Spausdinti

Naujienos

2017 08 10 | Naujienos

Uždarytuose sąvartynuose šienaujama žolė

Uždaryti seni sąvartynai nėra pamiršti ir palikti likimo valiai. Jie nuolat prižiūrimi, tvarkomi ir tikrinami, o šiuo metu juose pjaunama žolė. Sąvartynai šienaujami du kartus per metus : pavasarį  ir vasarą. Šiuo metu vyksta antrasis šienavimas, kurio metu, kaip ir kaskart, bus apšienautas daugiau kaip 57 ha plotas.
Tokią teritoriją Alytaus regione užima uždaryti  senieji sąvartynai ir šiukšlynai.

2017 08 09 | Naujienos

Mitas subliuško: mažoje erdvėje rūšiuoti galima

Lietuvoje vis dar gajūs įvairūs mitai apie atliekų rūšiavimą bei tam tikri įsitikinimai, kurie laikui bėgant taip įsišaknija, kad vėliau nepastebimai veikia mūsų elgesį ir nuostatas. Vienas iš  jų – teigimas, kad nerūšiuoju, nes neturiu vietos kur laikyti išrūšiuotas pakuočių atliekas. Šį mitą nutarė paneigti aktoriai Audrius Bružas ir Martynas Nedzinskas, sukūrę linksmą ir humoru persmelktą video reportažą.

2017 08 04 | Naujienos

Eksperimentas Alytuje: prie atliekų konteinerių budi prižiūrėtojai

Vieni gyventojai į tokius perspėjimus ir patarimus reaguoja geranoriškai, neprieštaraudami išrūšiuoja atneštas atliekas, kiti reaguoja pikčiau.Atliekas reikia išrūšiuoti. Šią paprastą tiesą Alytuje primena ne tik taisyklės, bet ir žmonės, nuo rugpjūčio pradžios budintys prie konteinerių aikštelių. Prižiūrėtojai ne tik primena, kad reikia rūšiuoti, bet ir pataria, kaip tą teisingai daryti perspėja nepalikti prie konteinerių netinkamų atliekų, dalija rūšiavimo atmintines. 

2017 08 02 | Naujienos

Kur plauks iš atliekų sukurtas originalus laivas „Veiverys“?

Mokytis rūšiuoti atliekas? Ne, nenoriu... Na, gerai, gal  pabandysiu. O, tai gali būti įdomu!  Taip keitėsi Veiveriuose (Prienų rajone) vykusios krašto vasaros šventės dalyvių nuotaikos, išgirdus kvietimą sudalyvauti atliekų rūšiavimo pamokoje, pasitikrinti savo rūšiavimo žinias ir įgūdžius.
Veiverių krašto šventės metu surengta ekologijos valandėlė „Pasaulis aplink mus“, kurios metu  buvo pristatyta jau trečius metus iš eilės Alytaus regione rengiama Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) ir viešosios įstaigos „Pakuočių tvarkymo organizacija“ (PTO) akcija „Rūšiuoji, vadinasi, galvoji“. 

2017 07 21 | Naujienos

Nauja rinkliavos už atliekas skaičiavimo tvarka. Ką svarbu žinoti?

Rinkliava už komunalinių atliekų tvarkymą nuo liepos pirmos dienos jau skaičiuojama pagal naują, savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintą, tvarką.  Ji buvo nustatyta šalies Vyriausybei nusprendus, kad rinkliavos dydis turi būti skaičiuojamas įvertinant pastoviuosius ir kintamuosius atliekų tvarkymo kaštus.

 

2017 07 18 | Naujienos

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro patirtimi domėjosi Butano Karalystės atstovai

Pradedantieji turi mokytis iš lyderių. Tuo įsitikinę atliekų tvarkymo sistemą dar tik pradedančio kurti Butano Karalystės atstovai, apsilankę Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų centre ir domėjęsi čia eksploatuojamais įrenginiais bei visa regionine atliekų tvarkymo sistema.
„Alytaus regionas yra lyderis jūsų šalyje, kuriant atliekų tvarkymo sistemą ir jo patirtis mums yra labai įdomi bei naudinga“, 

2017 07 18 | Naujienos

ARATC dovanos ir linkėjimas Alytaus šimtukininkams: „Sugrįžkite!“

Alytaus miesto savivaldybė, kasmet sveikinanti aukščiausią – 100 balų – įvertinimą iš valstybinių brandos  egzaminų gavusius miesto abiturientus, šiemet pakvietė prie sveikinimų prisidėti ir miesto įmones. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, nuoširdžiai sveikindamas visus šimtukininkus, dviem abiturientėms, aktyviai dalyvavusioms aplinkosauginėje, gamtininkų  būrelio veikloje, įteikė atminimo dovanas.
 

2017 07 12 | Naujienos

„Džiaugsmo dalybose“ pasidalinta džiaugsmu, kuriant švarią aplinką

Džiaugsmo galima atrasti visur: žmonių širdyse, namuose  ir net ... atliekų konteineryje. Juk jame atsiduria daiktai, kuriuos žmonės sukūrė, jais naudojosi, leido jiems būti savo gyvenimo dalimi, kuri, deja, tapo nebereikalinga. Kaip jaučiasi konteineryje atsidūrę mūsų daiktai?

Atsakymai į šį klausimą – naujoje Aldonos Zinkevičiūtės pasakų knygoje „Kontis ir Tvarkius“, kuri buvo pristatyta Mažosios Lietuvos kultūros sostinės Paežerių (Vilkaviškio r.) dvaro sodyboje vykstančiose „Džiaugsmo dalybų“ valandėlėse.

2017 07 03 | Naujienos

Nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojo dvinarė vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą

Alytaus miesto savivaldybėje nuo š. m. liepos 1 d. įsigaliojo dvinarė vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą.
Savivaldybės tarybos sprendimu prieš devynerius metus įvestas vietinės rinkliavos mokestis už komunalinių atliekų tvarkymą nuo šiol suskaidomas į dvi dalis: pastoviąją ir kintamąją.
Tai atlikti savivaldybes įpareigojo atliekų tvarkymą reglamentuojantys teisės aktai –
 

2017 06 22 | Naujienos

Seni baldai prie konteinerių: gėda vienam, negražu visiems

Vasara – intensyvus namų atnaujinimo metas. Įsigiję naujų daiktų, senus kai kas atiduoda kitiems, bet daugelis linkę juos išmesti. O išmesti, žinoma, galima, tik ne visur. Didelių daiktų, kurie netelpa į atliekų konteinerius, tikrai negalima palikti prie jų, nors paliekančių vis dar atsiranda.
„Kiekvienoje Alytaus regiono savivaldybėje yra įrengtos stambiųjų ir kitų atliekų surinkimo aikštelės. Jose stambiosios atliekos: seni baldai, kilimai, radiatoriai ir kiti daiktai iš gyventojų yra priimami nemokamai“