Naujiena

Lazdijų rajono merė A. Miškinienė: „Tai, ką daro ARATC, labai svarbu visam regionui, kiekvienam jo žmogui ir visai Lietuvai“

2023 07 05

„Labai rekomenduočiau kiekvienam skeptikui, kiekvienam abejojančiam, kiekvienam galvojančiam, kad jo kasdienis elgesys neturi įtakos ateičiai, savo akimis pamatyti, kaip atrodo neišrūšiuotos atliekos, kiek procesų, technologijų ir žmonių reikia joms tvarkyti. Tai tikrai kiekvienam padėtų suvokti savo elgesio pasekmes“, - kalbėjo Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė, lankydamasi Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro technologijų parke.

Lazdijų rajono savivaldybės vadovai, tarybos nariai, administracijos specialistai atliekų tvarkymo įmonėje domėjosi visu atliekų tvarkymo procesu, įdiegtomis pažangiomis technologijomis, kurios leidžia iš mišrių atliekų atskirti perdirbimui ar kitokiam panaudojimui dar tinkamas atliekas ir minimalizuoti sąvartyne šalinamų atliekų kiekį.

„Kol neatvyksti ir nepamatai, viskas atrodo paprasčiau. Manau, kad svarbiausias dalykas, kurį suvokia kiekvienas čia apsilankęs: koks svarbus yra atliekų rūšiavimas. Susipažinus iš arti, nelieka jokių abejonių, kad tai, ką daro Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, yra labai svarbu visam regionui, kiekvienam jo žmogui. Žinoma, tai svarbu ir visai Lietuvai“, - sakė Lazdijų merė A. Miškinienė.

Kai kurie Lazdijų savivaldybės atstovai ARATC technologijų parke lankėsi pirmą kartą. Tačiau daug naujų dalykų pamatė bei išgirdo ir tie, kas jau buvo buvę, nes technologijos nuolat tobulėja, įgyvendinami nauji sumanymai, statomi nauji objektai, kad atliekų tvarkymas atitiktų vis griežtėjančius aplinkosauginius reikalavimus, o ARATC išliktų savo srities lyderiu Lietuvoje.

„Džiaugiamės, kad savivaldybės domisi mūsų veikla ir nori iš arti pamatyti tai, ką darome, kuo gyvename. Gerai pažindami ir suprasdami realią situaciją, įsigilindami į visus procesus, mūsų regiono savivaldybių vadovai, tarybų nariai priima sprendimus, kurie leidžia įmonei augti ir vykdyti jai keliamas užduotis bei reikalavimus“, - sakė ARATC direktorius Algirdas Reipas.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.