Naujiena

Lazdijų rajone – jau dvi dešimtys konteinerių drabužiams ir avalynei

2022 10 11

Nereikalingus, išaugtus, atsibodusius, bet dar tinkamus dėvėti drabužius ir avalynę reikia mesti į jiems skirtus konteinerius. Nuo šiol Lazdijų rajone jų gerokai daugiau nei buvo – jau dvidešimt. Drabužiams ir avalynei skirti konteineriai pastatyti ne tik Lazdijų mieste, bet ir Veisiejuose bei Seirijuose.

Nauji konteineriai pastatyti Lazdijų rajono savivaldybės administracijos ir seniūnijų parinktose vietose.

Drabužių ir avalynės konteinerius rasite šiose vietose:

Lazdijuose Sodų g. 6, Dzūkų g. 11, Dzūkų g. 13, Vilniaus g. 3, Dainavos g. 13, Dainavo g. 3, M. Gustaičio g. 5, Senamiesčio g. 3, Senamiesčio g. 9, Seinų g. 20, Ežero g. 16, Vilties g.7, Kauno g.13, Šilo g. sodų bendrijoje „Baltajis".

Veisiejuose Radvilų g. 2, Ateities g. 3, Ateities g. 18, Santarvės g.3.

Seirijuose Vytauto g. 38, Ežerėlio g.19.

Į šiuos konteinerius reikia mesti tik dar tinkamus dėvėti drabužius, avalynę bei kitus tekstilės ir galanterijos gaminius, pavyzdžiui, rankines, diržus. Išmetamus daiktus reikia sudėti į maišelius ir juos užrišti – taip supakuoti daiktai neišsipurvins, nesušlaps, jeigu bus surenkami ir vežami darganotu oru. Batus reikia surišti poromis, kad jie nepasimestų.

Dėvėjimui netinkamus drabužius, avalynę, kitas tekstilės atliekas meskite į mišrių atliekų konteinerius arba vežkite į rūšiavimo centrus (stambiųjų atliekų surinkimo aikšteles).

Į drabužių ir avalynės konteinerius negalima mesti jokių kitų atliekų!

Nei bet kokios rūšies atliekų, nei drabužių ar avalynės nepalikite lauke prie konteinerių – toks elgesys užtraukai administracinę atsakomybę.

Drabužiai ir avalynė iš jiems skirtų konteinerių yra vežami į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro pakartotinio naudojimo padalinį. Iki šiol Lazdijų rajone per mėnesį vidutiniškai būdavo surenkama daugiau kaip 2 tonos tekstilės atliekų.

Pastačius daugiau konteinerių,  pradėjo augti ir surenkamų drabužių bei avalynės kiekiai. Deja, kol kas tik nedidelė dalis šiais konteineriais surinktų daiktų yra tinkami tolesniam naudojimui - gyventojai į drabužių ir avalynės konteinerius primeta daug sudėvėtos tekstilės, sunešiotų batų, kitų netinkamų atliekų, kurias visas tenka išrūšiuoti, sutvarkyti padalinyje dirbantiems žmonėms.   

Jie bus labai dėkingi, kad į drabužių ir avalynės konteinerius mesite tik tai, ką dar galėtumėte dėvėti patys.