Spausdinti

Naujienos

2018 12 11 | Naujienos

Iš Lazdijų ir Veisiejų miestų gyventojų pradedamos surinkti maisto atliekos

Lazdijų rajone pradedama įgyvendinti dar viena naujovė atliekų tvarkymo srityje – atskiras maisto atliekų surinkimas iš individualių namų gyventojų. Gruodžio 18 d. maisto atliekos bus surenkamos iš Veisiejų, gruodžio 19 d. - iš Lazdijų miesto gyventojų.
Maisto atliekų konteineriai bus tuštinami nuo 7 iki 22 val.

2018 11 30 | Naujienos

Aplinkos ministras K. Navickas: „Tikiu maisto atliekų rūšiavimo nauda“

„Kuriant nacionalinius teisės aktus atskiram maisto atliekų tvarkymui, būtina remtis gerosios praktikos pavyzdžiais“, - sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas, apsilankęs Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro technologijų padalinyje.
Alytaus regionas – pirmasis Lietuvoje pradėjo atskirą maisto atliekų surinkimą. 

2018 11 28 | Naujienos

Pakuočių atliekų numatytu laiku nesurinkusiam vežėjui – ARATC sankcijos

„Pakuočių atliekų surinkimas Alytaus mieste pastarosiomis dienomis stringa ir visa atsakomybė už tai tenka vežėjui – bendrovei „Ekonovus“, neužtikrinusiai kokybiško pakuočių atliekų surinkimo pagal nustatytą grafiką“, - sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) Atliekų tvarkymo paslaugų ir kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas.

2018 11 26 | Naujienos

Vaikai plastiko pakuotes pavertė žaviomis lesyklėlėmis

Neskubėkite išmesti iš pirmo žvilgsnio nereikalingų daiktų. Jie dar gali būti naudingi. Tereikia truputėlį pagalvoti ir atliekos atgims naujam gyvenimui. Tą įrodė ir daugelio ugdymo įstaigų vaikai, dalyvavę Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) skelbtame lesyklėlių konkurse „Dar vienas gyvenimas“.
Visos lesyklėlės šiam konkursui turėjo būti sukurtos iš vienkartinio plastiko atliekų. 

2018 11 21 | Naujienos

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui – Seirijų bendruomenės padėka

Padėka už atliktą darbą ir puikius rezultatus, kurie džiugina daugelį Seirijų krašto žmonių bei  geltonas gerumo obuolys ARATC direktoriui Algirdui Reipui buvo įteikti tradiciniame, jau tryliktą kartą surengtame Seirijų bendruomenės padėkų vakare "Iš širdies į širdį".
Padėką atsiėmęs A. Reipas prisipažino, kad tai – labai svarbus ir mielas įvertinimas.

2018 11 07 | Naujienos

Atliekų surinkimo aikštelėse jau vyksta mainai naudotais daiktais

Daiktai, kuriuos vieni žmonės išmeta, kitiems gali būti labai reikalingi.  Tuo neabejoja Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC), pirmasis šalyje įrengęs naudotų daiktų keitimosi paviljonus ir jau pradėjęs tokių daiktų mainų punkto statybas.
„Ši veikla labai svarbi ir ekologiniu, ir socialiniu požiūriu. Mūsų visuomenėje yra žmonių, kurie neišgali nusipirkti net ir būtiniausių daiktų. 

2018 10 25 | Naujienos

Nauja ARATC paslauga biudžetinėms įstaigoms – maisto atliekų surinkimas

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC) ryžosi dar vienam eksperimentui – pirmasis Lietuvoje pradėjo surinkinėti maisto atliekas iš biudžetinių regiono savivaldybių įmonių: ugdymo ir švietimo, sveikatos priežiūros ir kitų įstaigų, kuriose teikiamos maitinimo paslaugos. 
Ši paslauga biudžetinėms įmonėms papildomai nieko nekainuos – ji bus teikiama pagal bendrus rinkliavos principus.

2018 10 24 | Naujienos

Kviečiame dalyvauti lesyklėlių konkurse – sukurkime dar vieną gyvenimą!

Daugybė mus supančių daiktų kasdien pavirsta atliekomis. Jų būtų gerokai mažiau, jei kiekvienas mūsų bent šiek pabandytume sumažinti savo norą pirkti kuo daugiau daiktų, kiekvienam jų imti atskirą maišelį, o kaskart prieš išmesdami pagalvotume, ar jau tikrai atėjo metas išmesti. Gal tai, ko nebereikia dar galima panaudoti?

2018 10 22 | Naujienos

Alytiškiai mokosi rūšiuoti maisto atliekas: pradžia nuteikia optimistiškai

Rūšiuojančių alytiškių gyvenime - dar viena nauja pradžia. Mieste pradėtos surinkinėti maisto atliekos.
„Pirma diena parodė, kad gyventojai puikiai žino, kokias atliekas reikia mesti į maisto atliekų konteinerius“, - pastebėjo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Atliekų tvarkymo paslaugų ir kontrolės padalinio vyr. specialistė paslaugoms Rasa Opolskienė.