Naujiena

Druskininkuose bei Lazdijuose vėl dirbs „reindžeris“: ir kontroliuos, ir patarinės

2022 01 18

 „Svarbiausia, kad žmonės suprastų“, - sako Juozas Rasimavičius, pradedantis eiti „reindžerio“ pareigas.

Oficialiai jos vadinasi konteinerių aikštelių priežiūros specialistas, kuris kontroliuoja, kad į bendro naudojimo konteinerius atliekas metantys gyventojai jas išrūšiuotų, nepaliktų prie konteinerių, stebi, kad konteineriai būtų laiku ištuštinami ir informuoja vežėjus, jeigu jie būna perpildyti. „Reindžeris“ taip pat tikrina, ar atliekos tinkamai išrūšiuotos ir, nustatęs pažeidimą bei pažeidėją, surašo aktą, kurį perduoda savivaldybės specialistams tolesniems sprendimams priimti.  

Aikštelių priežiūros specialistai prižiūri visose Alytaus regiono savivaldybėse esančias bendro naudojimo konteinerių aikšteles. Pastebėta, kad dirbant prižiūrėtojams, konteinerių aikštelės būna tvarkingesnės, žmonės geriau išrūšiuoja atliekas.   

„Žmonės rūšiuoja atliekas, bet kartais vis dar reikia priminti, kad didelių atliekų neneštų prie konteinerių, o vežtų jas į rūšiavimo centrus, atsakyti į klausimus, jei žmogus nežino, kaip rūšiuoti“, - įsitikinęs J. Rasimavičius.

Jis prižiūrės apie 100 Druskininkų savivaldybėje ir 32 Lazdijų rajono savivaldybėje eksploatuojamas konteinerių aikšteles, bendraus su gyventojais ir įmonėmis, teikdamas informaciją atliekų rūšiavimo ir  tvarkymo klausimais.

Įmonės, kaip ir gyventojai, privalo rūšiuoti atliekas. Tad dar neturinčioms būtina įsigyti rūšiavimo konteinerius ir nemesti visko į mišrias atliekas, kurios, kontrolieriams konteineryje aptikus pakuočių ar gamybos atliekų, gali likti neišvežtos.