Naujiena

Kitokia tvarka: prie naujų konteinerių – jokių atliekų ir budintis prižiūrėtojas

2020 11 16

Druskininkų savivaldybėje atnaujinamos atliekų konteinerių aikštelės prie daugiabučių namų bus dar tvarkingesnės. Nuo šiol prie konteinerių draudžiama palikti bet kokias didžiąsias atliekas – jas būtina patiems gabenti į rūšiavimo centrus, esančius Druskininkuose, Gardino g. 102, Leipalingyje Vytauto g. 57A, Viečiūnuose Verpėjų g. 26.
Visas kitas atliekas būtina išrūšiuoti ir mesti tik į joms skirtus konteinerius. Kad tai būtų daroma tinkamai, rūpinsis ir konteinerių aikštelių prižiūrėtojas. Juo dirbti pradedantis Tomas Druskininkų savivaldybės konteinerių aikštelėse budės keturias dienas per savaitę.
Atliekas atnešusiems gyventojams jis primins, kad jas reikia išrūšiuoti, patars, kaip tą daryti ir atsakys į klausimus. Atliekų tvarkymo sistema nuolat keičiasi ir tobulėja, tad ir atliekų rūšiavimui atsiranda naujų reikalavimų.   
Iki šiol Druskininkų savivaldybė, norėdama pagelbėti senyvo žmonėms, neturintiems transporto priemonių bei galimybių nuvežti savo atliekas į rūšiavimo centrus, teikdavo didelių atliekų išvežimo paslaugą. Tokias atliekas nustatytomis dienomis gyventojai galėdavo palikti prie konteinerių, o atliekų vežimo įmonės jas surinkdavo ir išveždavo į rūšiavimo centrus.
Tačiau ilgainiui šia paslauga pradėta piktnaudžiauti. Atliekas prie konteinerių, užuot patys išvežę jas į rūšiavimo centrus, ėmė palikinėti  vis daugiau gyventojų ir vis daugiau jų nepaiso nustatyto atliekų išvežimo grafiko. Todėl prie konteinerių paliktos senos sofos, viryklės ar išvalyto rūsio turinys kartais guli neišvežtas kelias dienas ir gadina vaizdą bei nuotaiką.
Atliekų tvarkymo taisyklės numato, kad visas didžiąsias atliekas į rūšiavimo centrus privalo nugabenti patys gyventojai. Tad nuo šiol šios prievolės ir reikės laikytis.
Daug pasikeitimų atsirado ir pradėjus atskirai rinkti maisto atliekas. Druskininkų savivaldybėje joms skirti konteineriai įrenginėjami rekonstruojamose pusiau požeminių konteinerių aikštelėse – iš viso bus įrengta 44 konteineriai maisto atliekoms.
Kol kas jie dar neveikia ir maisto bei virtuvės atliekas reikia mesti kartu su mišriomis atliekomis. Jokiu būdu nemesti jų į kitus, pakuočių atliekų, konteinerius.
Visas atliekas būtina rūšiuoti!
Į plastiko konteinerį mesti plastikinius gėrimų, aliejaus butelius, tetrapak pakuotes, plastikinius indelius nuo padažų, majonezo, indų ploviklio, kosmetikos, skalbimo priemonių, polietileno plėvelę, kitą plastikinę pakuotę, plastikinius žaislus, indus, plastikinius rašiklius, putplastį, plastikinius kamštelius, dangtelius, konservų dėžutes, skardines nuo gėrimų, aliuminio lėkštes, metalines kepimo skardas, puodus, stalo įrankius, metalinius dangtelius, dėžutes, foliją, kitas buityje susidarančias metalinės pakuotės atliekas.
Į popieriaus konteinerį mesti žurnalus, laikraščius, kitus spaudinius, lankstinukus, vokus, skrajutes, spaudos ir rašomąjį popierių, knygas, pakavimo popierių, kartonines dėžutes, gofruoto kartono dėžes (išardytas ir sulankstytas, kad tilptų į konteinerio vidų).
Į stiklo konteinerį mesti stiklinius butelius nuo padažų, aliejaus, alkoholinių gėrimų ir kt., stiklainius, stiklo indus, stiklinius kvepalų buteliukus, įvairaus dydžio stiklo duženas.
Į mišrių atliekų konteinerį mesti sauskelnes, asmeninės higienos priemones, tualetinį popierių (bet ne kartoninį ruloną), sąšlavas, šaltus pelenus, dantų šepetėlius, panaudotas virtuvės, dušo kempines, skutimosi peiliukus, lipnias juostas, tekstilės atliekas, avalynę, porceliano, keramikos, veidrodžių duženas, naminių gyvūnų pakratus, kraiką, užpildytus dulkių siurblių maišelius ir kitas po rūšiavimo likusias buities atliekas.
Į maisto atliekų konteinerį (kai jie pradės veikti!) mesti vaisių bei daržovių likučius, pavyzdžiui, bulvių lupenas, bananų, apelsi­nų žieves, arbatos tirščius bei pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, riebalais ir kitais maisto produktais suteptą popierių (išskyrus pakuotes), popierinius rankšluosčius, popierines servetėles, kambarinius augalus ir jų dalis, sodo ir daržo atliekas, piktžoles. Ir visų naudojimui netinkamų maisto produktų likučius.
Pakuotes į konteinerius meskite be maisto ir skysčių likučių!
Sąvaržėlių, lipnios juos ar etikečių nuo pakuočių pašalinti nereikia!
Kyla klausimų, turite pastabų? Skambinkit, sakykit, klauskit! Konteinerių aikštelių priežiūros specialistas 8 658 14413.