Naujiena

Paaiškėjo ekologinio plakato konkurso nugalėtojai

2023 01 16

„Savo piešiniu norėjau skleisti žinią, kad reikia rūpintis gamta, galvoti apie ją kasdien, rūšiuoti atliekas – prisiminti, kad nuo mūsų elgesio priklauso ne tik tai, kaip gyvename mes patys, bet ir koks gyvenimas bus po mūsų“, - nuoširdų rūpestį mus supančiu pasauliu išsakė Guoda Vaikšnoraitė, Druskininkų M.K. Čiurlionio meno mokyklos moksleivė.

Ji – viena ekologinio socialinio plakato konkurso „Tausok maistą, rūšiuok atliekas, saugok planetą“ nugalėtojų, Guodos sukurtas plakatas internete surinko daugiausia balsų ir laimėjo žiūrovų simpatijų prizą.

Dar du konkurso nugalėtojus išrinko vertinimo komisija, kuriai pirmininkavo Alytaus miesto Šaltinių progimnazijos dailės mokytojas metodininkas Vitas Zabita. Jais tapo Alytaus Dainavos progimnazijos moksleivis Rokas Radavičius ir Vaidilė Jakavičiūtė iš Alytaus profesinio rengimo centro. Nugalėtojams atiteko Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro įsteigti piniginiai prizai.

Geriausiai išrinktų plakatų autoriai sakė, kad ekologija jiems svarbi ne tik kūryboje, bet ir gyvenime. Jauni žmonės neabejingi tvaraus gyvenimo principams, supranta atliekų rūšiavimą svarbą ir įtaką mūsų aplinkai

Plakato konkursą organizavo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras. Iš viso buvo gauta vienuolika plakatų, kurių autoriai ragino nešvaistyti maisto, rūšiuoti atliekas, nepaversti planetos šiukšlynu.

Sveikiname nugalėtojus, dėkojame visiems plakatų kūrėjams ir tikimės, kad jų skleidžiamos tvarumo idėjos įkvėps tausoti maistą, rūšiuoti atliekas, saugoti planetą!