Naujiena

Konteinerį laikykite kieme, o ne prie kelio: neteks mokėti daugiau

2024 05 29

Konteinerį laikykite kieme, o ne prie kelio: neteks mokėti daugiau

Vienas šalia kito gyvena du kaimynai Jonas ir Tomas. Abu turi vienodus konteinerius ir atliekų – maždaug vienodai. Bet vienas už atliekų tvarkymą moka mažiau, kitas – daugiau. Kodėl? – klausia didesnę sąskaitą gavęs Tomas.

Ogi todėl, kad Jonas atliekų konteinerius laiko savo kieme ir ištraukia ištuštinimui tik tada, kai mišrių atliekų konteineris prisipildo. O kadangi Jonas gerai rūšiuoja, mišrių atlieka lieka nedaug ir jis neviršija nustatyto minimalaus mišrių atliekų konteinerių ištuštinimo kiekio.

Tomo atliekų konteinerius nuolat laiko prie kelio ir atliekų vežėjai jo konteinerius pakelia ištuštinimui kiekvieno apvažiavimo metu. O apvažiavimų yra daugiau nei nustatytas minimalus kiekis ir už kiekvieną tą „daugiau“ Tomui skaičiuojama pagal patvirtintus konteinerių pakėlimo įkainius.

Šie įkainiai ir nustatytas minimalus mišrių atliekų konteinerių ištuštinimų kiekis savivaldybėse skiriasi. Minimalus pakėlimų skaičius ir pakėlimo įkainiai yra taikomas tik mišrių atliekų konteineriams. Maisto ir antrinių žaliavų konteineriams tai netaikoma.

Alytaus miesto savivaldybėje nuo šių metų minimalus mišrių atliekų konteinerių pakėlimų skaičius yra šeši kartai per metus. Jis taikomas tuo atveju, jeigu maisto atliekų konteineris ištraukiamas ištuštinimui ne mažiau kaip 12 kartų per metus. Jeigu maisto atliekų konteineris ištuštinimui ištraukiamas mažiau kaip 12 kartų per metus, rinkliava bus skaičiuojama už didesnį pakėlimų skaičių:  už 12 kartų turintiems 120 l mišrių atliekų konteinerius, už 8 kartus turintiems 240 l talpos konteinerius.

Vieno 120 l talpos tinkamai išrūšiuotų mišrių komunalinių atliekų konteinerio ištuštinimo įkainis Alytaus  miesto savivaldybėje yra 2,30 Eur, 240 l talpos konteinerio  – 4,95 Eur. Netinkamai išrūšiuotų mišrių atliekų 120 l talpos konteinerio ištuštinimas kainuoja 4,30 Eur, už 240 l – 8,95 Eur.

Alytaus rajono savivaldybėje minimalus mišrių atliekų konteinerių pakėlimo kiekis priklauso nuo konteinerio dydžio ir nuo to, ar gyventojas turi jam priskirtą individualų maisto atliekų konteinerį. Neturintiems maisto atliekų konteinerio ir naudojantiems 120 l talpos mišrių atliekų konteinerį, minimalus jo ištuštinimo kiekis yra 10 kartų per metus, 240 l talpos konteinerio – 8 kartai per metus. Turintiems individualius maisto atliekų konteinerius ir ištraukusiems juos ištuštinimui ne mažiau kaip 12 kartų per metus, minimalus 120 l talpos konteinerio ištuštinimas yra 8 kartai, 240 l – 6 kartai per metus. Turintiems maisto atliekų konteinerius, bet ištraukusiems juos ištuštinimui mažiau nei 12 kartų per metus, skaičiuojamas 10 kartų ištuštinimas 120 litrų konteineriams ir 8 kartai – 240 litrų konteineriams.

Vieno 120 l talpos konteinerio ištuštinimo įkainis Alytaus rajone – 2, 30 Eur, 240 l konteinerio - 4, 50 Eur.   

Lazdijų rajono savivaldybėje minimalus mišrių atliekų konteinerio ištuštinimo kiekis yra 6 kartai per metus, kai priskirtas maisto atliekų konteineris ištraukiamas ne mažiau kaip 12 kartų per metus. Jeigu maisto atliekų konteineris ištraukiamas mažiau kaip 12 kartų, 120 l mišrių atliekų konteineriui skaičiuojamas 12 kartų per metus, 240 l konteineriui – 8 kartų per metus ištuštinimų skaičius.

Tinkamai išrūšiuotų mišrių komunalinių atliekų įkainis už vieną 120 l talpos konteinerio ištuštinimą yra 2, 30 Eur, už 240 l – 4, 50 Eur. Netinkamai išrūšiuotų - atitinkamai 4, 30 ir 9 Eur.

Varėnos rajono savivaldybėje individualių maisto atliekų konteinerių neturintiems gyventojams minimalus mišrių atliekų konteinerių ištuštinimo kiekis yra 8 kartai per metus. Turintiems individualius maisto atliekų konteinerius – 6 kartai per metus, jei maisto atliekų konteineris ištraukiamas ištuštinimui ne mažiau kaip 12 kartų per metus. Jeigu maisto atliekų konteinerį turintis gyventojas ištuštinimui jį ištraukia mažiau kaip 12 kartų per metus, apskaičiuojant rinkliavą taikomas 8 kartų minimalus ištuštinimų kiekis.  

Už 120 l tapos konteinerio ištuštinimą Varėnos rajono savivaldybėje taikomas 2, 30 Eur, už 240 l konteinerio 4, 60 Eur įkainis.

Mišrios atliekos iš individualių namų gyventojų yra surenkamos 12 kartų per metus Jeigu konteineris laikomas prie kelio, gyventojui gali tekti mokėti  ne už 6-8 pakėlimus, kurie yra įskaičiuoti į kintamąją rinkliavos dalį, o už visus dvylika. Kad taip nenutiktų, primename

 

  • konteinerius visada laikykite savo namo valdoje ir prie važiuojamosios kelio dalies ištraukite tik tada, kai juos reikia ištuštinti;
  • rūšiuokite maisto atliekas ir maisto atliekų konteinerį ištraukite ištuštinimui ne mažiau kaip dvylika kartų per metus;
  • tinkamai rūšiuokite visas atliekas.

 

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.