Naujiena

Statybines atliekas į konteinerį pylė vienas, o papildomos išlaidos - visiems rajono gyventojams

2024 05 03

Beveik 180 eurų. Tiek kainavo į mišrių atliekų konteinerius supiltų statybinių atliekų sutvarkymas. Šias išlaidas teks padengti visiems Lazdijų rajono rinkliavos mokėtojams. Nors statybinį „gruzą“ į Kapčiamiesčio seniūnijoje Nasūtų kaime stovinčius konteinerius, tikėtina, suvertė vienas gyventojas.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro darbuotojai, atvykę ištuštinti mišrių atliekų konteinerių, rado juos  pripildytus statybinėmis atliekomis ir net iš vietos tų konteinerių pajudinti negalėjo. Teko kviestis į pagalbą papildomą techniką ir dar kartą atvažiuoti atliekas surenkančiam automobiliui.

„Iki artimiausio rūšiavimo centro Veisiejuose – vos keli kilometrai. Negi atliekų savininkui buvo sudėtinga jas ten nuvežti ir priduoti nemokamai, užuot pylus į komunalinėms atliekoms skirtus konteinerius?“ – piktinosi ARATC kokybės inspektorius Tomas Balzeris.    

Jis pasakojo, kad šie konteineriai anksčiau stovėjo prie bendro naudojimo kelio, kuriuo vasarą vyksta pakankamai intensyvus eismas, ir pravažiuojantys asmenys atliekų primesdavo ne tik į konteinerius, bet ir šalia jų. Norint išvengti besiformuojančio šiukšlyno šalikelėje, konteineriai buvo patraukti toliau nuo kelio, kad pašaliniai asmenys jų nematytų ir jais nesinaudotų. Dabar konteineriai yra priskirti naudotis šešiems rinkliavos mokėtojams.

„Visai neseniai Lazdijų rajone iš užsiregistravusių gyventojų apvažiavimo būdu buvo surenkamosios didelių gabaritų ir kitos atliekos. Tačiau kažkas nesugebėjo pasinaudoti nei šia paslauga, nei nuvežti savo atliekų į aikštelę. Gėda. Tokie žmonės didina atliekų tvarkymo kaštus mums visiems“, - piktinosi T. Balzaris.

Lazdijų rajone yra trys rūšiavimo centrai: Lazdijuose, Veisiejuose ir Seirijuose. Jų kontaktai ir darbo laikas skelbiami https://www.aratc.lt/kontaktai-rusiavimo-centrai-2/. Rūšiavimo centruose iš gyventojų visos atliekos, išskyrus sunkiasvorių automobilių padangas, šienainio plėvelę ir automobilinį plastiką, priimamos nemokamai.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.