Spausdinti

Naujienos

2017 10 05 | Naujienos

Austrų delegacijos vertinimas: ARATC patenka į geriausiųjų dešimtuką

„Ši įmonė patenka į geriausių mūsų aplankytų dešimtuką ir tikrai yra ne jo gale, o viduryje“, - tokiais įspūdžiais po apsilankymo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro technologijų miestelyje Takniškių kaime dalijosi Austrijos savivaldybių ir savivaldybių atliekų tvarkymo įmonių bei asociacijų atstovai iš 22 savivaldybių ir jų asociacijų.
Daugiau kaip 40 žmonių delegacija, vadovaujama Žemutinės Austrijos asociacijos prezidento Antono Kasserio ir asociacijos direktoriaus Christiano Becko, apžiūrėjo visą komunalinių atliekų tvarkymo procesą, labiausia domėdamiesi mechaninio rūšiavimo ir ypač biologinio apdorojimo įrenginiais ir elektros energijos gamyba.

2017 10 04 | Naujienos

A. Reipas: "Nėra gero atliekų apmokestinimo, yra tik priimtinas visuomenei"

„Nei daugybės mokslinių tyrimų duomenys, nei įvairių šalių patirtis nerodo, kad atliekų apmokestinimo būdas daro įtaką žmonių rūšiavimo įgūdžiams. Jie priklauso nuo visuomenės švietimo, sąmoningumo, sudarytų galimybių rūšiuoti ir žinojimo, kad išrūšiuotos atliekos bus perdirbtos“, - konferencijoje-diskusijų forume „Atliekų tvarkymas 2017“ vykusioje diskusijoje sakė Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo asociacijos prezidentas, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas. 

2017 09 21 | Naujienos

Eksperimentas prie konteinerių: budint prižiūrėtojams atliekų sumažėjo

Pirmieji Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) vykdomo eksperimento rezultatai nustebino. Atliekų konteinerių aikštelėse, kuriose nuo rugpjūčio pradžios budi prižiūrėtojai, surenkamų mišrių komunalinių atliekų kiekis sumažėjo beveik tris kartus, o pakuočių rūšiavimo varpus teko papildomai išvežti dėl pagerėjusio rūšiavimo.

2017 09 12 | Naujienos

Alytiškiai rūšiuoja, nors ir mitais daugelis dar tiki

Tradicinė rūšiavimo pamoka, keliaujanti po Alytaus regiono savivaldybių šventes, savaitgalį surengta Alytaus Jaunimo parke vykusios Grikių šventės metu. Į ją susirinkę įvairaus amžiaus alytiškiai ne tik domėjosi, kas vyksta rūšiavimo palapinėje, bet ir dėstė savo požiūrį apie atliekų tvarkymo sistemą, dalindamiesi ir pasiūlymais, ir kritika. Labai aktyviai į testo klausimus atsakinėję alytiškiai prisipažino vis dar tikintys kai kuriais mitais apie atliekų tvarkymą.

2017 09 11 | Naujienos

Vien rūšiuoti nepakanka – svarbu tai daryti teisingai

Šiandien daugeliui mūsų pakuočių atliekų rūšiavimas jau tapo įprastu dalyku ir neatsiejama kasdienės veiklos dalis. Jau nieko nebestebina tai, kad rūšiuojant pakuočių atliekas, prisidedama prie švarios ir gražios aplinkos išsaugojimo, gamtinių išteklių taupymo, miškų ir naudingų žaliavų tausojimo. Plačiau apie tai, kaip reikia teisingai rūšiuoti pakuočių atliekas papasakos aktoriai – Audrius Bružas ir Martynas Nedzinskas linksmame kampanijos „Prisijunk prie rūšiuojančios ir galvojančios bendruomenės“ video reportaže.

2017 09 05 | Naujienos

Galiūnų varžybose Birštone sukurtas naujas galiūnas - robotas Robis

Kol tradicinėse Birštone vykusiose Galiūnų varžybose rungtyniavo stipriausi šalies vyrai, palapinėje įsikūrę rūšiavimo pamokos „mokytojai“ ir „mokiniai“ pasitelkę išmonę sukūrė dar vieną galiūną - robotą  Robį. Ir nors jis su tikrais galiūnais į varžybas nevažinės, vienišas tikrai nesijaus – edukacijoje dalyvavę vaikai sukūrė daugybę žaislų, kurie neabejotinai taps Robio draugais, nes visi jie pagaminti iš antrinių žaliavų.

2017 09 04 | Naujienos

Rūšiavimo pamokoje – ir mergvakarį švenčianti nuotaka

Rūšiavimas gali būti ne tik kasdienis įprotis, bet ir smagi atrakcija. Tą patvirtino ir Druskininkuose mergvakarį šventusios merginos, kurios šėliodamas atsisveikinimo su vasara šventėje „Vasaros aidai“, nepraleido ir rūšiavimo pamokos. Prie konteinerių išbandyti savo įgūdžius stojo būsimoji  nuotaka ir jos brolienė.
 

2017 09 04 | Naujienos

Patikros išvada: mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiai Alytuje veikia be priekaištų

Prieš pora metų Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų centre pradėti eksploatuoti mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiai veikia be priekaištų. Tokia išvada pateikta atlikus planinę jų patikrą. Ją vykdę Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA )specialistai nustatė, kad visi įrenginiai veikia pagal paskirtį ir eksploatuojami tvarkingai pagal rangos sutartyse numatytus parametrus.

2017 08 29 | Naujienos

Ekologiškoje šventėje – ekologiškos pamokos

Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Punioje, ( Alytaus r.) vykusios Šeimų šventės šurmulį puikiai papildė ir atliekų rūšiavimo pamoka, kurios metu buvo galima ne tik išmokti rūšiuoti, išbandyti praktinius rūšiavimo įgūdžius, bet ir pademonstruoti savo kūrybiškumą, dalyvaujant antrinių žaliavų panaudojimo edukacijose.
Tądien šventė Punioje tiesiog alsavo ekologiškumu, mat kartu vyko ir šiaudinių skulptūrų pleneras.

2017 08 23 | Naujienos

Nė ant vieno konteinerio neparašyta „Metalas“, tad kur dėti jo atliekas?

Rūšiavimo pamokų karavanas toliau keliauja po Alytaus regiono savivaldybėse vykstančias šventes. Šįkart jis užsuko į Merkinėje (Varėnos r.) vykusią tradicinę miestelio šventę „Vienaragio slėnis“. Didžiųjų Šv. Roko atlaidų dieną Merkinės aikštėje rikiavosi ne tik amatininkų palapinės – vienoje jų įsikūrė ir atliekų rūšiavimo klasė.
Tad į šventę atėję merkiniškiai ir miestelio svečiai ne tik dairėsi į amatininkų siūlomus gaminius, bet ir aiškinosi bei mokėsi, kaip rūšiuoti atliekas bei išradingai panaudoti pakuotes ir antrines žaliavas.