Komposto rūšys

ARATC gaminamo komposto rūšys

Komposto ir jo produktų įsigijimo vietos ir kainos

Aktuali informacija:

 • kompostavimo aikštelių adresai ir kontaktai;
 • dėl komposto tyrimo protokolų  -  tel. +370 315 24143.
 • dėl užsakymų dideliais kiekiais - infrastruktūros eksploatavimo inžinierius Justas Marčinskas, el. p. justas.marcinskas@alytausratc.lt, mob. +370 616 81016;
 • komposto įsigyti galima atvykti savo transportu arba už papildomus įkainius gali būti pristatytas ARATC transportu.

Žaliųjų atliekų kompostas

Šio komposto galima įsigyti visose Alytaus regione veikiančiose žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėse. 

Vienos tonos kaina – 29,04 Eur.

Žemės šokoladas

Jiezno Kolonijų aikštelėje žaliųjų atliekų komposto galima įsigyti tik pagal išankstinius užsakymus.

Takniškių kompostavimo aikštelėje šio komposto galima įsigyti ir 30 l maišeliais:

 • 5,81 Eur/vnt. perkant iki 10 vnt.;
 • 3,63 Eur/vnt. perkant virš 10 vnt.

Maisto atliekų kompostas

Maisto atliekų komposto galima įsigyti tik Takniškių  kompostavimo aikštelėje, Karjero g. 2, Takniškių kaime, Alovės sen., Alytaus rajone. Tel. 8 (616) 81016.  Aikštelės darbo laikas: I-IV 8.00 - 17.00 val., V 8.00 - 15.45 val. Pietų pertrauka 12.00 - 12.45 val.

Vienos tonos kaina – 14,52 Eur.

Komposto granulės (šiuo metu neturime)

Komposto garnulės yra pagamintos iš žaliųjų atliekų komposto ir supakuotos į 600 - 700 g sveriančias dėžutes, kurių kaina 4,00 Eur (su PVM).

Jų galima įsigyti daiktų pakartotinio naudojimo centre TikoTiks, kitose prekybos vietose. 

Žaliųjų atliekų kompostas

Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėse kompostas gaminamas iš gyventojų, miestų tvarkymo įmonių ir kitų smulkių įmonių ar įstaigų pristatytų žaliųjų atliekų. Žaliosios atliekos, tai sodų, parkų ir želdynų tvarkymo biologiškai skaidžios atliekos (šakos, lapai, žolė, daržo atliekos).

Kompostavimas vyksta atviruose kompostavimo ir brandinimo kaupuose su natūralia aeracija ir periodiniu kaupų perkrovimu.

Paruoštas naudojimui žaliųjų atliekų kompostas

Kiekvienos pagaminto komposto partijos mėginiai yra tiriami  akredituotoje laboratorijoje. Gaunami tyrimų rezultatai leidžia teigti, kad iš žaliųjų atliekų pagamintas kompostas yra kokybiška, natūrali trąša, puikiai pakeičianti chemines trąšas.

Žaliųjų atliekų komposto kokybinių rodiklių vidurkis:

 • Organinė medžiaga ~25,23 %
 • Bendras azotas (N) ~0,9 %
 • Bendras kalis (K) ~0,75 %
 • Bendras fosforas (P) ~0,23 %
 • Ph ~8,6

Kiekvienos pagaminto komposto partijos mėginiai yra tiriami Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Agrocheminių tyrimų laboratorijoje.

Maisto atliekų kompostas

Maisto atliekų kompostas gaminamas iš gyventojų, prekybos centrų ir maitinimo įstaigų atskirai surinktų maisto/virtuvės atliekų.

Maisto/virtuvės atliekos tai- vaisių bei daržovių likučiai, pavyzdžiui, bulvių lupenos, bananų, apelsinų žievės, arbatos tirščiai bei pakeliai, kavos tirščiai ir jų filtrai, riebalais ir kitais maisto produktais suteptas popierius, išskyrus pakuotes, popieriniai rankšluosčiai, popierinės servetėlės ir visi naudojimui netinkami maisto produktų likučiai.

Atskirai surinktos maisto/virtuvės atliekos apdorojamos moderniuose biologinio apdorojimo su energijos gamyba įrenginiuose.  

Pirmiausia atvežtos maisto/virtuvės atliekos susmulkinamos ir sumaišomos su struktūrine medžiaga t. y. smulkintomis šakomis, paskui kraunamos į uždarus tunelius apdorojimui.

 Uždaruose tuneliuose maisto/virtuvės atliekos apdorojamos keturias savaites. Anaerobinio proceso metu iš atliekų išsiskiria metano dujos, iš kurių gaunama elektros energija. Praėjus keturioms savaitėms atliekos perkeliamos į aerobinio kompostavimo tunelius, kuriuose intensyviai kompostuojamos, mažinamas vandens kiekis. Vėliau atliekos perkeliamos į kompostavimo aikštelę kur yra brandinamos ir galiausiai sijojamos. Sijojimo metu atskiriamos priemaišos ir gaunamas produktas kompostas, kuris yra kokybiška, natūrali trąša.
Kiekvienai iš maisto/virtuvės atliekų gauto komposto partijai atliekamas higieninis tyrimas ir atliekama cheminė analizė.

 Maisto atliekų komposto kokybinių rodiklių vidurkis:

 •  Organinė medžiaga ~47,43 %
 • Bendras azotas (N) ~1,58 %
 • Bendras kalis (K) ~1,11 %
 • Bendras fosforas (P) ~0,36 %
 • Ph ~8,84

Kiekvienos pagaminto komposto partijos mėginiai yra tiriami Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Agrocheminių tyrimų laboratorijoje.

Komposto granulės

Šiuo metu komposto granulių neturime.

Komposto granulės pagamintos iš Alytaus regiono gyventojų ir įmonių surinktų žaliųjų atliekų. Bekvapės, 100 proc. natūralios

Komposto granulės

– sudėtyje nėra jokių cheminių priedų ar kitų medžiagų, granulės gaminamos tik išsausinant ir suspaudžiant kompostą. Gali buti naudojamos atvirame ir uždarame grunte.

Naudojimo rekomendacijos. Tinka naudoti bet kuriuo metu laiku. Granules reikia plonu sluoksniu berti ant dirvožemio arba sumaišyti su juo. Pradžioje naudoti labai nedidelį kiekį, vėliau jį palaipsniui galima didinti, bet maksimalus granulių kiekis dirvožemyje neturėtų būti didesnis kaip 10-15 proc. Laistant granulėse esančios medžiagos tirpsta ir lėtai skverbiasi į dirvožemį, augalai lengvai jas pasisavina. Komposto granulės gali būti naudojamos gėlynams, vazoniniams augalams. Šarminis produktas. Mažina dirvos rūgštingumą.

Komposto garnulių kokybinių rodiklių vidurkis:

 • Organinė medžiaga ~76 %
 • Bendras azotas (N) ~2,2 %
 • Bendras kalis (K) ~1,2 %
 • Bendras fosforas (P) ~0,47 %
 • Ph ~8


Sąlygos nemokamai įsigyti komposto

 • Alytaus regiono savivaldybių daugiabučių namų savininkų bendrijoms jų teritorijų aplinkos tvarkymui per kalendorinius metus nemokamai skiriama 3 tonos žaliųjų atliekų komposto.

 • Bendrijos pirmininkas turi parašyti laisvos formos prašymą, jį patvirtinti parašu ir bendrijos antspaudu ir pateikti ARATC el. paštu info@alytausratc.lt.

Galerija