Naujiena

Alytaus rajono gyventojams išsiųsti elektroniniai mokėjimo pranešimai, popieriniai – pakeliui

2023 03 01

Vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimai jau siunčiami ir Alytaus rajono gyventojams. Pirmieji juos gauna užsisakiusieji pigiau kainuojančius elektroninius pranešimus. Tą padaryti galima bet kuriuo metu prisijungus prie vietinės rinkliavos savitarnos sistemos https://www.aratc.lt/vietine-rinkliava/e-paslaugos-e-vietine-rinkliava/.

Paštu mokėjimo pranešimai taip pat jau išsiųsti – jie gyventojus pasieks po kelių dienų.

Vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimai fiziniams asmenims siunčiami vieną kartą per metus!

Sumokėti vietinę rinkliavą galima per elektroninę bankininkystę bei įmokas už paslaugas priimančiose vietose.

Vietinę rinkliavą galima mokėti dalimis, kiekvieną ketvirtį, arba sumokant visą sumą iš karto. Asmenims, sumokantiems iš karto už visus metus ir atsisakantiems popierinių mokėjimo pranešimų, savivaldybė yra numačiusi 3 proc. lengvatą, kuri pritaikoma apskaičiuojant kitų metų rinkliavą. Norint gauti lengvatą, būtina išpildyti abi sąlygas: atsisakyti spausdinto pranešimo ir sumokėti visą rinkliavą iš karto.

Individualių namų gyventojams kartu su spausdintais pranešimais siunčiami ir atliekų surinkimo grafikai.

Grafikai taip pat skelbiami Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro svetainėje https://www.aratc.lt/atlieku-surinkimo-grafikai/.

Alytaus, Miroslavo, Krokialaukio ir Simno seniūnijų gyventojai, kuriems pakuočių ir stiklo atliekos pagal grafiką vežamos kovo 1-3 dienomis, apie tai informuoti asmeninėmis žinutėmis.

Grafike nurodytos maisto atliekų išvežimo datos yra aktualios tik gyventojams, turintiems maisto atliekų konteinerius.