Spausdinti

Naujienos

2019 04 06 | Naujienos

Kokia man nauda, jei rūšiuosiu maisto atliekas?

Ne visada mes darome tik tai, kas naudinga. Kartais tenka daryti ir tai, kas reikalinga. O atskirai rinkti maisto atliekas apsimoka net ir finansiškai.
Maisto atliekų konteineriais besinaudojantys Alytaus  miesto individualių namų gyventojai turi galimybę mažiau mokėti už mišrių komunalinių atliekų tvarkymą 

2019 04 01 | Naujienos

Atliekų tvarkymas regione pristatytas Lietuvos ir Lenkijos Seimo nariams

Lietuvos ir Lenkijos parlamentarų delegacijos ne tik išgirdo, bet ir savo akimis pamatė, kaip tvarkomos atliekos Alytaus regione.
„Europoje pripažįstama, kad Lietuva turi dvi sėkmės istorijas. Viena, kad Lietuvoje buvo sukurti regioniniai atliekų tvarkymo centrai.

2019 03 27 | Naujienos

Apie nuolat tobulinamą Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistemą ir žiedinės ekonomikos principų įgyvendinimą – IQ žurnale

Nuo 2019-ųjų Lietuvoje, kaip numato Valstybinis atliekų tvarkymo 2014–2020 m. planas, didžiuosiuose miestuose, kuriuose yra daugiau nei 50 tūkst. gyventojų, maisto atliekos turi būti surenkamos atskirai. 
 

2019 02 28 | Naujienos

Atliekų tvarkymu regione domėjosi svečiai iš tolimos karalystės

Lietuvoje viešintys Kambodžos Karalystės Aplinkos ministerijos ir Nacionalinės darnaus vystymosi komisijos atstovai, besidomintys mūsų šalies patirtimi aplinkosaugos srityje, lankėsi ir Alytaus rajone veikiančiame regiono atliekų tvarkymo technologijų centre. 

2019 02 24 | Naujienos

Už atliekų tvarkymą mokėkite mažiau – pasinaudokite lengvatomis!

Ar vietinė rinkliava už atliekų tvarkymą gali būti mažesnė? Taip! Tereikia pasinaudoti savivaldybių numatytomis lengvatomis. Tokias lengvatas yra patvirtinusios visos regiono savivaldybės. 
Pagal jų priimtus sprendimus, nustatyto dydžio lengvata taikoma rinkliavos mokėtojams,  

2019 02 13 | Naujienos

Startuoja trečioji nacionalinė „Žalioji olimpiada“

Informuojame, jog didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija VšĮ „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ organizuoja trečiąją Nacionalinę „Žaliąją olimpiadą“, vyksiančią š. m. sausio – spalio mėnesiais, skirtą 8-11 klasių moksleiviams, siekiant atkreipti dėmesį į aplinkosaugos problemas, skatinti domėtis jų sprendimo būdais.

2019 02 04 | Naujienos

Maisto atliekos surenkamos atskirai. Kaip tai vyksta?

Nuo praėjusių metų pabaigos Alytaus regione maisto atliekos surenkamos atskirai. Jas rūšiuoti privalo miestų ir miestelių individualių namų gyventojai, neturintys galimybės kompostuoti atliekų ir gavę specialius komplektus maisto atliekoms surinkti. 
„Procesas įsibėgėja - kiekvienąkart surenkant maisto atliekas, vis daugiau konteinerių išstumiama išvežimui“,

2019 01 28 | Naujienos

Eksperimentas su sauskelnėmis. Kas pasikeistų jų atsisakius?

Keturių mėnesių kūdikį auginanti jauna šeima ryžosi įdomiam eksperimentui – mėnesį laiko nenaudojo vienkartinių sauskelnių. Vietoj jų alytiškiai rinkosi daugkartines. Po mėnesio, viską suskaičiavę, jie įvertino savo patirtį ir padarė išvadą, kad naudoti daugkartines sauskelnes buvo patogu, ekonomiška ir pavyko išvengti viso kalno atliekų. 

2018 12 11 | Naujienos

Iš Lazdijų ir Veisiejų miestų gyventojų pradedamos surinkti maisto atliekos

Lazdijų rajone pradedama įgyvendinti dar viena naujovė atliekų tvarkymo srityje – atskiras maisto atliekų surinkimas iš individualių namų gyventojų. Gruodžio 18 d. maisto atliekos bus surenkamos iš Veisiejų, gruodžio 19 d. - iš Lazdijų miesto gyventojų.
Maisto atliekų konteineriai bus tuštinami nuo 7 iki 22 val.

2018 11 30 | Naujienos

Aplinkos ministras K. Navickas: „Tikiu maisto atliekų rūšiavimo nauda“

„Kuriant nacionalinius teisės aktus atskiram maisto atliekų tvarkymui, būtina remtis gerosios praktikos pavyzdžiais“, - sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas, apsilankęs Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro technologijų padalinyje.
Alytaus regionas – pirmasis Lietuvoje pradėjo atskirą maisto atliekų surinkimą.