Naujiena

Šį šeštadienį „TikoTiks“ vėl dirbs – apsilankykite!

2021 05 07

Šeštadienis – puiki diena apsilankyti „TikoTiks“ centre, kuris dirba kas antrą šeštadienį – šį mėnesį tai bus gegužės 8 ir 22 dienos.

Darbo laikas – nuo 9 iki 15 val. Be kitų daiktų čia galima įsigyti ir nedideliais kiekiais supakuotų komposto granulių, skirtų dirvožemiui pagerinti bei augalams mulčiuoti.

O Takniškių kaime esanti kompostavimo aikštelė, kurioje už patrauklią kainą galima įsigyti aukštos kokybės komposto, dirbs kiekvieną gegužės šeštadienį. Kompostavimo aikštelės darbo laikas – nuo 8 iki 14 val.  

„Žmonės, kurie atvyksta nusipirkti komposto, dažnai užsuka ir į „TikoTiks“. Jau sulaukėme pageidavimų, kad dirbtume kiekvieną šeštadienį, bet tokių galimybių, deja, neturime“, - sakė ARATC Aplinkosauginio ugdymo ir pakartotinio naudojimo padalinio vadovė Agnė Jučienė.

Pirmąjį savo darbo šeštadienį balandžio mėnesį „TikTiks“ sulaukė nemažai lankytojų, kurie noriai rinkosi įvairius daiktus. Paklausiausi buvo smulkūs buities prietaisai, indai.

Šį šeštadienį be įprastų daiktų centro lankytojų laukia ir didžiulis mezgimo siūlų pasirinkimas – „Gerumo skraistės“ senjorai išardė daugybę į „TikoTiks“ atvežtų megztinių. Dar viena laukianti naujovė – cilindrinės plaušenės  daigai. Šio augalo vaisiai tinka ir valgyti, ir ekologišką, kompostuoti tinkamą plaušinę pasigaminti.

„TikoTiks“ daiktų keitimosi zonoje penkis vienetus naudotų daiktų galima pasiimti nemokamai. Imant daugiau taikomas simbolinis 2 eurų mokestis. „Tai daroma dėl vienintelės priežasties – kad žmogus imdamas pasvarstytų, ar tikrai jam tų daiktų reikia. Būna, kad žmogus pasiima 10 daiktų, bet išgirdęs, jog nemokamai gaus tik 5, apsisprendžia likusių penkių neimti, nes jam jų nelabai ir reikėjo“, - pasakojo A. Jučienė. 

Centre veikia ir „TikoTiks“ krautuvėlė, kurioje už simbolinę kainą galima įsigyti jau sutvarkytų, sutaisytų, išvalytų naudotų daiktų.  

„Kviečiame visus bent kartą apsilankyti „TikoTiks“ centre ir įsitikinti, kad tikrai nebūtina skubėti pirkti naujų daiktų – daugybę jums reikalingų galite rasti tarp naudotų, juos pasiimti ir papildomai neapkrauti mus supančio pasaulio“, - kalbėjo A. Jučienė. 

„TikoTiks“ centre surenkami ir tvarkomi daiktų mainų punktuose „Mainukas“ bei tekstilės konteineriais surinkti daiktai. 

Visuose rūšiavimo centruose veikiantys „Mainukai“ taip pat dirba ir šeštadieniais. Mainykimės!