Spausdinti

Naujienos

2020 05 14 | Naujienos

Mūsų gyvenimo vaizdai. Ką kaimynai pagalvos?!

Gintui patinka žiūrėti pro langą.  O kai atšyla oras, jis mėgsta ir į kiemą išėjęs pasižvalgyti. Ne tik savo valdas apžiūri – ir tai, kas už tvoros, kaimyno kieme dedasi, mato. Susitikę ir vienu kitu žodžiu persimeta – artimai nesibičiuliauja, bet ir nesipyksta. Tokia kaimynystė – pati geriausia. 

Šnektelėjo Gintas su kaimynu ir aną šeštadienį. Prieš gerą mėnesį tai buvo - vėlyvą rytmetį, kaip įprastai savaitgaliais, iš namo šiukšles išnešė.

2020 05 05 | Naujienos

Seni daiktai – naujos galimybės. Atraskime jas kartu!

Gyvename daugybės daiktų apsuptyje – vienus išmetame, kitus perkame.  Tačiau visame pasaulyje vis labiau populiarėja įvairi veikla, susijusi su naudotų  daiktų pakartotiniu naudojimu, juos taisant, atnaujinant, kuriant naujus produktus ir atrandant  naujas verslo galimybes.

2020 04 29 | Naujienos

Mūsų gyvenimo vaizdai. Nepasišiukšlinkime...

„Išnešk šiukšles“, - aną vakarą daugiabutyje gyvenanti Kristina paprašė savo vyro Giedriaus. Jis neprieštaravo – vis proga, nors ir trumpam išeiti iš buto. Ištraukė pilnutėlį maišelį su šiukšlėmis, spustelėjo atliekas, kad galėtų jį užrišti. Indelio nuo jogurto briauna prapjovė maišelį, iš jo pradėjo kristi bulvių lupenos.

2020 04 27 | Naujienos

„TikoTiks“ kviečia nuotoliniu būdu mokytis naudingų dalykų

Karantinas - geriausias metas mokytis rūšiuoti. Daug laiko praleisdami namuose galime bent mažą dalį jo skirti rūšiavimui, o reikiamų žinių galima įgyti ir nuotoliniu būdu – tokią galimybę suteikia  Alytaus regiono aplinkosauginio ugdymo ir pakartotinio daiktų naudojimo centras „TikoTiks“. 

2020 04 22 | Naujienos

Naudokitės naujais atliekų konteineriais. Neturite jų rakto? Kreipkitės!

Birštone mažėja senųjų atliekų konteinerių – iš naujų jau veikiančių aikštelių jie nuimti ir išvežti.
Nuo balandžio 20 d. senų konteinerių nebeliko šiose aikštelėse: Lelijų gatvėje 4, 15, 19, Pušyno gatvėje, S. Dariuas ir S. Girėno gatvėje 23A, Lakštingalų gatvėje, Šlaito gatvėje 6, Tulpių gatvėje 4, Vilniaus gatvėje 10.

2020 04 17 | Naujienos

Alytiškių atliekoms – nauji konteineriai ir eksploatacijai paruoštos aikštelės

Alytaus mieste ir rajone jau baigta įrengti ir eksploatacijai atiduota keliasdešimt naujų antžeminių ir pusiau požeminių konteinerių aikštelių. Jų įrengimu besirūpinančio Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas pastebi, kad nauji konteineriai yra ne tik estetiškesni, bet ir gerokai patogesni.
 
 

2020 04 15 | Naujienos

ARATC iniciatyva dezinfekuojami atliekų konteineriai

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, norėdamas užtikrinti maksimaliai saugų atliekų surinkimą ir tvarkymą, savo iniciatyva dezinfekuoja naujus regione įrengtus antžeminius požeminius ir pusiau požeminius konteinerius.

„Siaučiant pavojingai infekcijai būtina imtis visų įmanomų saugumo priemonių. Nusprendėme savo jėgomis ir lėšomis dezinfekuoti konteinerius, kad jų naudojimas ir naudojimasis jais būtų maksimaliai saugus“, - sakė ARATC direktorius Algirdas Reipas. 

2020 03 31 | Naujienos

ARATC parūpino specialius maišus užkrėstoms atliekoms

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC) nupirko ir visoms regiono savivaldybėms išdalijo specialius maišus, skirtus COVID-19 užsikrėtusių ir saviizoliacijoje esančių žmonių komunalinėms atliekoms surinkti. Šios atliekos turi būti dedamos į du maišus ir tvarkomos atskirai nuo kitų atliekų. Į specialius maišus surinktos atliekos, atvežtos į rūšiavimo liniją, nebus rūšiuojamos, čia dirbantys žmonės maišų nelies rankomis – jie mechanizmu bus nukeliami, atskirai kaupiami ir išvežami deginti.   

 

2020 03 27 | Naujienos

Karantino metu padangos rūšiavimo centruose nepriimamos – visas palikite pardavėjams

Netrukus prasidės intensyvus automobilių padangų keitimo sezonas. Jo metu privaloma visas senas, naudojimui netinkamas padangas palikti ten, kur įsigyjamos naujos, arba palikti autoservisuose, kur jos montuojamos.