Spausdinti

Pakuočių atliekų numatytu laiku nesurinkusiam vežėjui – ARATC sankcijos

Paskelbta: 2018-11-28

„Pakuočių atliekų surinkimas Alytaus mieste pastarosiomis dienomis stringa ir visa atsakomybė už tai tenka vežėjui – bendrovei „Ekonovus“, neužtikrinusiai kokybiško pakuočių atliekų surinkimo pagal nustatytą grafiką“, - sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) Atliekų tvarkymo paslaugų ir kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas. 
Šio padalinio kokybės inspektoriai praėjusios savaitės pabaigoje ir šios savaitės pradžioje vykdydami paslaugos kokybės kontrolę užfiksavo, kad Alytaus mieste grafikuose numatytu laiku neišvežamos pakuočių atliekos.
Lapkričio 23 d. patikrinus popieriaus, plastiko ir stiklo kolektyvinių konteinerių aikšteles Alytuje, prie Žuvinto gatvės 3 ir 9, Lauko gatvės 2 ir 15 bei Naujosios gatvės 88 daugiabučių namų  rasta užpildytų, bet neišvežtų popieriaus ir plastiko atliekų kolektyvinio rūšiavimo konteinerių – prie minėtų daugiabučių neišvežti 6 popieriaus ir 2 plastiko atliekų konteineriai. Pagal nustatytą grafiką plastiko konteineriai prie šių daugiabučių turėjo būti ištuštinti lapkričio 21-22, o popieriaus – lapkričio 19-20 dienomis. 
Panašių pažeidimų užfiksuota ir pirmadienį. Vykdant kontrolę Jaunimo, Vingio, Vilties, Kaštonų, Santaikos, Putinų, Kalniškės, Žiburio, Naujosios, Likiškėlių, Lauko, Statybininkų, Studentų, Lauko, Žuvinto, Šaltinių, Topolių gatvėse aptikta net 44 vienetai neištuštintų plastiko ir popieriaus konteinerių, kurie pagal grafiką taip pat turėjo būti ištuštinti lapkričio 19-20 (popieriaus) ir lapkričio 21-22 (plastiko) dienomis.
Abiem atvejais pažeidimus užfiksavę ARATC kokybės inspektoriai bendrovei „Ekonovus“ surašė raštus ir jai pritaikė sutartyje numatytas sankcijas. Už nesurinktas ir neišvežtas pakuočių atliekas pagal grafiką neištuštinus popieriaus ir plastiko rūšiavimo konteinerių, bendrovei „Ekonovus“ skirta beveik 3 tūkst. eurų bauda.   
Apie tai informuotos ir pakuočių tvarkymo organizacijos – viešosios įstaigos: „Žaliasis taškas“, „Pakuočių tvarkymo organizacija“ ir „Gamtos ateitis“. Šio organizacijos paslaugos teikėjui, šiuo atveju bendrovei „Ekonovus“, apmoka vežėjui už pakuočių atliekų surinkimą – gyventojams už tai mokėti nereikia.
„Vežėjas Alytaus mieste vėlavo surinkti pakuočių atliekas ir apie tai neinformavo nei atliekų tvarkymo administratoriaus, t.y. ARATC, nei pakuočių atliekų tvarkymo organizacijų. Suprantama, kad tai iššaukė gyventojų nepasitenkinimą. ARATC kokybės inspektoriai nuolat vykdo paslaugos kokybės kontrolę ir reaguoja į kiekvieną skundą“, - sakė M. Krasauskas.
Anot jo, pagal sutartį vežėjas neištuštintus konteinerius turi sutvarkyti per 24 valandas po skundo gavimo ir, žinoma, sumokėti jam paskirtą baudą. Sutartyje taip pat numatyta, kad kolektyviniai konteineriai tuštinami juos užpildžius 80 proc., bet ne rečiau kaip kartą per mėnesį.
„Šių sutarties sąlygų turi būti besąlygiškai laikomasi“, - pabrėžė M. Krasauskas.