Naujiena

ARATC iniciatyva dezinfekuojami atliekų konteineriai

2020 04 15

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, norėdamas užtikrinti maksimaliai saugų atliekų surinkimą ir tvarkymą, savo iniciatyva dezinfekuoja naujus regione įrengtus antžeminius požeminius ir pusiau požeminius konteinerius.

„Siaučiant pavojingai infekcijai būtina imtis visų įmanomų saugumo priemonių. Nusprendėme savo jėgomis ir lėšomis dezinfekuoti konteinerius, kad jų naudojimas ir naudojimasis jais būtų maksimaliai saugus“, - sakė ARATC direktorius Algirdas Reipas. 

Dezinfekavimo darbus atlieka visomis apsaugos priemonėmis aprūpinti ARATC darbuotojai. Šiomis dienomis jie jau dezinfekavo  Birštono, Lazdijų rajono ir Prienų rajono savivaldybėse įrengtose aikštelėse eksploatuojamus požeminius, pusiau požeminius bei antžeminius konteinerius – iš viso dezinfekuota 290 konteinerių.

„Dezinfekavome visus konteinerių aikštelėse įrengtus konteinerius, o po dviejų savaičių dezinfekavimo darbus vėl kartosime“, - pabrėžia A. Reipas.

Anksčiau pastatytų, kai kuriose savivaldybėse dar naudojamų „varpo“ formos konteinerių valymu ir dezinfekavimu turi pasirūpinti įmonės, su kuriomis savivaldybės yra sudariusios atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugų sutartis.

Individualių namų gyventojai savo naudojamų konteinerių priežiūra rūpinasi patys.

ARATC specialistai primena, kad plintant infekcijai, atsakingas atliekų rūšiavimas ir jų tvarkymas tampa kaip niekad svarbus.

Neišrūšiuotos, prie konteinerių paliktos atliekos gali tapti užkrato šaltiniu. Todėl visas išrūšiuotas atliekas reikia dėti į joms skirtus konteinerius, o dideles vežti į rūšiavimo centrus.

Visas atliekas reikia rinkti į maišelius, kuriuos prieš metant į konteinerius sandariai užrišti.

Būtina atskirai rinkti ir į joms skirtus konteinerius mesti maisto atliekas – išmestos kartu su bet kuriomis kitomis atliekomis maisto atliekos viską užteršia.

„Pandemija parodė, kokia svarbi mūsų sveikatai yra tiek asmens higiena, tiek švari aplinka, kuri neįsivaizduojama be atliekų rūšiavimo. Rūšiuokime, kad būtume sveiki ir saugūs“, - kviečia ARATC vadovas A. Reipas.