Spausdinti

Naujienos

2017 12 21 | Naujienos

Kalėdinės pirkimo karštinės pasekmės aplinkai

Besiruošdami gražiausioms metų šventėms, dažnai nesusimąstome ir neatsakome sau į pagrindinį klausimą – o kas gi iš tiesų mums yra šventė? Ar tai kalnas gražiai supakuotų dovanų? O gal gausiai nuklotas vaišių stalas? Kad ir kaip bekalbėtume, dažnam Kalėdų laikotarpis yra neatsiejama dovanų ir gausus stalo dalis, be kurių, rodos, šventės neįsivaizduojamos. Tik ar dažnas mūsų pagalvoja, kokios viso to pasekmės?

2017 11 28 | Naujienos

Vaikai įsitikino: rūšiuoti atliekas ne tik naudinga, bet ir smagu

„Aš rūšiuoju atliekas, nes noriu, kad būtų mažiau šiukšlių“, „Rūšiuoju, nes noriu, kad būtų švaru“, „Atliekas reikia rūšiuoti, kad nebūtų šiukšlynų“, - taip Alytaus miesto moksleiviai, dalyvavę Europos atliekų mažinimo savaitei skirtame renginyje „Išrūšiuosiu-pasipuošiu“, atsakė į klausimą, ką daryti, kad būtų mažiau atliekų.

Visi jų atsakymai dalyvavo loterijoje „Nešiukšlinsiu!“, o burtų keliu išrinkti laimingieji gavo prizus.

2017 11 21 | Naujienos

Senos automobilių padangos virsta visiškai naujais gaminiais

Senos automobilių padangos gamykloje Alytuje virsta žaliava naujiems gaminiams. Jas tereikia daug kartų sumalti, atskirti tekstilę ir metalą ir paversti gumos granulėmis ar gumos pudra. Toliau iš tos žaliavos gaminamos trinkelės, takai stadionams, įvairios guminės plytelės. Atliekų, plastiko, stiklo, žaliųjų atliekų rūšiavimas, stambių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, žaliųjų atliekų surinkimo aikštelės. Laidą apie gamtos apsaugą ir atliekų tvarkymą žiūrėkite čia.

2017 11 20 | Naujienos

Eksperimentas Alytuje: gyventojus rūšiuoti moko atliekų surinkimo aikštelių darbuotojai

Šiuo metu Alytaus mieste šešiose bendro naudojimo atliekų surinkimo aikštelėse jau kelintą mėnesį vyksta labai įdomus eksperimentas. Čia rytais ir vakarais budi žmogus, kuris paskatina, padeda atėjusiam prie konteinerių gyventojui išrūšiuoti atliekas. 
 
Laidą apie gamtos apsaugą ir atliekų tvarkymą žiūrėkite čia.

2017 11 20 | Naujienos

Kur keliauja mūsų išrūšiuotos pakuočių atliekos?

Visuomenėje vis dar sklando įvairūs nepagrįsti mitai apie atliekų rūšiavimą, o paprastos ir aiškios informacijos trūkumas neretai atbaido žmones nuo rūšiavimo veiklos. Vienas iš giliai įsišaknijusių mitų – visos žmonių tvarkingai išrūšiuotos pakuočių atliekos keliauja į sąvartyną. Dažnas Lietuvos gyventojas vis dar tiki, kad visos pakuočių atliekos yra sumaišomos ir galiausiai patenka ne į rūšiavimo bazes,  o sąvartyną.
Siekiant paneigti šį įsitikinimą, buvo sukurtas vaizdo filmukas, kuriame aktoriai Audrius Bružas ir Martynas Nedzinskas su gero humoro doze ir nesudėtingai parodo, kas gi iš tiesų vyksta su mūsų išrūšiuotomis pakuočių atliekomis.

2017 11 14 | Naujienos

ARATC dovana bibliotekoms – ekologinių pasakų knyga

Beveik visas Alytaus regiono bibliotekas jau pasiekė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) dovana – žurnalistės Aldonos Zinkevičiūtės-Jankauskienės ekologinių pasakų knyga „Kontis ir Tvarkius“. „Tai – išskirtinio turinio knyga, kuri, tikiuosi, padės mums rasti geresnį kontaktą su vaikais, o jiems- aiškesnį supratimą apie mus supančią aplinką“, - sako ARATC direktorius Algirdas Reipas. Anot jo, aplinkosauginis  švietimas – viena prioritetinių įmonės veiklos sričių, nes būtent nuo žmonių požiūrio ir sąmoningumo  labiausia priklauso sėkmingas atliekų tvarkymas. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras nuolat ieško naujų, įvairioms visuomenės grupėms priimtinų ir suprantamų  bendravimo formų.

2017 10 26 | Naujienos

Iš Seimo narės lūpų – palankus ARATC veiklos įvertinimas

„Manau, kad jūs tvarkotės geriausiai Lietuvoje, tačiau šalies mastu atliekų tvarkymo srityje yra daug koreguotinų dalykų“, - sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre apsilankiusi Seimo narė, Aplinkos apsaugos komiteto narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Ji domėjosi, kaip funkcionuoja atliekų tvarkymo sistema Alytaus regione  ir su kokiais iššūkiais bei problemomis tenka susidurti įmonei, įgyvendinat vis griežtėjančius Europos Sąjungos aplinkosauginius reikalavimus. 
Seimo narei Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas pristatė, kokios technologijos yra įdiegtos Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų centre,

2017 10 12 | Naujienos

M. Nedzinskas: visos išrūšiuotos atliekos surenkamos tinkamai

Rūšiuoji pakuočių atliekas? O kam? Juk jos vis tiek pilamos į bendrą šiukšliavežį, kur susimaišo su mišriomis komunalinėmis atliekomis – tokius ir panašius pasisakymus, deja, bet vis dar tenka girdėti iš Lietuvos gyventojų, kurie tiki iš lūpų į lūpas skleidžiamu gandu apie išrūšiuotų atliekų pylimą  į vieną bendrą automobilio talpą. Plačiau apie tai video reportaže.

Šalies gyventojų apklausa, kurią šiais metais Aplinkos ministerijos užsakymu rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „RAIT“, parodė, kad beveik pusė šalies gyventojų rūšiuoja atliekas.

2017 10 09 | Naujienos

AKCIJA PRATĘSIAMA!

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras pratęsia nuo 2017 m. vasario 6 d. iki rugsėjo 30 d. vykdytą  akciją iki š. m. lapkričio 30 dienos.
Gyventojai, atvežę nenaudojamos stambios, pilnos komplektacijos elektros ir elektroninės įrangos (stambius namų apyvokos prietaisus: pasenusias virykles, skalbimo mašinas, šaldytuvus, mikrobangų krosneles, televizorius, indaplovės, elektriniai radiatoriai, kompiuteriai ir kt.), nemokamai gaus žaliųjų atliekų komposto. Jo kiekis vienam gyventojui bus nustatomas pagal atvežtų elektros ir elektroninės įrangos atliekų svorį. Už 1 kg elektros ir elektroninės įrangos atliekų bus skiriama 5 kg  žaliųjų atliekų komposto.