Naujiena

Alytaus rajono gyventojams dalijami individualūs komplektai maisto atliekoms

2023 02 28

Alytaus rajono individualių namų gyventojams dalijami komplektai maisto ir virtuvės atliekoms. Komplektą sudaro 120 litrų konteineris ir 10 litrų talpos kibirėlis.

Iš viso rajono gyventojams bus išdalyta 1223 tokie komplektai. Juos gaus 285 Simno, 297 Daugų, 420 Miklusėnų, 150 Miroslavo, 71 Alytaus kaimo gyventojai.

Maisto atliekų komplektus, kuriuos nupirko Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, dalija „Kauno švaros“ darbuotojai. Kartu su konteineriais ir kibirėliais gyventojai gauna ir maisto atliekų rūšiavimo atmintines bei atliekų vežimo grafiką. Maisto konteineriai šaltuoju metų laiku tuštinami vieną kartą per mėnesį, šiltuoju periodu – du kartus per mėnesį.

Atskirus konteinerius maisto atliekoms turintys gyventojai visas maisto ir virtuvės atliekas privalo rinkti atskirai. Šioms atliekoms priskiriamos visos maisto gamybos metu virtuvėje susidarančios atliekos: popieriniai rankšluosčiai, popierinės servetėlės, riebaluotas popierius, kavos bei arbatos tirščiai, filtrai ir pakeliai, lupenos, žievės, kiaušinių lukštai, daržovių ir vaisių likučiai, naudojimui netinkamų maisto produktų likučiai.  

Gyventojams dalijami kibirėliai ir konteineriai yra specialiai pritaikyti maisto atliekoms rinkti. Kibirėliai yra su oro cirkuliacijai skirtomis angomis – atliekoms turint santykį su deguonimi užkertamas kelias blogiems kvapams susidaryti.

Maisto atliekas reikia rinkti į maišelius. Tam tinka įprasti šiukšlių arba naudoti pirkinių maišai, tiesiami į kibirėlį. Atliekas galima rinkti ir į naudotus sveriamų produktų maišelius. Prieš išmetant atliekas į konteinerį, maišelius reikia sandariai užrišti.

Maisto atliekų konteinerių aptarnavimas gyventojams papildomai nekainuos. Ir konteineriai, ir kibirėliai dalijami nemokamai. Kibirėliai maisto atliekoms surinkti dalijami ir daugiabučių namų gyventojams. Alytaus rajone juos gaus 800 daugiabučiuose gyvenančių žmonių.