Naujiena

Apklausa: rūšiuoti skatina anaiptol ne baudų baimė

2020 01 24

Rūšiuoti atliekas labiausiai skatina atsakomybė už švarią aplinką, o rūšiuoti reikia, kad daugiau atliekų būtų perdirbama. Taip galvoja į anketos klausimus atsakę kalėdinio konkurso „Sužibėk“ dalyviai.

Daugiau kaip 60 procentų jų įsitikinę, jog atliekas reikia rūšiuoti dėl to, kad kuo daugiau jų būtų perdirbama. Beveik 27 procentai mano, jog rūšiuoti reikia, kad būtų gražiau. Ir tik keli galvoja, kad rūšiuoti reikia idant netektų mokėti baudų.

Beveik 83 apklausos dalyvių pareiškė, kad juos rūšiuoti labiausia skatina atsakomybė už švarią aplinką, kai kuriuos (kiek daugiau kaip 5 proc.) įkvepia aplinkinių pavyzdys, o baimė, kad už neišrūšiuotas atliekas gaus baudą, rūšiuoti nė vieno neskatina.

Apie tai, kaip reikia rūšiuoti, daugiausia sužinoma iš interneto bei draugų ir kaimynų (po 32,5 proc.), daugiau kaip 25 procentams geriausias informacijos šaltinis yra lankstinukai.

O kur informacijos apie rūšiavimą ieškote jūs ir kas labiausia skatina tą daryti? Pasidalinkite savo nuomone ir patirtimi, atsakydami į anketos klausimus, o burtų keliu išrinktiems 3 apklausoms dalyviams įteiksime ARATC prizus!

Apklausa vyksta iki 2020 m. vasario  24 d. Laimėtojus skelbsime kovo 2 d.

Apklausą rasite čia: apklausa.