Naujiena

Pastebėjus smilkstančias atliekas - operatyvi ir profesionali reakcija

2020 01 31

Alytaus regiono nepavojingų atliekų sąvartyne, mišrių atliekų kaupe, ketvirtadienio vakarą buvo pastebėtos smilkstančios atliekos. 

Objekte tuo metu buvę darbuotojai reagavo operatyviai, tinkamai ir profesionaliai. Apie galimą gaisro židinį buvo pranešta specialiosioms tarnyboms, įmonėms vadovams.

Visi operatyviai atvyko į įvykio vietą. Ugniagesiai, kurie čia pat esančiuose rezervuaruose galėjo pasipildyti vandens, per 10 minučių lokalizavo ir užgesino pradėjusį smilkti seną čiužinį, buvusį ant atliekų kaupo.  

Jis į sąvartyną buvo atvežtas ketvirtadienį vakare, kelios minutės po 17 valandos, iš Alytuje, Putinų gatvėje, esančio rūšiavimo centro (didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės). Perdirbimui netinkamos atliekos, kurių deginti nėra galimybės, šalinamos sąvartyne.

Gali būti, kad čiužinys prieš tai buvo degęs ir jo viduje likusios žiežirbos lauke, papūtus vėjui, galėjo įsismilkti. Neatmetama, kad atliekos galėjo pradėjo smilkti ir nuo karštų pelenų, kuriuos gyventojai kartais vis dar supila į kokius nors maišus ir meta į atliekų konteinerius.  

Nespėjusio kilti gaisro židinys  sąvartyne buvo pastebėtas apie 20 val. 15 min. Pašalinių žmonių tokiu metu Alytaus regiono atliekų tvarkymo parke, kuriame yra ir sąvartynas, nebuvo.

Parko teritorija yra aptverta, apšviesta, stebima vaizdo kameromis. Čia budi saugos tarnybos darbuotojai.

Visos atvežtos atliekos tvarkomos laikantis griežtų saugos reikalavimų.