Naujiena

Daugiabučių namų bendrijoms dalinami kibirėliai maisto ir virtuvės atliekoms

2022 12 27

Alytaus regione plečiama maisto atliekų surinkimo paslauga: nupirkti maisto ir virtuvės atliekų kibirėliai daugiabučių namų gyventojams bei konteinerių ir kibirėlių komplektai jų dar neturėjusiems individualių namų gyventojams, kuriems nuo šiol bus teikiama maisto atliekų surinkimo paslauga.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, įgyvendindamas Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos priemonės „Subsidijos ir dotacijos biologinių atliekų surinkimo priemonėms įsigyti“ finansuojamą projektą, nupirko specialius kibirėlius atskiram maisto ir virtuvės atliekų surinkimui.

Šiuos 10 litrų talpos kibirėlius maisto ir virtuvės atliekoms gaus regiono savivaldybių daugiabučių namų, kurie naudojasi konteinerinėmis aikštelėmis su maisto atliekų konteineriais, gyventojai. Kartu su kibirėliais jiems bus įteiktos ir maisto bei virtuvės atliekų rūšiavimo atmintinės.

Gyventojams skirti kibirėliai perduodami už atliekų tvarkymą atsakingiems savivaldybių specialistams, seniūnams, daugiabučių namų bendrijų pirmininkams. Pavieniams asmenims kibirėliai neišduodami.

Alytaus miesto daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijų pirmininkai jų bendrijos skirtus kibirėlius gali atsiimti ARATC pakartotinio naudojimo padalinyje „TikoTiks“, esančiame Karjero g.2, Takniškių kaime, Alytaus rajone. Kibirėliai išduodami darbo dienomis nuo 8 val. iki 16.30 val. Pietų pertrauka – nuo 12 val. iki 12. 45. Pasiteirauti dėl kibirėlių atsiėmimo galima tel. +370 643 35634.

Atkreipiame dėmesį, kad kibirėliai yra nedideli, kompaktiški, patogiai transportuojami. Lengvuoju automobiliu galima pervežti apie 150 vnt. kibirėlių. Dėl didesnio kibirėlių kiekio gabenimo bus sprendžiama atskirai.

Alytaus rajono Simno ir Daugų miestų daugiabučių gyventojams skirti kibirėliai perduoti šių seniūnijų darbuotojams.

Alytaus rajono Simno, Daugų, Miklusėnų, Miroslavo, Alytaus kaimo ir Alytaus rajono ribose esančių Druskininkų, Alytupio ir Alytaus gatvių individualių namų gyventojai gaus ne tik kibirėlius, bet ir individualius konteinerius maisto bei virtuvės atliekoms. Dėl šių komplektų – konteinerio ir kibirėlio – individualių namų gyventojams patiems niekur kreiptis nereikia: jie kiekvienam bus pristatyti į gyvenamąją valdą.

Ir konteineriai, ir kibirėliai  gyventojams dalijami nemokamai. Jie įsigyti siekiant paskatinti žmones tvariau gyventi, geriau rūšiuoti maisto ir virtuvės atliekas. Pastebėta, kad žmonės, pradėję rūšiuoti  maisto atliekas, išmeta daug mažiau maisto produktų ir labai sumažina mišrių atliekų kiekį, taip prisidėdami prie švaresnės aplinkos išsaugojimo ir kūrimo.

Į maisto atliekų konteinerius reikia mesti visas atliekas, kurios susidaro gaminant maistą: popierinius rankšluosčius, servetėles, kavos tirščius ir jų filtrus, arbatos tirščius ir pakelius, riebalais ir kitais maisto produktais suteptą popierių, kambarinius augalus, daržovių, vaisių likučius, lupenas, žieves, naudojimui netinkamus maisto produktus.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.