Spausdinti

Pietų ir pietryčių Lietuvos gyventojų informavimas ir švietimas apie aplinkai palankų gyvenimo būdą

Atnaujinta: 2018-04-18

VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras kartu su projekto partneriais UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centru“, UAB „Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centru“, Alytaus ir Vilniaus miestų savivaldybėmis 2010 gruodžio – 2012 spalio mėn. įgyvendina projektą „Pietų ir pietryčių Lietuvos gyventojų informavimas ir švietimas apie aplinkai palankų gyvenimo būdą“. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir projekto partnerių lėšomis. Projekto biudžetas – 375247,33 Lt, iš kurių 300247,33 Lt – ES fondo lėšos.

Projekto tikslas – pietų ir pietryčių Lietuvos gyventojų informavimo ir švietimo aplinkosaugos klausimais gerinimas, visuomenės tausojančios elgsenos ir aplinkai palankaus gyvenimo būdo skatinimas. Projekto metu bus organizuojami interaktyvūs užsiėmimai vyresnių ir spektakliai jaunesnių klasių moksleiviams apie tausojantį vartojimą. Skatinant atkreipti moksleivių dėmesį į teigiamus ir neigiamus žmogaus poveikio aplinkai aspektus, vartojimo problemą, atliekų vengimo bei rūšiavimo klausimus, bus organizuojami fotografijos ir maišelių konkursai. Aplinkai palankaus gyvenimo būdo ir teisingo atliekų tvarkymo temomis rengiamos TV laidos, leidžiami elektroniniai biuleteniai, organizuojamos 2 akcijos: maišelių mainų akcija ir elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimo akcija. Siekiant sužinoti gyventojų elgsenos įpročius, o tuo pačiu ir atkreipti respondentų dėmesį į aplinkosaugos problemas, numatyta organizuoti Alytaus ir Vilniaus regionų gyventojų sociologinę apklausą, bei elektronines apklausas projekto partnerių Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro, Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro, Alytaus ir Vilniaus miestų savivaldybių internetinėse svetainėse. Tikimasi, kad įgyvendinus projektą, padidės visuomenės informuotumo ir sąmoningumo lygis, o tai turės įtakos švaresnės ir sveikesnės aplinkos ateities kartoms išsaugojimui.

Projekto rezultatai

 1. Pirmasis projekto informacinis pranešimas.
 2. Gyventojų tyrimo apie tausojantį vartojimą ir buitinių atliekų tvarkymą ataskaita.
 3. 2011 m. gegužės 17 d. Alytaus miesto savivaldybės posėdžių salėje vykusiame renginyje išrinkti fotografijos ir maišelio konkursų nugalėtojai:
   
 4. Antrasis projekto informacinis pranešimas.
 5. 2011 m. birželio – liepos mėn. surengta elektros ir elektronikos atliekų iš gyventojų surinkimo akcija.
 6. Trečiasis projekto informacinis pranešimas.
 7. Ketvirtasis projekto informacinis pranešimas.
 8. Penktasis projekto informacinis pranešimas.
 9. Šeštasis projekto informacinis pranešimas.
 10. Septintasis projekto  informacinis pranešimas.
 11. Aštuntasis (baigiamasis) projekto informacinis pranešimas.