Spausdinti

Naujienos

2019 11 26 | Naujienos

Pavojingų atliekų ir naudotų padangų surinkimo akcija Alytuje

Gruodžio 3 d. bus nemokamai renkamos šios susikaupusios ir aplinkai pavojingos atliekos: automobilių akumuliatoriai, amortizatoriai, automobilių kuro, tepalo ir oro filtrai, panaudota alyva, baterijos (galvaniniai elementai), lengvųjų automobilių padangos (vienas gyventojas (transporto priemonės valdytojas) galės atiduoti ne daugiau kaip 2 naudotas padangas, todėl būtina su savimi turėti transporto priemonės registracijos pažymėjimą).

2019 11 25 | Naujienos

Atliekos išdavikės: akylai prižiūrėtojai padėjo išsiaiškinti aikštelės teršėją

Nuo seno žinomą posakį „Pasakyk, kas tavo draugas ir pasakysiu, kas tu“, šiais laikais galima keisti kitu – „Pasakyk, kaip palieki atliekas ir žinosiu, kas tu“.
Netikite? Paklauskite Prienų konteinerių aikštelių priežiūros specialistės Loretos, kuriai ne vietoje išmestos atliekos padėjo lengvai išsiaiškinti jų savininką. Bandymas su juo susisiekti nebuvo itin sėkmingas, bet atliekas kažkas „stebuklingai“ sutvarkė. 

2019 11 21 | Naujienos

Atliekų mažinimo savaitė – pažintis su pakartotinio daiktų naudojimo galimybėmis

Kaip tvarkomos mūsų atliekos ir kaip jų pagaminti kuo mažiau – tuo domėjosi Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai ir administracijos darbuotojai, apsilankę regioninio atlieku tvarkymo centro objektuose.
„Atliekų mažinimo savaitė – labai tinkamas metas apmąstyti savo elgseną tvarkant atliekas, iš arti pamatyti, kaip jos tvarkomos, padiskutuoti apie tai, kaip geriausiai tą daryti, o svarbiausia, kaip mažinti atliekų kiekį“,- sakė ...

2019 11 21 | Naujienos

Aikštelių prižiūrėtojai – ne svetimų atliekų tvarkytojai, o patarėjai

Reindžeriai. Taip neoficialiai buvo pavadinti pirmieji atliekų konteinerių aikštelių prižiūrėtojai, įrodę, kad reindžerių kontroliuojamos aikštelės tampa tvarkingesnės, o atliekas čia nešantys žmonės - drausmingesni.
Tad nuo šiol „reindžerių“ darbas aikštelėse bus ne epizodinis, o pastovus – Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) valdybai pritarus įsteigti penki aikštelių priežiūros specialistų etatai.

2019 11 19 | Naujienos

Kalėdinių dekoracijų konkursas „Sužibėk“: ne blizgučiu, o išmone

Kasmet Kalėdos atneša ne tik džiugaus šurmulio, bet ir galvosūkį, kaip išradingai, smagiai ir įdomiai jas pasitikti.
Artėjant šventėms, daugelį apima pirkimo manija, kuriai sunku atsispirti, aplink matant daugybę blizgančių prekių. Tačiau nemaža dalis šių šventinių smulkmenų netukus atsiduria šiukšlių dėžėse ir konteineriuose.

2019 11 14 | Naujienos

Prienų konteinerių aikštelėse budės jų priežiūros specialistai

Nežinantiems, kaip rūšiuoti, patars ir padės, nenorinčius to daryti – sudrausmins. Tokias funkcijas atliks nuo lapkričio vidurio Prienuose prie daugiabučių namų įrengtose konteinerių aikštelėse dirbti pradedanti jų priežiūros specialistė.

Ji prižiūrės tvarką aikštelėse, stebės, kad atliekas atnešantys gyventojai tinkamai jas išrūšiuotų, nepaliktų jų prie konteinerių, patars, paaiškins, kur kokias atliekas reikia dėti, dalins informacines skrajutes.

2019 11 14 | Naujienos

„TikoTiks” ir „Mainuko” vardų autoriai: „Mintys kilo spontaniškai”

Mainų punktai ir daiktų paruošimo pakartotiniam naudojimui centras jau turi savo vardus, o jų autoriai sako, kad idėjos, kaip pavadinti šiuos objektus, kilo netikėtai.

„Paskaičiau, kad skelbiamas daiktų paruošimo pakartotiniam naudojimui vardo konkursas ir pirma mintis buvo „Tiko ir Tiks” arba „TikoTiks“, – sakė Albinas Čelkonas.

 

2019 11 11 | Naujienos

Alytaus sodininkų patirtis: žaliosios atliekos – į atskirus konteinerius

Alytaus rajone esančių sodų bendrijų sodininkai, rūšiuodami atliekas, įgijo naujos patirties – jie turi atskirus konteinerius žaliosioms atliekoms, kurios išvežamos, gavus sodų bendrijos pirmininko  pranešimą, kad konteineris jau prisipildė.
29 dešimties kubinių metrų talpos, konteineriai žaliosioms atliekoms sodų bendrijose buvo pastatyti šių metų pradžioje.

2019 11 04 | Naujienos

Senų padangų priėmimas atliekų aikštelėse ribojamas – kol kas nevežkite

Alytaus regione esančiose didelių gabaritų ir kitų atliekų surinkimo aikštelėse (Rūšiavimo centruose) ribojamas naudotų padangų priėmimas. Tai padaryta atsižvelgiant į susidariusią ekstremalią situaciją po padangų perdirbimo gamykloje Alytuje kilusio gaisro.