Naujiena

Auksas, kuriam lemta supūti. Kas?

2022 10 21

Nukritę medžių lapai! Kiekvieną rudenį jie ir džiugina, ir kelia rūpesčių. Kur dėti sugrėbtus lapus? Rinkitės vieną iš kelių variantų:

  • Vežti į artimiausia kompostavimo aikštelę ar rūšiavimo centrą (didelių gabaritų atliekųsurinkimo aikštelę). Žaliosios atliekos iš gyventojų čia priimamos nemokamai.

 

  • Palikti savivaldybės/seniūnijos nurodytose ir pažymėtose vietose, jeigu tokios yra. Lapų surinkimu iš šių vietų rūpinasi savivaldybės, kurios yra atsakingos už žaliųjų atliekų tvarkymą. Dėl specialių konteinerių žaliosioms atliekoms pastatymo ir jų aptarnavimo taip pat reikia kreiptis į savivaldybes.   

 

  • Kompostuoti savo namų kieme, specialiai tam įrengtoje vietoje ar dėžėje. Be lapų namų sąlygomis taip pat galima kompostuoti žolę, smulkias šakas, kiaušinių lukštus, arbatos pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, suplėšytą popierių, kartoną, vaisių ir daržovių likučius.

Griežtai draudžiama sugrėbtus lapus ir visas kitas žaliąsias atliekas palikti prie komunalinių atliekų konteinerių, išpilti miške ar bet kurioje kitoje tam neskirtoje ir specialiai nepažymėtoje vietoje! Tokie veiksmai traktuojami kaip savivaldybės patvirtintų Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas, už kurį yra numatyta administracinė atsakomybė.

Žaliosios atliekos turi būti tvarkomos atskirai nuo kitų komunalinių atliekų!

Alytaus regione esančių kompostavimo aikštelių ir rūšiavimo centrų adresai bei darbo laikas skelbiami  https://www.aratc.lt/kontaktai-rusiavimo-centrai-2/.