Naujiena

Bendrame voke sąskaitos už atliekas alytiškiams šiemet siunčiamos nebus

2022 09 06

Rugsėjį startuoja vienos sąskaitos projektas „Mano Alytus“, kurį įgyvendina trys įmonės: Alytaus šilumos tinklai, „Dzūkijos vandenys“ ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras.

Pirmosios sąskaitos bendrame voke alytiškiams bus išsiųstos jau šį mėnesį. Tačiau sąskaitų už atliekų tvarkymą jame nebus – jos alytiškiams buvo išsiųstos vasario mėnesį ir daugiau šiais metais nebus siunčiamos.

Atliekų turėtojai vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimus bendrame voke gaus tik kitų metų pradžioje. Jos, kaip ir iki šiol, bus siunčiamos vieną kartą per metus.

Juridiniams asmenims sąskaitos už atliekų tvarkymą, kaip ir iki šiol, bus siunčiamos vieną kartą per mėnesį. 

Atsiskaitymo už atliekų tvarkymą būdai ir tvarka nesikeis. Gyventojai galės mokėti iš karto už visus metus arba atskirai už kiekvieną ketvirtį, per elektroninę bankininkystę sumokėdami į savivaldybės sąskaitą, atsiskaitydami „Perlo“ terminaluose, prekybos centro „Maxima“ kasose, Lietuvos pašte.

Nuo kitų metų pradžios pradės veikti ir projekto „Mano Alytus“ savitarnos svetainė, kuria naudodamiesi gyventojai galės gauti visą jiems reikiamą informaciją: pateikti užklausas, užsisakyti paslaugas, elektroniniu būdu pasirašyti sutartis.

Alytaus mieste yra apie 28 tūkstančiai rinkliavos mokėtojų. Apie 20 tūkstančių iš jų vis dar siunčiami popieriniai mokėjimo pranešimai. Jų siuntimo išlaidos sudaro didžiulę rinkliavos administravimo dalį, kuri ženkliai sumažėtų gyventojams atsisakius spausdintų popierinių sąskaitų ir vietoj jų pasirinkus elektronines. Elektroninės sąskaitos gyventojus pasiekia gerokai greičiau nei popierinės.

Projekto „Mano Alytus“ naujoves pristatę Alytaus šilumos tinklų komercijos direktorė Kristina Pivarauskienė, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Rinkliavų administravimo padalinio vadovas Povilas Turčinavičius, „Dzūkijos vandenų“  Ekonomikos ir pardavimų departamento direktorius Tomas Valatka neabejoja, kad gyventojams bus patogiau gauti visas sąskaitas vienu metu bei turėti galimybę vienoje vietoje gauti visą informaciją.

ARATC inf.