Spausdinti

Integruotose pamokose – apie atliekas ir jų vietą mūsų gyvenime

Paskelbta: 2019-05-01

„Niekas negali mūsų išmokyti sveikai, niekas negali mūsų išmokyti gyventi tvarkingai. Tik mes patys galime tai nuspręsti ir tam pasiryžti. Mes kiekvienas pats išmokstame gyventi savo gyvenimą ir kiekvienas pats per savo patirtį ir suvokimą turime atrasti atliekų tvarkymą bei suprasti, kodėl tą darome“, - Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos moksleiviams kalbėjo Algirdas Reipas, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius.
Kartu su ARATC ekologe Erika Mockevičiene ir žurnaliste Aldona Jankauskiene, ekologinių pasakų knygos „Kontis ir Tvarkius“ bei mokomųjų leidinių „Langas“ autore, jis vedė integruotas aplinkosaugos pamokas 7 ir 8 klasių moksleiviams.  
Pamokų metu jiems buvo pristatyta regioninė atliekų tvarkymo sistema, kalbėta apie atliekų vietą mūsų gyvenime, diskutuota apie atsakingą vartojimą.
Ir mokytojais tapęs ARATC specialistai, ir mokiniai turėjo įvairių klausimų vieni kitiems. Už teisingus atsakymus mokiniai gavo prizų, o į savo klausimus išgirdo išsamius atsakymus, kurie vertė susimąstyti ir, tikėtina, paskatins kitokį požiūrį į mus supančią aplinką, kuria naudojamės ir kurią...teršiame.
„Atliekos yra neatskiriama mūsų gyvenimo dalis. Kaip ir jų tvarkymas. Ne ARATC darbuotojai tvarko atliekas – tą daro kiekvienas gyventojas. Nes maža dalis žmonių negali sutvarkyti visų atliekų. Nieko neįmanoma perdirbti, nieko neįmanoma sutvarkyti, jeigu mes kiekvienai atliekai nesukuriame jos erdvės, jos vietos“, - pamokose kalbėjo A. Reipas, kvietęs gimnazistus būti jautriais savo aplinkai.
Nuolatiniam bendravimui su įvairių amžiaus grupių žmonėmis, diskusijoms aplinkosauginiais klausimais, ekologiniam švietimui ARATC skiria didelį dėmesį. Tiesioginiai susitikimai ir pokalbiai padeda žmonėms geriau suprasti ir atliekų tvarkymo svarbą, ir visos sistemos veikimo principus bei suvokti savo vaidmenį šioje sistemoje ir atsakomybę  ją.