Spausdinti

Naujienos

2020 02 12 | Naujienos

Dokumentiniame filme apie Alytų – dėmesys ir ARATC istorijai

ARATC 1992 metais pirmasis šalyje pradėjęs kurti regioninę atliekų tvarkymo sistemą, yra svarbi Alytaus miesto istorijos dalis. Tuo neabejoja dokumentinių filmų ciklą apie Alytų kuriantis režisierius Arvydas Kinderis.
Filmo dalyje, pasakojančioje apie pokyčius, įvykusius po 1990-ųjų metų įvairiose gyvenimo srityse, pristatomas ir ARATC, tapęs ekologinės patirties kūrimo pionieriumi, o po penkiolikos savo veiklos metų ir neabejotinu lyderiu šalyje.

2020 01 31 | Naujienos

Pastebėjus smilkstančias atliekas - operatyvi ir profesionali reakcija

Alytaus regiono nepavojingų atliekų sąvartyne, mišrių atliekų kaupe, ketvirtadienio vakarą buvo pastebėtos smilkstančios atliekos. 

Objekte tuo metu buvę darbuotojai reagavo operatyviai, tinkamai ir profesionaliai. Apie galimą gaisro židinį buvo pranešta specialiosioms tarnyboms, įmonėms vadovams.

Visi operatyviai atvyko į įvykio vietą. Ugniagesiai, kurie čia pat esančiuose rezervuaruose galėjo pasipildyti vandens, per 10 minučių lokalizavo ir užgesino pradėjusį smilkti seną čiužinį, buvusį ant atliekų kaupo.  

 

2020 01 24 | Naujienos

Apklausa: rūšiuoti skatina anaiptol ne baudų baimė

Rūšiuoti atliekas labiausiai skatina atsakomybė už švarią aplinką, o rūšiuoti reikia, kad daugiau atliekų būtų perdirbama. Taip galvoja į anketos klausimus atsakę kalėdinio konkurso „Sužibėk“ dalyviai.
Daugiau kaip 60 procentų jų įsitikinę, jog atliekas reikia rūšiuoti dėl to, kad kuo daugiau jų būtų perdirbama. Beveik 27 procentai mano, jog rūšiuoti reikia, kad būtų gražiau. Ir tik keli galvoja, kad rūšiuoti reikia idant netektų mokėti baudų.

2020 01 07 | Naujienos

Atliekų aikštelėse „lobių“ geriau neieškoti – vagis įkliuvo konteineryje

Žiemos naktį važiavo į atliekų surinkimo aikštelę, prasibrovė pro užrakintą tvorą, išlaužė metalinio konteinerio spyną. Tiek kliūčių įveikė 57 metų vyras, įsilaužęs į Prienų rajone, Veiveriuose, esančią didelių ir kitų atliekų surinkimo aikštelę ir įkliuvęs buitinės technikos atliekų konteineryje, iš kurio buvo nugabentas tiesiai į policijos komisariatą.

 

2020 01 06 | Naujienos

Kalėdų eglutė: gražiai buvo puošta, tegu nebus bet kaip išmesta!

Dar taip neseniai rūpestingai rinktos, į namus neštos, su meile puoštos ir džiaugsmą teikusios kalėdinės eglutės neturėtų būti grūdamos į konteinerius ar numestos kur papuola.
Alytaus regiono savivaldybėse nėra numatyta specialių vietų, kur galima palikti eglutes, tad jas reikia vežti į atliekų surinkimo aikšteles. Eglutės priimamos tiek žaliųjų atliekų kompostavimo, tiek didelių atliekų surinkimo aikštelėse.

2019 12 20 | Naujienos

Atvežusiems atliekas į aikšteles - dovana su prašymu: „Nepamiršk manęs“

„Nepamiršk manęs“ – etiketė su tokiu užrašu yra ant maišelių, kuriuos gaus atsakingai atliekas rūšiuojantys ir jas į Alytaus regiono rūšiavimo centrus (didelių gabaritų  ir kitų atliekų surinkimo aikšteles) atvežantys gyventojai.
Daugkartinio naudojimo maišeliai skirti vaisiams ir daržovėms sverti. Jie naudojami vietoj įprastų vienkartinių plastiko maišelių, į kuriuos daugelis pirkėjų bei pardavėjų deda sveriamus produktus.

2019 12 16 | Naujienos

„TikoTiks“ centre – pirmoji Kalėdų eglutė ir nė vienos pirktinės dekoracijos!

Daugiau kaip šimtas kalėdinių dekoracijų ir nė vieno apsilankymo parduotuvėje. Taip, tai įmanoma! Taip, tai įvyko! „TikoTiks“ centre, kur seni daiktai atgimsta naujam gyvenimui, pirmoji kalėdinė eglutė papuošta dekoracijomis, skurtomis tik iš naudotų daiktų.
„Sužibėk“ – taip vadinosi Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) paskelbtas konkursas, kurio organizatoriai kvietė sužibėti ne blizgučiais, o kūrybiškumu. Į šį kvietimą atsiliepė beveik 300 žmonių, vaikų ir suaugusiųjų, susibūrusių į grupes ir kūrusių individualiai.

2019 12 16 | Naujienos

Padangų tvarkymas tampa prakeiksmu ne tik Alytui

Padangų tvarkymas niekada nebuvo sklandus procesas, tačiau po Alytaus gaisro problemos tapo dar aštresnės. Atliekų surinkimo aikštelėse kaupiasi vis didesni padangų kiekiai, o gamintojai importuotojai ignoruoja įstatymu jiems deleguotą prievolę finansuoti šių padangų tvarkymą.

2019 12 10 | Naujienos

Konkursas „Sužibėk”: gražiausią Kalėdų dekoraciją išrinkime visi kartu!

Jei laiką, kurį prieš šventes praleidžiame parduotuvėse, skirtume kūrybai, ko gero, daugelis sukurtume nuostabių kalėdinių stebuklų. Daugybės jų sulaukė ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC), paskelbęs kalėdinių dekoracijų konkursą „Sužibėk“.

2019 11 29 | Naujienos

Baltasis penktadienis! Be naujų daiktų, bet su naujovišku požiūriu

Ne pirkiniuose laimė ir ne jų kiekyje. Pritariate? Puiku! Tuomet juodąjį penktadienį skirkite ne apsipirkimui, o kūrybai. Sukurkite kalėdinę dekoraciją iš naudotų daiktų ir atverkite sau duris į baltąjį penktadienį.
Tokio dar nebuvo? Žinoma! Nes iki šiol dar nebuvo ir „TikoTiks” centro, kuriame gruodžio 13 dieną, penktadienį, bus balta ir šviesu.
Kodėl?