Spausdinti

Naujienos

2020 02 12 | Naujienos

Dokumentiniame filme apie Alytų – dėmesys ir ARATC istorijai

ARATC 1992 metais pirmasis šalyje pradėjęs kurti regioninę atliekų tvarkymo sistemą, yra svarbi Alytaus miesto istorijos dalis. Tuo neabejoja dokumentinių filmų ciklą apie Alytų kuriantis režisierius Arvydas Kinderis.
Filmo dalyje, pasakojančioje apie pokyčius, įvykusius po 1990-ųjų metų įvairiose gyvenimo srityse, pristatomas ir ARATC, tapęs ekologinės patirties kūrimo pionieriumi, o po penkiolikos savo veiklos metų ir neabejotinu lyderiu šalyje.

2020 02 19 | Naujienos

Kam reikalingas raktas nuo atliekų konteinerio? Nes tai apsimoka!

Konteineriai, suskaičiuojantys mūsų išmestas atliekas, ir mažesnės sąskaitos už jų tvarkymą.  Tai – ne utopinis pasiūlymas, o racionalus sprendimas, išbandytas daugelyje šalių ir tampantis realybe Lietuvoje.

Pirmoji jį įgyvendino Birštono savivaldybė, išmaniuosius konteinerius pasirinkusi kaip ilgalaikę investiciją į modernaus kurorto tvarką ir švarą.

2020 02 19 | Naujienos

Nauji konteineriai kai kur pastatyti, bet dar neatidaryti. Nedraskykite jų!

Senų ir jau gerokai nudėvėtų konteinerių Alytaus regiono miestuose ir miesteliuose greitai nebeliks. Jie keičiami naujais pusiau požeminiais ir antžeminiais konteineriais.

„Daugiau kaip dešimtmetį naudoti vadinamieji „varpo“ formos konteineriai, skirti stiklo, plastiko ir popieriaus atliekoms, prarado ir savo funkcinę, ir estetinę vertę.

2020 02 19 | Naujienos

Keičiasi rūšiavimo centrų (atliekų surinkimo aikštelių) darbo laikas

Nuo šių metų kovo 1 dienos keičiasi kai kurių Rūšiavimo centrų darbo laikas.

Pasak Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Rūšiavimo centrų veiklos organizavimo padalinio vadovo Lino Brazausko, nuo šiol visi rūšiavimo centrai bus atidaryti tik tuo metu, kai juose dirbs atsakingas darbuotojas.

„Pokyčių imamės norėdami užtikrinti geresnį į rūšiavimo centrus atvežamų ir čia paliekamų atliekų rūšiavimą.

2020 02 12 | Naujienos

Miške išmesti drabužiai į sąvartyną nepateks

Miške prie Alytaus tūkstantmečio tilto išmesta didžiulė krūva,kaip manoma,dėvėtų drabužių ir avalynės,papiktino visuomenę.

„Tai –neregėtas akibrokštas, kurio neįmanoma nei suprasti,nei pateisinti“,-sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas.

Jis patikino,kad šis „radinys“ nepateks į sąvartyną,o už jo sutvarkymą neteks sumokėti rinkliavos mokėtojams.

2020 01 31 | Naujienos

Pastebėjus smilkstančias atliekas - operatyvi ir profesionali reakcija

Alytaus regiono nepavojingų atliekų sąvartyne, mišrių atliekų kaupe, ketvirtadienio vakarą buvo pastebėtos smilkstančios atliekos. 

Objekte tuo metu buvę darbuotojai reagavo operatyviai, tinkamai ir profesionaliai. Apie galimą gaisro židinį buvo pranešta specialiosioms tarnyboms, įmonėms vadovams.

Visi operatyviai atvyko į įvykio vietą. Ugniagesiai, kurie čia pat esančiuose rezervuaruose galėjo pasipildyti vandens, per 10 minučių lokalizavo ir užgesino pradėjusį smilkti seną čiužinį, buvusį ant atliekų kaupo.  

 

2020 01 24 | Naujienos

Apklausa: rūšiuoti skatina anaiptol ne baudų baimė

Rūšiuoti atliekas labiausiai skatina atsakomybė už švarią aplinką, o rūšiuoti reikia, kad daugiau atliekų būtų perdirbama. Taip galvoja į anketos klausimus atsakę kalėdinio konkurso „Sužibėk“ dalyviai.
Daugiau kaip 60 procentų jų įsitikinę, jog atliekas reikia rūšiuoti dėl to, kad kuo daugiau jų būtų perdirbama. Beveik 27 procentai mano, jog rūšiuoti reikia, kad būtų gražiau. Ir tik keli galvoja, kad rūšiuoti reikia idant netektų mokėti baudų.

2020 01 07 | Naujienos

Atliekų aikštelėse „lobių“ geriau neieškoti – vagis įkliuvo konteineryje

Žiemos naktį važiavo į atliekų surinkimo aikštelę, prasibrovė pro užrakintą tvorą, išlaužė metalinio konteinerio spyną. Tiek kliūčių įveikė 57 metų vyras, įsilaužęs į Prienų rajone, Veiveriuose, esančią didelių ir kitų atliekų surinkimo aikštelę ir įkliuvęs buitinės technikos atliekų konteineryje, iš kurio buvo nugabentas tiesiai į policijos komisariatą.

 

2020 01 06 | Naujienos

Kalėdų eglutė: gražiai buvo puošta, tegu nebus bet kaip išmesta!

Dar taip neseniai rūpestingai rinktos, į namus neštos, su meile puoštos ir džiaugsmą teikusios kalėdinės eglutės neturėtų būti grūdamos į konteinerius ar numestos kur papuola.
Alytaus regiono savivaldybėse nėra numatyta specialių vietų, kur galima palikti eglutes, tad jas reikia vežti į atliekų surinkimo aikšteles. Eglutės priimamos tiek žaliųjų atliekų kompostavimo, tiek didelių atliekų surinkimo aikštelėse.

2019 12 20 | Naujienos

Atvežusiems atliekas į aikšteles - dovana su prašymu: „Nepamiršk manęs“

„Nepamiršk manęs“ – etiketė su tokiu užrašu yra ant maišelių, kuriuos gaus atsakingai atliekas rūšiuojantys ir jas į Alytaus regiono rūšiavimo centrus (didelių gabaritų  ir kitų atliekų surinkimo aikšteles) atvežantys gyventojai.
Daugkartinio naudojimo maišeliai skirti vaisiams ir daržovėms sverti. Jie naudojami vietoj įprastų vienkartinių plastiko maišelių, į kuriuos daugelis pirkėjų bei pardavėjų deda sveriamus produktus.