Spausdinti

Kviečiame dalyvauti lesyklėlių konkurse – sukurkime dar vieną gyvenimą!

Paskelbta: 2018-10-24

Daugybė mus supančių daiktų kasdien pavirsta atliekomis. Jų būtų gerokai mažiau, jei kiekvienas mūsų bent šiek pabandytume sumažinti savo norą pirkti kuo daugiau daiktų, kiekvienam jų imti atskirą maišelį, o kaskart prieš išmesdami pagalvotume, ar jau tikrai atėjo metas išmesti. Gal tai, ko nebereikia dar galima panaudoti?
Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, artėjant Europos atliekų mažinimo savaitei, ragina atsisakyti vienkartinio plastiko gaminių, o iš jau turimų sukurti origanalias, linksmas, jaukias lesyklėles, kurių žiemai atėjus labai reikės  mūsų sparnuočiams draugams.
Visų regiono savivaldybių priežmokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikai kviečiami dalyvauti lesyklėlių iš vienkartinio plastiko konkurse „Dar vienas gyvenimas”. Konkurso nuostatai skelbiami čia.
Konkursas tęsis iki lapkričio 9 d., o kūrybiškiausi, išmaniausi, aktyviausi jo dalyviai – moksleivių klasės – bus pakviesti į lapkričio 21 dieną organizuojamą regioninį renginį, vyksiantį Alytaus miesto teatre.
Jo metu bus surengta lesyklėlių paroda, išrinktos gražiausios lesyklėlės ir apdovanoti jų kūrėjai. Visiems renginio dalyviams bus parodytas Alytaus lėlių teatro „Aitvaras” spektaklis „Kontis ir Tvarkius”, pastatytas pagal to paties pavadinimo Aldonos Zinkevičiūtės ekologinių pasakų knygą, vyks nuotaikingos edukacijos ir žaidimai, panaudojant vienkartinio plastiko gaminius.
„Kviečiame visas ugdymo įstaigas aktyviai dalyvauti konkurse, pademonstruoti savo kūrybiškumą ir, žinoma, kartu mažinti vienkartinio plastiko naudojimą”, - sako ARATC ekologė Erika Mockevičienė, primenanti, kad Europos atliekų mažinimo savaitė – visose Europos šalyse vienu metu,  vykstanti kampanija, kurios tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų prevencijos temomis.
Šiemet Atliekų mažinimo savaitė rengiama lapkričio 17-25 dienomis. Aplinkos ministerija jos metu kviečia organizuoti renginius, susijusius su vienkartinio plastiko naudojimo mažinimu ir / ar prevencija, tinkamu jau susidariusių vienkartinių plastikinių gaminių atliekų tvarkymu, galimu antriniu šių medžiagų panaudojimu ar kitomis veiklomis, padėsiančiomis spręsti plastiko atliekų sukeliamas problemas.
Plastikas yra svarbi mūsų ekonomikoje ir kasdieniame gyvenime naudojama medžiaga, tačiau vienas ryškiausių nerimauti verčiančių ženklų yra milijonai tonų plastiko šiukšlių, kasmet plūstančių į vandenynus. Bene daugiausiai plastiko patenka į aplinką panaudojus vienkartinius plastikinius gaminius, nes jie gali būti sunkiai perdirbami, dažnai panaudojami ne namuose ir numetami. Galima sakyti, kad tai – dažniausia paplūdimiuose ir kitose poilsiautojų pamėgtose  vietose randama šiukšlė.
Kad plastiko būtų mažiau, reikia jo atsisakyti, o jau turimo neskubėti išmesti ir panaudoti kūrybiškai, ką daryti ir kviečia Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras.