Spausdinti

Mokomieji leidiniai

Atnaujinta: 2020-09-02

 

 

VšĮ Žaliasis taškas. "Žalioji knyga", 2020 m. 


Kasmetinis leidinys, apimantis įvairias aplinkosaugos temas bei gerąsias aplinką tausojančias istorijas.

Leidinį parsisiųsti galite čia. 

 

 

 Aldona Zinkevičiūtė „Kontis ir Tvarkius“, 2017 m.

Knygos leidimą rėmė Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija. „Kontis ir Tvarkius“ – tai pasakos apie didžiulį norą būti reikalingu. Tokį norą turi ne tik žmonės, bet ir daiktai. Jie, kaip ir žmonės, nori būti laimingi, mylimi, reikalingi. Bet žmonės dažnai savo daiktais atsikrato. Kontis ir Tvarkius – du draugai, kurie padeda išmestiems žmonių daiktams gyventi toliau ir vėl jaustis laimingais. Kontis daiktus pažįsta geriau nei žmones ir jis labai nori, kad žmonės nepirktų tiek daug daiktų ir jų neskriaustų. Kontis turi ir daugiau norų, nes norų turėti yra gerai. Tačiau „Kontis ir Tvarkius“ anaiptol nėra knyga apie atliekas. Ji pasakoja apie žmones, jų santykius, taip pat apie žmonių santykius su daiktais. Autorė tikisi, kad knyga  padės tėveliams rasti geresnį kontaktą su vaikais, o jiems - aiškesnį supratimą apie mus supančią aplinką. Pirmas 2 tūkst. egzempliorių knygos tiražas greit pasklido po visą Lietuvą,  tad buvo išleistas papildomas knygos tiražas. Knygą galima rasti visose Alytaus regiono bibliotekose, mokyklose, darželiuose, knyga taip pat iškeliavo ir į kitus Lietuvos regionus, knygynus.

 

 Mokomasis leidinys "Langas", 2015 m. (nauja redakcija)

Leidinyje pristatoma Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistema, jos kūrimo istorija, sparti raida ir pastarųjų metų pokyčiai, kurie yra ryškūs ir reikšmingi visai šalies atliekų tvarkymo sistemai. Alytaus regionas dažnai vadinamas atliekų tvarkymo pionieriumi Lietuvoje, kurioje atliekų tvarkymo sistema pradėta kurti tik XXI a. pradžioje. Leidinyje supažindama su esminiais šio proceso momentais, aplinkai draugiško gyvenimo būdo principais, kalbama apie jų reikšmę visuomenės ateičiai.

Leidinys skirtas naudoti kaip papildoma mokymo  priemonė, ugdant praktinius moksleivių atliekų rūšiavimo ir atsakingo vartojimo įgūdžius. Atsisiųsti.