Naujiena

Keičiasi padangų ir automobilių plastikų priėmimo tvarka rūšiavimo centruose

2020 02 27

UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, įgyvendindamas LR Atliekų tvarkymo įstatymo atliekų prevencijos ir tvarkymo prioritetų eiliškumą ir siekdamas mažinti susidarančių bei į sąvartynus patenkančių atliekų kiekį, informuoja:

1. Automobiliniai plastikai nepriskiriami atliekoms iš komunalinio atliekų srauto ir negali būti finansuojami savivaldybės vietinės rinkliavos už atliekų surinkimą ir tvarkymą lėšomis.

Netinkamų naudoti automobilių ardymu ir jų atliekų tvarkymo veikla gali užsiimti tik tai veiklai teisę turintys fiziniai ar juridiniai asmenys, kurie privalo sutvarkyti po automobilių ardymo susidariusias atliekas savo lėšomis.

Gyventojai ar įmonės, turintys netinkamus naudoti automobilius, turėtų kreiptis į  Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociaciją (ENTPTA), kuri nurodytų arčiausiai esančius ir legalia veikla užsiimančius tvarkytojus. Jei automobilis remontuojamas, susidariusias atliekas turi pasilikti remonto dirbtuvės ir sutvarkyti taip, kaip to reikalauja teisės aktai.
 
Nuo 2020 m. kovo 1 dienos fiziniai ir juridiniai asmenys už AUTOMOBILINIO PLASTIKO (bamperių, kuro bakų, smulkių plastikų, panelių ir t.t.) pridavimą turi sumokėti pagal patvirtintus įkainius.
 
Dėl įkainio ir pridavimo tvarkos turite kreiptis į rūšiavimo centro, kuriame norite atiduoti atliekas,vadovą. Rūšiavimo centrų vadovų kontaktus rasite čia.                        

         

2. Pirkdami naujas padangas, sumokame už jų sutvarkymą, todėl primename - senas padangas privalo priimti ten, kur įsigijote naujas, arba ten, kur montavote.

Nuo 2020 m. kovo 1 dienos fiziniai asmenys norintys priduoti lengvųjų automobilių padangas į rūšiavimo centrus turi užpildyti deklaraciją, kurioje privaloma nurodyti tokią informaciją:  kuriame servise ar parduotuvėje buvo atsisakyta priimti naudotas padangas.
 
Už sunkiasvorių automobilių ar kitos technikos (traktorių, krautuvų ir t.t.) padangų pridavimą fiziniai ir juridiniai asmenys turi sumokėti pagal patvirtintus įkainius.