Naujiena

Kaip vežamos atliekos? ARATC klausimai ir pastabos vežėjo atstovams

2021 08 23

Dėl visų nesklandumų, susijusių su atliekų išvežimu, gyventojai pirmiausia kreipiasi į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą.

„Mes turime išklausyti žmonių nuoskaudas, nepasitenkinimą, pastabas ir neretai patys ieškoti atsakymo į jų užduodamus klausimus, nes būname negavę jokios informacijos iš vežėjo apie laiku neišvežtas atliekas ar kitas jas surenkant kilusias problemas“, - sakė ARATC Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas pasitarime su bendrovės „Ekonovus“ gamybos direktoriumi Kęstučiu Balčiūnu ir neseniai pareigas eiti pradėjusia šios bendrovės Alytaus padalinio vadove Renata Kaškoniene.

Pasitarime dalyvavusi Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovo pavaduotoja Rasa Opolskienė pastebėjo, kad vežėjui laiku neišvežus atliekų ar kilus kitokiai problemai, ARATC tampa savotišku skambučių centru, į kurį suplaukia gyventojų skundai. Norėdami į juos atsakyti, ARATC specialistai turi skambinti vežėjui ir aiškintis, kodėl paslauga neatlikta, atlikta nekokybiškai ir kada problema bus išspręsta.

Neseniai buvo gautas gyventojų pranešimas, kad „Ekonovus“ surenkant maisto atliekas iš individualių konteinerių, automobiliui važiuojant gatve kurortinėje Alytaus miesto dalyje, iš jo pradėjo bėgti skysta, iš atliekų išsiskyrusi masė. Žmonės skundėsi, kad važiuojamoji kelio danga buvo išpurvinta, sklido nemalonus kvapas, o vežėjo atstovai nepasirūpino ją nuplauti.

„Tokių situacijų neturėtų būti. Gyventojai laukia kokybiškos paslaugos. Jeigu dėl objektyvių priežasčių jos suteikti neįmanoma, vežėjas turi pats informuoti tiek gyventojus, tiek ARATC‘ą bei savivaldybę“, - sakė M. Krasauskas, pridurdamas, kad atliekų tvarkymas – ta sritis, kur netikėtumų būna daug, bet svarbu, kaip su jais susitvarkoma.  

Pasitarime aiškintasi priežastys, dėl kurių vėluojama laiku išvežti atliekas, kalbėta apie keičiamus, gyventojams pristatomus konteinerius, kitas vežėjo teikiamas paslaugas.

„Mes jaučiamės atsakingi tiek prieš gyventojus, tiek prieš savivaldybes, todėl iš vežėjo nuolat reikalaujame vykdyti savo įsipareigojimus ir taikome griežtas sankcijas, jei tai nedaroma. Žinoma, norėtųsi, kad situacijų, kai reikia skirti baudas, nebūtų arba jos būtų kuo rečiau“, - kalbėjo M. Krasauskas. 

„Ekonovus“ atstovai pripažino, kad problemų būna. Jos kyla tiek dėl techninių priežasčių, tiek dėl žmogiškojo faktoriaus. Sprendimų visuomet ieškoma, tik jie ne visuomet būna tokie greiti, kaip norėtųsi.  

Bendrovė „Ekonovus“ mišrias ir pakuočių atliekas surenka Alytaus miesto savivaldybėje. Alytaus rajono, Birštono ir Prienų rajono savivaldybėje bendrovė veža pakuočių atliekas.