Spausdinti

Naujienos

2021 01 26 | Naujienos

Atliekų reikalai: klausiate - atsakome. Atliekos tvarkomos ir per pūgą, bet prašome kantrybės ir supratimo

Gausus sniegas ir pūga apsunkino priėjimą bei privažiavimą prie atliekų konteinerių, jų aikštelių. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras tariasi su savivaldybėmis, kad būtų nuvalyti keliai privažiavimui prie konteinerių, organizuoja konteinerių aikštelių valymo darbus.

Tačiau sudėtingos oro sąlygos labai sunkina visus darbus, įdėtos pastangos nueina perniek.

2021 01 13 | Naujienos

Pakartotinio naudojimo svarba per LRTplius "Eklogiška" laidą

Daiktų pakartotinis naudojimas, o tuo pačiu ir aplinkosauginio ugdymo ir pakartotinio naudojimo centras  "TikoTiks", sulaukia vis daugiau dėmesio. Šį kartą TikoTiks kalbino LRTplius laidos "Ekologiška" žurnalistai sužinoti kuo atliekų tvarkymo sistemai yra svarbus daiktų pakartotinis naudojimas.

2021 01 12 | Naujienos

Kas parenka vietas naujoms konteinerių aikštelėms įrengti?

Vietas konteineriams įrengti parenka, derina jas su gyventojais ir kitus būtinus veiksmus atlieka savivaldybės. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras rūpinasi tik šių aikštelių įrengimu. Gyventojai, pageidaujantys, kad jų gyvenamoje aplinkoje atsirastų konteinerių aikštelė, turi kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybę.

2021 01 06 | Naujienos

Kur dėti nupuoštas kalėdines eglutes? Ar galima jas palikti prie konteinerių?

Geriausias sprendimas – nupuoštas kirstas eglutes nuvežti į rūšiavimo centrą (stambiųjų atliekų surinkimo aikštelę) – čia jos priimamos nemokamai.  Į aikšteles nenuvežtų eglučių surinkimu iš gyventojų rūpinasi savivaldybės. Jos nurodo eglučių surinkimo vietas arba tam tikrą laiką – įprastai iki sausio vidurio - surenka prie atliekų konteinerių paliktas eglutes, jų šakas. Komunalinių atliekų vežėjai prie konteinerių paliktų eglučių nesurenka ir jų neišveža.

2020 12 23 | Naujienos

Ką matysite pro papuoštų namų langą? Tegu tai nebūna šiukšlynas!

Šventinis vakaras. Namai sutvarkyti ir papuošti. Ant balta staltiese padengto stalo išrikiuoti patiekalai. Žvilgtelėjus pro langą akis džiugina aplinkiniuose namuose mirksinčios švieselės. Nuotaika pakili. Kol akis neužkliūva už šiukšlyno namo kieme.

2020 12 15 | Naujienos

Atliekų tvarkymas Alytuje įvertintas ministerijos padėka

Už atliekų tvarkymo sistemos nuolatinį optimizavimą ir diegiamas inovacijas Alytaus miesto savivaldybei skirta Aplinkos ministerijos padėka.

„Džiaugiamės šiuo įvertinimu ir dalinamės juo su savivaldybės sprendimus atsakingai įgyvendinančiu Alytaus regiono atliekų tvarkymo centru, nuolat siekiančiu naujovių ir užtikrinančiu kokybišką bei pažangų atliekų tvarkymą“, - sakė  Alytaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

2020 12 11 | Naujienos

Šalčio pamokos: žiemą maisto atliekas į konteinerius reikia mesti su maišeliais

Konteineris ištrauktas ištuštinimui, o atliekų iš jo išpilti neįmanoma – jos sušalusios. Su tokia problema, spustelėjus šaltukui, susidūrė atliekų vežėjai. Jiems surenkant maisto atliekas iš individualių namų gyventojų,  kai kurių konteinerių nepavyko kokybiškai ištuštinti, mat be maišelių išmestos atliekos buvo sušalusios bei prilipusios prie konteinerio dugno ar sienelių.

2020 12 10 | Naujienos

Dėvėtus rūbus atiduodam nemokamai – tik pasakykite, ko reikia

„Turime daug ir visokių dėvėtų drabužių, avalynės, kitų naudojimui tinkamų tekstilės atliekų. Kviečiame labdaros organizacijas, socialines įstaigas, nepelno organizacijas kreiptis į mus – pagal jūsų poreikius paruošime ir naudojimui paruoštą tekstilę atiduosime nemokamai“, - kviečia Agnė Jučienė, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) Aplinkosauginio ugdymo ir pakartotinio naudojimo padalinio vadovė.