Naujiena

A. Reipas. Aplinkosaugos problemas lemia nesuvokimas, kas vyksta, ir abejingumas

2021 07 12

„Aplinkosauga tapo preke, kurios kainą norima vis didinti. Joje pilna norinčiųjų parduoti savo interesus, savo verslus, savo idėjas“, - sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas, dalyvavęs radijo stoties FM99 surengtoje diskusijoje apie aplinkosaugos aktualijas ir visuomenės požiūrį į jas.

Diskusija vyko pristatant vieną europietiškų filmų festivalyje „Scanoramos vasara“ Alytuje rodytų  juostų „Kariaujanti moteris“. Filmas pristatomas kaip pasakojimas apie nedalomą žmogaus ir gamtos vienovę, kurios apsuptyje mažomis kovomis pasiekiamos didelės pergalės.

Prieš filmo peržiūrą apie žmogaus ir gamtos vienovę FM 99 eteryje diskutavo Baltijos aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas, Alytaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja  Vida Mačernienė ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.  

„Mes pradedame akivaizdžiai matyti, kaip keičiasi gamta. Nuomonės apie šiuos aplinkoje vykstančius pokyčius yra labai įvairios. Vieni nori išsaugoti tai, kas yra.  Kiti sako; mes nieko nepakeisim. Treti ragina: darykim, ką galim ir tikėkimės Dievo pagalbos. Kiekvienas požiūris yra grįstas vertybėmis ir ideologija. Aplinkosaugos problemas lemia nesuvokimas, kas vyksta, ir abejingumas“, - sakė A. Reipas.

Pasak diskusijoje dalyvavusios aplinkosaugininkės V. Mačernienės, mes kiekvienas savo kasdieniais veiksmais darome ir galime daryti įtaką tam, kokia mus supanti aplinka yra šiandien ir kokia ji bus rytoj.

„Mažau vartodami, rūšiuodami atliekas, mes prisidedame prie gamtos saugojimo plačiąja prasme“, - sakė V. Mačernienė.

 Ž. Morkvėnas pastebėjo, kad skirtingos aplinkosauginės ideologijos susiduria ir kalbant apie Punios šilą, kurį vieni mato, kaip gamtos išteklių telkinį, kiti – kaip išskirtinį objektą, kurį būtina išsaugoti.

Visa diskusija http://www.fm99.lt/sestadieni-alytuje-islandijos-kariaujanti-moteris/