Naujiena

Kalėdų eglutė: gražiai buvo puošta, tegu nebus bet kaip išmesta!

2020 01 06

Dar taip neseniai rūpestingai rinktos, į namus neštos, su meile puoštos ir džiaugsmą teikusios kalėdinės eglutės neturėtų būti grūdamos į konteinerius ar numestos kur papuola.

Alytaus regiono savivaldybėse nėra numatyta specialių vietų, kur galima palikti eglutes, tad jas reikia vežti į atliekų surinkimo aikšteles. Eglutės priimamos tiek žaliųjų atliekų kompostavimo, tiek didelių atliekų surinkimo aikštelėse.

Alytaus miesto ir Druskininkų savivaldybėse eglutes galima palikti prie konteinerinių aikštelių, esančių prie daugiabučių namų. Jų išvežimu iš šių aikštelių pasirūpins atliekų vežėjai.

Alytaus mieste prie konteinerių paliktos eglutės bus surenkamos iki sausio 10 dienos. Vėliau paliktos eglutės nebus surenkamos.

Tradiciškai eglutės nupuošiamos Trijų Karalių dieną, sausio 6-ąją. Šią dieną rengiamos atsisveikinimo su eglutėmis šventės, į kurias einant galima atnešti ir namus puošusią eglutę.

Lazdijuose tokia šventė vyks sausio 6-ąją 12 val. Neriklausomybės aikštėje. Organizatoriai ragina čia atnešti ir namus puošusias eglutes, su kuriomis bus darniai atsisveikinta.

Alytaus regione veikia septynios žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelės ir devyniolika didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių - eglutes galima vežti į bet kurią aikštelę.

Aikštelėse surinkos eglutės yra smulkinamos specialia technika ir kompostuojamos.

Gyvenantys individualiuose namuose, kaimiškose teritorijose, nupuoštas eglutes gali panaudoti ir kitoms reikmėms – jų šakomis dengti augalus, vazonuose pasodintas eglutes laikyti vėsioje patalpoje ir pavasarį persodinti į žemę.