Naujiena

Su investuotoju iš Suomijos aptartos plastikų perdirbimo perspektyvos

2023 08 23

„Esu sužavėtas tuo, ką pamačiau: tvarka, darbo kultūra, kompetencija, technologiniu lygiu. Tai labai patraukli vieta investavimui“, - sakė Suomijos įmonės „Resiclo Oy“ vienas įkūrėjų Kimmo Kontuniemi, kartu su „Investuok“ Lietuvoje atstovais apsilankęs Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre.

„Resiclo Oy“ užsiima plastiko atliekų perdirbimu, išskirtinį dėmesį skirdama perdirbimui, išskaidant plastikus į atskirų rūšių polimerus, proceso metu išgaunant dujas  ir gaminant alyvą, kuri gali būti naudojama kaip žaliosios naftos pakaitalas.  „Tai leidžia gerokai paspartinti plastikų perdirbimo procesą ir mažinti iškastinės naftos naudojimą“, - įsitikinę Suomijos įmonės atstovai, savo šalyje jau įgyvendinantys pirmuosius tokius projektus.

Šiuo metu yra perdirbama tik apie dešimtadalis visų plastiko atliekų. Mechaniškai perdirbti galima ne visus plastikus, todėl dalį jų tenka sudeginti. Perdirbti skaidymo būdu galima ne tik atskirai surinktas plastiko atliekas, bet ir plastikus, išmestus į mišrių atliekų srautą.

Alytaus regione mišriose atliekose aptinkama apie 3 tūkst. tonų plastiko atliekų per metus. Tai sudaro apie 40 proc. nuo visų regione surinktų plastiko atliekų.

„Plastikų perdirbimas yra labai aktuali problema, kurios sprendimui reikalingi ir politiniai sprendimai, ir didžiulės investicijos. Regioniniame atliekų tvarkymo plane esame numatę  iki 2027 metų įdiegti skaidomojo apdorojimo įrenginius skysto kuro gamybai iš netinkamų perdirbti plastiko atliekų. Tad investuotojų susidomėjimas mūsų įmone, kaip galima partnere, ieškant novatoriškų sprendimų, labai laukiamas. Esame atviri pasiūlymams ir pasiruošę bendradarbiavimui“, - sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.