Spausdinti

Lazdijų savivaldybės rajono merė A. Miškinienė: „Būti pirmiems nėra lengva, bet viliuosi, kad gyventojai pajus pokyčių naudą“

Paskelbta: 2019-10-04

Atliekų tvarkymo srityje pastaruoju metu vyksta daug pokyčių: Lazdijai tapo pirmuoju Lietuvos miestu, kuriame daugiabučių namų gyventojai pradėjo rūšiuoti maisto atliekas, čia įrengtos naujos šiuolaikiškos konteinerių aikštelės. Vietoj daugiau kaip 10 metų naudotų varpo formos konteinerių įrengti naujos kartos įgilinti konteineriai. Prie naujų aikštelių budi atsakingas darbuotojas, padedantis gyventojams teisingai rūšiuoti atliekas, atsakantis į klausimus ir prižiūrintis tvarką aikštelėse.
Nors atliekų rūšiavimas anaiptol ne naujiena Lazdijų rajono gyventojams, šioje srityje diegiamos naujovės tampa iššūkiu ir už atliekų tvarkymą atsakingiems darbuotojams, ir gyventojams. Apie kilusius iššūkius, gyventojų atsiliepimus ir atliekų rūšiavimo įpročius, kalbėjomės su savivaldybės mere Ausma Miškiniene. 
Kaip Jūs asmeniškai vertinate atliekų tvarkymo srityje vykstančius pasikeitimus ir kokių atsiliepimų apie juos sulaukiate iš gyventojų?
Džiaugiuosi, kad Lazdijuose esančių daugiabučių gyventojai turi galimybę rūšiuoti maisto atliekas. Naujos kartos konteinerių aikštelės atrodo tvarkingai bei inovatyviai.
Vis dėlto būti pirmiems ne visada lengva. Pradžioje buvo tikrai nemažai skundų ir įvairių atsiliepimų. Buvo tikrai sunku. Dėkoju kraštiečiams už kantrybę ir viliuosi, kad ateityje, konteinerius ištuštinant laiku ir visiems išmokus teisingai rūšiuoti, viskas bus gerai, investicijos atsipirks ir gyventojai pajus pokyčių naudą.  
Atskiras maisto atliekų surinkimas iš daugiabučių gyventojų pradėtas liepos pabaigoje. Kokia yra pirmų kelių mėnesių patirtis?  Kas tapo didžiausiu iššūkiu?
Ne paslaptis, kad įrengus šiuolaikiškas atliekų aikšteles susidurta su techniniais konteinerių aptarnavimo nesklandumais, tačiau šiuo metu problema jau išspręsta. Tikiuosi, kad nesėkmės pamokas išmokome visi ir ateityje tos pačios klaidos nepasikartos.
Kokių priemonių, Jūsų manymu, reikėtų imtis, kad gyventojai atsakingiau rūšiuotų tiek maisto, tiek visų kitų rūšių atliekas, nepaliktų prie konteinerių didelių gabaritų atliekų?
Mūsų rajono gyventojai stengiasi atsakingai rūšiuoti. Esu dėkinga jiems už tai, tačiau reikia pripažinti, kad kartais atliekos paliekamos tam neskirtose vietose.
Manau, kad tai laikina, nes žmonės tampa atsakingesni ir patys sudrausmina atliekas tam neskirtose vietose paliekančius gyventojus. Taip pat manau, kad naudingas ir konteinerius prižiūrintis asmuo, kuris ne tik padeda teisingai rūšiuoti atliekas, bet ir suteikia Lazdijų gyventojams reikalingą informaciją.
Ar atliekų tvarkymas, Jūsų pastebėjimu, rūpi Lazdijų rajono gyventojams ir kas labiausiai juos neramina: rūšiavimas, atliekų išvežimas, rinkliavos dydis ir kt.?
Dažniausiai girdžiu Lazdijų rajono gyventojų skundus dėl laiku neišvežamų atliekų. Žinoma, gyventojai mini ir rinkliavos dydį, kuris dažnam gyventojui nėra priimtinas.
Lazdijiečiams išties rūpi tvarkingesnė ir švaresnė aplinka, gyventojai vis labiau stengiasi teisingai rūšiuoti.
Kaip vertinate savivaldybės, atliekų tvarkytojų ir vežėjų bendradarbiavimą, modernizuojant atliekų tvarkymo sistemą ir užtikrinant sėkmingą jos veiklą?
Tobulumui ribų nėra, tačiau, manau, kad visiems susitelkus ir atsakingai dirbant savo darbą viskas įmanoma.
Kokie yra Jūsų asmeniniai rūšiavimo įpročiai ir patirtis?
Manau, kad aplinkos tausojimas yra būtinas, norint gyventi švaresnėje aplinkoje. Ne tik pati atsakingai rūšiuoju, bet ir stengiuosi paskatinti tai daryti savo šeimą, kolegas ir aplinkinius. 
 

Zina Juozaitė 

Prierašas po nuotrauka
Lazdijų rajono merė A. Miškinienė pastebi, kad lazdijiečiams rūpi tvarkingesnė ir švaresnė aplinka, gyventojai vis labiau stengiasi teisingai rūšiuoti.