Spausdinti

Naujienos

2018 11 28 | Naujienos

Pakuočių atliekų numatytu laiku nesurinkusiam vežėjui – ARATC sankcijos

„Pakuočių atliekų surinkimas Alytaus mieste pastarosiomis dienomis stringa ir visa atsakomybė už tai tenka vežėjui – bendrovei „Ekonovus“, neužtikrinusiai kokybiško pakuočių atliekų surinkimo pagal nustatytą grafiką“, - sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) Atliekų tvarkymo paslaugų ir kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas.

2018 11 26 | Naujienos

Vaikai plastiko pakuotes pavertė žaviomis lesyklėlėmis

Neskubėkite išmesti iš pirmo žvilgsnio nereikalingų daiktų. Jie dar gali būti naudingi. Tereikia truputėlį pagalvoti ir atliekos atgims naujam gyvenimui. Tą įrodė ir daugelio ugdymo įstaigų vaikai, dalyvavę Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) skelbtame lesyklėlių konkurse „Dar vienas gyvenimas“.
Visos lesyklėlės šiam konkursui turėjo būti sukurtos iš vienkartinio plastiko atliekų. 

2018 11 21 | Naujienos

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui – Seirijų bendruomenės padėka

Padėka už atliktą darbą ir puikius rezultatus, kurie džiugina daugelį Seirijų krašto žmonių bei  geltonas gerumo obuolys ARATC direktoriui Algirdui Reipui buvo įteikti tradiciniame, jau tryliktą kartą surengtame Seirijų bendruomenės padėkų vakare "Iš širdies į širdį".
Padėką atsiėmęs A. Reipas prisipažino, kad tai – labai svarbus ir mielas įvertinimas.

2018 11 07 | Naujienos

Atliekų surinkimo aikštelėse jau vyksta mainai naudotais daiktais

Daiktai, kuriuos vieni žmonės išmeta, kitiems gali būti labai reikalingi.  Tuo neabejoja Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC), pirmasis šalyje įrengęs naudotų daiktų keitimosi paviljonus ir jau pradėjęs tokių daiktų mainų punkto statybas.
„Ši veikla labai svarbi ir ekologiniu, ir socialiniu požiūriu. Mūsų visuomenėje yra žmonių, kurie neišgali nusipirkti net ir būtiniausių daiktų. 

2018 10 25 | Naujienos

Nauja ARATC paslauga biudžetinėms įstaigoms – maisto atliekų surinkimas

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC) ryžosi dar vienam eksperimentui – pirmasis Lietuvoje pradėjo surinkinėti maisto atliekas iš biudžetinių regiono savivaldybių įmonių: ugdymo ir švietimo, sveikatos priežiūros ir kitų įstaigų, kuriose teikiamos maitinimo paslaugos. 
Ši paslauga biudžetinėms įmonėms papildomai nieko nekainuos – ji bus teikiama pagal bendrus rinkliavos principus.

2018 10 24 | Naujienos

Kviečiame dalyvauti lesyklėlių konkurse – sukurkime dar vieną gyvenimą!

Daugybė mus supančių daiktų kasdien pavirsta atliekomis. Jų būtų gerokai mažiau, jei kiekvienas mūsų bent šiek pabandytume sumažinti savo norą pirkti kuo daugiau daiktų, kiekvienam jų imti atskirą maišelį, o kaskart prieš išmesdami pagalvotume, ar jau tikrai atėjo metas išmesti. Gal tai, ko nebereikia dar galima panaudoti?

2018 10 22 | Naujienos

Alytiškiai mokosi rūšiuoti maisto atliekas: pradžia nuteikia optimistiškai

Rūšiuojančių alytiškių gyvenime - dar viena nauja pradžia. Mieste pradėtos surinkinėti maisto atliekos.
„Pirma diena parodė, kad gyventojai puikiai žino, kokias atliekas reikia mesti į maisto atliekų konteinerius“, - pastebėjo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Atliekų tvarkymo paslaugų ir kontrolės padalinio vyr. specialistė paslaugoms Rasa Opolskienė.

2018 10 21 | Naujienos

Alytuje pradedamos surinkti maisto atliekos

Pirmadienį, spalio 22 dieną, iš Alytaus miesto individualių namų gyventojų, pirmą kartą bus surenkamos jų išrūšiuotos maisto atliekos, kurioms surinkti mieste buvo išdalinta apie 1700 specialių konteinerių komplektų. 
Prieš pradedant maisto atliekų surinkimą, visiems joms skirtus konteinerius turintiems gyventojams buvo išsiųsti patikslinti atliekų surinkimų grafikai,

2018 10 17 | Naujienos

Maisto atliekų surinkimas prasidėjo – pirmieji startavo Druskininkai

Druskininkų savivaldybė žengė dar vieną žingsnį į priekį atliekų rūšiavimo srityje – ji pirmoji Lietuvoje pasiruošė ir pradėjo atskirai surinkinėti gyventojų išrūšiuotas maisto atliekas.
„Maisto atliekų rūšiavimas ne tik padės sumažinti sąvartyne šalinamų mišrių atliekų kiekį, bet ir leis užtikrinti, kad rinkliava už atliekų tvarkymą nebrangtų“,-