Naujiena

Šiukšlyno prie konteinerių detektyvas: užkirstas kelias ir skirtos baudos

2021 04 27

Pavasaris, žinoma, ne toks kokio laukėme ir dėl to šiek tiek liūdna. Bet orai nuo mūsų nepriklauso.  O štai tvarka prie namų priklauso nuo mūsų. Ir kai jos ten nėra, ieškome kaltų. Šįkart atsakomybė už netvarką atliekų konteinerių aikštelėse teko bendrovei „Ekonovus“, pagal grafiką neištuštinusiai mišrių atliekų konteinerio, esančio Alytuje Vilties gatvėje, taip pat persipildžiusių kolektyvinių rūšiavimo konteinerių  Užuolankos, Žiburio, Vilties Naujojoje ir Topolių gatvėse.  

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio kokybės inspektoriams pirmadienį, balandžio 26-ąją, minėtose aikštelėse aptikus neištuštintus konteinerius, atliekas Alytaus mieste vežančiai bendrovei „Ekonovus“ skirtos baudos, kurių bendra suma siekia 350 eurų.

„Mūsų padalinio darbuotojai nuolat tikrina konteinerių ištuštinimo kokybę, o jos neužtikrinant, vežėjui taikome griežtas, sutartyje numatytas, sankcijas“, - sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas.

Anot jo, pradėjus aiškintis konteinerių neištuštinimo priežastis, paaiškėjo, kad kai kur bendrovės „Ekonovus“ automobiliai negalėjo pasiekti atliekų konteinerių – buvo užstatytas privažiavimas prie jų, bet automobilių savininkai nieko nepažeidė – esantys ženklai leidžia statyti transporto priemones ten, kur paliktos jos blokuoja privažiavimą prie konteinerių.

Tokių situacijų pasitaiko dažnai. Išeities iš jų ieškantis Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras kreipėsi į Alytaus miesto savivaldybės Saugaus eismo komisiją, prašymas peržiūrėti mieste sustatytus eismo ženklus ir išdėstyti juos taip, kad būtų užtikrinamas atliekas surenkančių transporto priemonių privažiavimas prie atliekų konteinerių. 

Šįkart konteinerių aikšteles, prie kurių nebuvo galimybės privažiuoti, sutvarkė ir perpildytus konteinerius ištuštino tą pačią dieną, kai buvo gautas ARATC kontrolierių perspėjimas.

„Švara ir tvarka priklauso nuo kiekvieno iš mūsų pastangų. Šiukšlynų neliks tik tada, kai tai rūpės ne tik atliekų vežėjui be tvarkytojui, bet ir kiekvienam gyventojui“, - pastebėjo M. Krasauskas.

Jis priminė, kad pastebėję perpildytus, laiku neištuštintus konteinerius gyventojai ir patys turėtų  nedelsdami apie tai informuoti aikštelių priežiūros specialistus – jų kontaktai yra nurodyti kiekvienoje konteinerių aikštelėje įrengtuose stenduose. O savo atneštas atliekas sudėti į konteinerius, bet ne palikti prie jų, yra kiekvieno save gerbiančio žmogaus pareiga.