Naujiena

Regiono įmonių dėmesys atliekų rūšiavimui auga: domina patirtis, prašo konteinerių

2023 05 11

Pamatyti, kaip tvarkomos išrūšiuotos ir nerūšiuotos atliekos, kaip jos perdirbamos ir panaudojamos, tikrai verta. Tuo įsitikino „Eglės“ sanatorijos atstovai, apsilankę Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro technologijų parke ir savo akimis pamatę visą atliekų tvarkymo procesą.

 

„Tai mums padarė didelį įspūdį ir pranoko lūkesčius“, – sakė kartu su būriu kolegų ARATC padalinyje pabuvojusi „Eglės“ sanatorijos darbuotojų saugos ir sveikatos specialistė Monika Leščinskaitė.

 

„Eglės“ sanatorija – viena įmonių, kuri aktyviai bendradarbiauja su Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro specialistais, pristatančiais atliekų tvarkymo reikalavimus, galimybes bei naujoves. Pirmieji ARATC atstovų ir sanatorijos darbuotojų susitikimai įvyko Birštone ir Druskininkuose. Jų metu ir kilo mintis darbuotojams patiems pamatyti, kur patenka surinktos atliekos bei kas su jomis daroma toliau.

 

„Džiaugiamės, galėję susipažinti ir pamatyti, kaip veikia žiedinė ekonomika, ir kur dar reikia pasitempti vartotojams“, – po apsilankymo ARATC technologijų padalinyje sakė M. Leščinskaitė.

 

Ji pasakojo, kad „Eglės“ sanatorija tvarumo principus taiko visoje savo veikloje: atliekas surenkantys įmonės darbuotojai sanatorijos teritorijoje Druskininkuose ir Birštone važinėja elektromobiliais, po procedūrų likęs durpinis purvas naudojamas aplink esančių laukų tręšimui, įmonėje įdiegta dokumentų valdymo sistema, leidžianti sumažinti spausdinimui naudojamo popieriaus kiekį.

 

Sanatorijos viešosiose erdvėse klientams yra sudarytos sąlygos rūšiuoti atliekas, o artimiausiu metu atsiras galimybė rūšiuoti atliekas ir kambariuose.

 

„Besikeičiantis įmonių požiūris į atliekų rūšiavimą, atsakingą jų tvarkymą daro labai didžiulę teigiamą įtaką visai sistemai ir kiekvienam žmogui – galimybė rūšiuoti tiek namuose, tiek darbe stiprina rūšiavimo įpročius, didina motyvaciją bei pasitikėjimą rūšiavimo nauda“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.

 

Praėjusiais metais įsigaliojo teisės aktai, numatantys, kad pakuočių atliekos, kurios    savo pobūdžiu ir sudėtimi panašios į namų ūkių pakuočių atliekas, yra surenkamos vienodomis sąlygomis tiek iš fizinių, tiek iš juridinių asmenų - iš įmonių konteinerių, kaip ir iš gyventojų, jos taip pat turi būti vežamos be jokių papildomų mokesčių bei sutarčių.

 

Per metus nuo šių teisės aktų įsigaliojimo Alytaus regione rūšiavimo konteineriai pastatyti 644  įmonėms. Iki šių metų balandžio 1 dienos Birštono savivaldybėje  rūšiavimo konteineriai pastatyti 33 įmonėms, Druskininkų savivaldybėje – 81, Prienų rajono savivaldybėje – 61 įmonei.  

 

Dėl individualaus arba bendro naudojimo rūšiavimo konteinerių komplektų, skirtų stiklo, popieriaus, plastiko ir metalo atliekoms bei antrinėms žaliavoms pastatymo Alytaus regiono įmonės turi kreiptis į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą, pateikdamos prašymą elektroniniu paštu info@alytausratc.lt.

 

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.