Naujiena

Dėl neatsakingai išmestų atliekų – sprogimas technologijų parke

2021 08 30

Ketvirtadienio popietę Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų parke, Takniškių kaime Alytaus rajone, nugriaudėjo sprogimas. Jis įvyko smulkinant žaliąsias atliekas. Pirminiais duomenimis, sprogo į smulkintuvą patekęs aliuminio miltelių indas, kurį kažkas išmetė kartu su žaliosiomis atliekomis.

Sprogimas buvo stiprus – mobilus atliekų smulkintuvas sudarkytas, išbyrėjo kaušu atliekas į smulkintuvą krovusio traktoriaus langų stiklai.

„Materialiniai  nuostoliai - didžiuliai, bet, visa laimė, kad nenukentėjo žmonės, sužalojimų išvengė traktoriumi dirbęs žmogus”, - sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Takniškių atliekų  tvarkymo padalinio vadovas Andrius Jučas.

Į įvykio vietą buvo iškviesti medikai, policija, ugniagesiai, tačiau jų pagalbos neprireikė – sprogimo metu pliūptelėjusi ugnis neišsiplėtė.

Iš pradžių manyta, kad tarp žaliųjų atliekų buvo sprogmuo. Tačiau nuodugniau apžiūrėjus įvykio vietą, paaiškėjo, kad sprogimas įvyko į smulkintuvą kartu su medžių šakomis patekus talpai nuo aliuminio miltelių.  

Kažkas, negalvodamas apie pasekmes, ją tiesiog atvežė ir išmetė su žaliosiomis atliekomis. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras kreipėsi į policiją,  prašydamas padėti išsiaiškinti, kieno atvežtose atliekose buvo sprogimą sukėlusi talpa. Kol kas žinoma tiek, kad tuo metu buvo smulkinamos gyventojų atvežtos žaliosios atliekos.

Šis įvykis – tai dar vienas priminimas, kaip skausmingai gali baigtis neatsakingas elgesys su atliekomis. Žmogui, atvežusiam medžių šakas, būtų nieko nekainavę kartu atgabentą talpą nuvežti į kitą technologijų parko aikštelę ir ten palikti. Išmesta kartu su šakomis ji tapo nelaimės priežastimi, o pasekmės galėjo būti dar skaudesnės.

Nepamirškime, kad visos mūsų išmestos atliekos yra tvarkomos toliau. Ir tą daro žmonės.