolas Nr. K-620, pateikti: www.aratc.lt.
4. Kiekis: 500 tonų.
5. Laikymo vieta: žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė, esanti Karjero g. 2, Takniškių kaimas, Alovės seniūnija, Alytaus rajonas.

2018 09 20 | Naujienos

Startuoja naujas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas

Nacionalinis aplinkosaugos projektas "Mes rūšiuojam" jau septintus metus kviečia visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo. Saugoti gamtą ir rūšiuoti atliekas kviečia Gamintojų ir importuotojų asociacija, VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija kartu su regioniniu atliekų tvarkymo centru.

2018 09 13 | Naujienos

Aplinkosauginio švietimo konkursas "KITA FORMA"

VšĮ „RV Agentūra“ šeštus metus iš eilės visoje Lietuvoje organizuoja "Kita forma" konkursą. Šis aplinkosauginio švietimo konkursas skirtas visoms švietimo ir ugdymo įstaigoms.

Konkurso tema – įvairūs daiktai (dovanos, baldai, aksesuarai, namų ir  interjero akcentai, žaislai, paveikslai ir kt.) pagaminti iš įvairiausių nebereikalingų medžiagų, daiktų ar jų dalių.

2018 09 11 | Naujienos

Alytiškiai gaus patikslintus komunalinių atliekų surinkimo grafikus

Alytaus miesto gyventojai netrukus gaus patikslintą mišrių komunalinių ir maisto atliekų surinkimo grafikus.
Mišrių komunalinių atliekų surinkimo grafike bus patikslintos šių atliekų surikimo bei išvežimo datos nuo šių metų rugsėjo iki kitų metų vasario mėnesio.
Pagal šių metų pradžioje sudarytą grafiką, iš daugelio Alytaus miesto gyventojų rugsėjo-spalio mėnesiais

2018 08 31 | Naujienos

Į parduotuvę – ne tik su savo maišeliu, bet ir su dėžutėmis biriems produktams!

Kol aplink verda diskusijos, kaip mažinti plastikinių maišelių kiekį, jauna mama Raimonda iš Druskininkų savivaldybės džiaugiasi suradusi išeitį. Ji į parduotuvę eina nešina ne tik daugkartinio naudojimo maišeliu pirkiniams, bet nešasi ir pačios iš senos užuolaidos siūtus maišelius vaisiams bei daržovėms. O jei ketina pirkti birių produktų, moteris iš namų pasiima jiems skirtų dėžučių.