Naujiena

Klaidinantys lipdukai nuo konteinerių Varėnoje šalinami, apgadinti konteineriai bus sutvarkyti

2021 10 05

Prie daugiabučių namų įrengtais pusiau požeminiais atliekų konteineriais besinaudojantys varėniškiai labai nustebo, ant visų šių konteinerių išvydę užklijuotus lipdukus su užrašu „Mišrios (komunalinės) atliekos“.  

Tokie lipdukai buvo suklijuoti ir ant maisto, plastiko, stiklo atliekų konteinerių korpusų. Tiesa, greitai jie buvo pradėti plėšyti, paliekant klijų ir popieriaus likučius, o nuo kai kurių šie likučiai net bandyti nuskusti. Bet nieko gero iš to neišėjo – skutant pažeista dar visai neseniai naudoti pradėtų konteinerių apdaila.

Paaiškėjo, kad ant konteinerių suklijuoti klaidinantys ir nereikalingi lipdukai – ne vandalų darbas, o apmaudi bendrovės „Ecoservice“ darbuotojo klaida.

Šiai bendrovei, surenkančiai mišrias ir maisto atliekas Varėnos rajono savivaldybėje, teks pasirūpinti, kad lipdukai ir jų likučiai nuo konteinerių būtų nedelsiant pašalinti, konteineriai nuplauti, o pažeistos apdailos plokštės pakeistos naujomis. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras jau pateikė pretenziją bendrovei „Ecoservise“, kurioje išdėstė savo reikalavimus.   

 „Sužinoję apie lipdukais su klaidinančia informacija apklijuotus konteinerius, nedelsiant susisiekėme su „Ecoservice“ atstovais. Jie pripažino, kad dėl įmonės darbuotojo kaltės netinkamais lipdukais buvo apklijuoti beveik 200 pusiau požeminių konteinerių korpusų. Iki spalio 11 dienos bendrovė įpareigota viską sutvarkyti“, - sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro  Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas.     

Jis pabrėžė, kad ant įgilinamųjų, pusiau požeminių konteinerių jokie lipdukai negali būti klijuojami. Visa informacija yra pateikiama prie šių konteinerių aikštelių įrengtuose stenduose. 

Informaciniai lipdukai su informacija apie paslaugos teikėją, konteinerio paskirtį turi būti klijuojami tik ant individualių ir kitų plastikinių antžeminių konteinerių.