Naujiena

Naudokitės naujais atliekų konteineriais. Neturite jų rakto? Kreipkitės!

2020 04 22

Birštone mažėja senųjų atliekų konteinerių – iš naujų jau veikiančių aikštelių jie nuimti ir išvežti.

Nuo balandžio 20 d. senų konteinerių nebeliko šiose aikštelėse: Lelijų gatvėje 4, 15, 19, Pušyno gatvėje, S. Dariuas ir S. Girėno gatvėje 23A, Lakštingalų gatvėje, Šlaito gatvėje 6, Tulpių gatvėje 4, Vilniaus gatvėje 10. 

Nuo šiol bus aptarnaujami tik nauji šiose aikštelėse įrengti požeminiai konteineriai.

Požeminiam mišrių atliekų konteineriui atidaryti reikalingas identifikacinis raktas. Jei iki šiol neturite indentifikacinio rakto, nedelsdami kreipkitės į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą (ARATC) tel. 8 656 30458 ir šis raktas jums bus pristatytas per dvi darbo dienas.

Tokie raktai buvo dalinami visiems Birštono savivaldybės daugiabučių namų gyventojams pristatant juos į namus. Tie, kuriems raktų namuose įteikti nepavyko, juos galėjo atsiimti Birštono savivaldybėje. Tačiau iki šiol dar ne visi raktai yra atsiimti.  

Primename, kad visiems Birštono daugiabučiuose gyvenantiems rinkliavos mokėtojams vienas identifikacinis raktas yra duodamas nemokamai. Jį pametus ar norint gauti papildomą, vienas raktas kainuos 5 eurus.

Identifikaciniu raktu galima atrakinti bet kurį Birštone esantį mišrių  atliekų konteinerį, tad gyventojai gali naudotis tuo konteineriu, kurį pasiekti jiems yra patogiausia – tam nėra jokių apribojimų. 

Visiems yra tik vienas bendras  reikalavimas – rūšiuoti atliekas ir naujų aikštelių nepaversti šiukšlynais po savo ir kaimynų langais.

Birštono savivaldybėje yra įrengta 17 požeminių konteinerių aikštelių. 15 iš jų yra visiškai paruoštos eksploatacijai, 2 – ruošiamos.

„Įrengus ir pradėjus naudoti naujas požeminių konteinerių aikšteles, senieji konteineriai patraukiami. Tai daroma palaipsniui, nuosekliai, siekiant sklandaus perėjimo prie naujų konteinerių naudojimo“, - sakė ARATC Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovo pavaduotoja Rasa Opolskienė.

Kaip naudotis identifikaciniu raktu?

Raktą (nesvarbu kuria puse) reikia priglausti prie konteinerio viršuje, kairėje pusėje, esančio langelio.

Suveikus atrakinimo mechanizmui konteinerį reikia  atidaryti ranka. Sumetus atliekas dangtį reikia uždaryti.

Konteineris  užsirakina automatiškai.